ورود خودروی مسافران به قشم و کیش ممنوع شد

به گزارش مجله بیزبینگ، استاندار هرمزگان گفت: هیچ گونه خدماتی در پارک ها، بوستان ها، سواحل و همچنین در بنادر پل و چارک برای انتقال خودروی گردشگران به جزایر قشم و کیش ارائه نمی گردد.

ورود خودروی مسافران به قشم و کیش ممنوع شد

به گزارش خبرنگاران از فارس، فریدون همتی ظهر امروز در نشست ستاد استانی کرونا گفت: هرمزگان در شرایط آبی شیوع کرونا واقع شده است و با این وجود، گزارش های جدید نشان دهنده کاهش استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی در این استان است.

وی اضافه نمود: همچنین تعداد بیماران بستری ناشی از ویروس کرونا نیز در هرمزگان رو به افزایش است.

استاندار هرمزگان توضیح داد: این نگرانی وجود دارد که کاهش استفاده از ماسک و عدم رعایت پروتکل ها، موجب خروج هرمزگان از شرایط آبی و رفتن به شرایط زرد، نارنجی و یا قرمز گردد.

همتی ادامه داد: از مردم می خواهیم تا همچنان با همکاری مناسب، دستورالعمل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله، عدم تجمعات و برگزار نکردن دورهمی ها و مهمانی ها را رعایت نمایند تا به شرایط بهتری برسیم.

وی اضافه نمود: مراسم هایی همانند نمازآدینه با مجوز ستاد مدیریت بیماری کرونا و با یک چهارم ظرفیت و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شوند.

استاندار هرمزگان گفت: از همه ائمه آدینه استان می خواهیم تا در خطبه های نماز آدینه مواردی در مورد اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری و استفاده از ماسک را برای مردم مطرح نمایند تا این اصول همچنان با جدیت مورد توجه باشند.

همتی با اشاره به ورود حجم زیادی از مسافران به هرمزگان، توضیح داد: با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، هیچ گونه خدماتی در پارک ها، بوستان ها، سواحل و همچنین در بنادر پل و چارک برای انتقال خودروی گردشگران به جزایر قشم و کیش ارائه نمی گردد و انتظار داریم مردم از سفر غیرضروری خودداری نمایند.

وی گفت: تیم های کنترل و مراقبت در ورودی های استان هرمزگان مستقر می شوند و فرمانداران و نیروی انتظامی در سراسر هرمزگان باید این مصوبه را اجرایی و مسافران را نسبت به بازگشت و حضور نیافتن در هرمزگان تشویق نمایند.

استاندار هرمزگان اعلام کرد: طبق آنالیز های انجام شده بخشی از مسافران ورودی به استان به دعوت اقوام خود در هرمزگان به این استان سفر نموده اند که از مردم ساکن در هرمزگان نیز می خواهیم از دعوت اقوام و آشنایان خود در این شرایط شیوع کرونا به استان خودداری نمایند.

همتی بیان داشت: مردم هرمزگان نیز از هرگونه سفر غیرضروری به دیگر استان ها و حتی سفرهای غیرضروری درون استانی به شهرها و روستاها اجتناب و پرهیز نمایند.

وی اضافه نمود: از مردم می خواهیم تا حضور غیرضروری خود در بازارها و دیگر محیط های اجتماعی را نیز کاهش دهند و در صورتی که برای برطرف خستگی در ساحل حضور می یابند حتما در خودروی خود حضور داشته باشند و فاصله را با دیگر افراد رعایت نمایند تا تجمعی در سواحل صورت نگیرد.

استاندار هرمزگان عرضه قلیان را یکی از کانون های انتشار بیماری کرونا دانست و گفت: عرضه قلیان به ویژه در سواحل ممنوع است و نیروی انتظامی باید با دقت این مورد را کنترل و از آن جلوگیری و با متخلفان نیز برخورد کند.

همتی گفت: همه ما باید با همکاری یکدیگر این مجموعه موارد را رعایت کنیم تا هرمزگان بدون کرونا داشته باشیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1487

به "ورود خودروی مسافران به قشم و کیش ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود خودروی مسافران به قشم و کیش ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید