هشدار جدی به انجمن شرکت های هواپیمایی، سرانجام یکته تازی ایرلاین ها در قیمت بلیت پروازهای داخلی

به گزارش مجله بیزبینگ، محمد اسلامی در نشست شورای عالی هواپیمایی با تاکید بر این که لازم است انجمن شرکت های هواپیمایی، از اقدام ناهماهنگ با شورای عالی هواپیمایی کشوری در افزایش نرخ بلیت هواپیما خودداری کند.

هشدار جدی به انجمن شرکت های هواپیمایی، سرانجام یکته تازی ایرلاین ها در قیمت بلیت پروازهای داخلی

وی با اشاره به نرخ بلیت هواپیما ادامه داد: در نرخ گذاری، دو مسئله اهمیت دارد؛ یکی محاسبات عددی هزینه ها و عایدی ایرلان ها و دیگری نقش حاکمیت در حمایت توامان از همه اقشار جامعه و صنعت هوانوردی است.

وی اضافه نمود: هنگامی که محاسبات عددی مبنای معین قیمت بلیت هواپیما قرار می گیرد، باید مواردی همانند نرخ مناسب سوخت و سهل گیری دولت در دریافت مطالبات خود از ایرلاین ها هم به صورت عددی محاسبه شده و در نتیجه نهایی اعمال گردد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اختلاف نظر سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی در محاسبه هزینه هر صندلی-ساعت پرواز هواپیما گفت: ضرورت دارد که یک کمیته کارشناسی با حضور کارشناسان بی طرف، نمایندگان سازمان هواپیمایی کشوری و نمایندگان شرکت های هواپیمایی تشکیل گردد تا در خصوص این هزینه به اتفاق نظر برسیم.

به گزارش تسنیم، در سرانجام این نشست مقرر شد این کمیته کارشناسی در اسرع وقت تشکیل شده و بر اساس نتایج آن، در نشست فوق العاده شورای عالی هواپیمایی کشوری برای نرخ بلیت هواپیما معین تکلیف گردد.

طی هفته ها اخیر انجمن شرکت های هواپیمایی اقدام به افزایش دو برابر قیمت بلیت پروازهای داخلی نموده بود. مقصود اسعدی سامانی دبیر این انجمن طی سخنانی با بیان اینکه ورود شورای عالی هواپیمایی به موضوع افزایش قیمت بلیت غیرقانونی است، گفته بود: لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده نمایند.

وی بعلاوه سازمان تعزیزات حکومتی را هم فاقد وجاهت قانونی برای ورود به افزایش قیمت بلیت هواپیما دانست و اضافه نمود: زمانی تعزیرات می تواند در این باره اقدامی انجام دهد که سازمان حمایت از مصرف نماینده قیمتی را اعلام نموده باشد و شرکت های هواپیمایی آن قیمت را رعایت ننموده باشند. اساسا سازمان تعزیرات می تواند نرخ های اعلامی از سوی سازمان حمایت از مصرف نماینده را کنترل کند.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1790

به "هشدار جدی به انجمن شرکت های هواپیمایی، سرانجام یکته تازی ایرلاین ها در قیمت بلیت پروازهای داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی به انجمن شرکت های هواپیمایی، سرانجام یکته تازی ایرلاین ها در قیمت بلیت پروازهای داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید