پوتین و کیم جونگ اون چگونه می توانند به اقدامات آمریکا پاسخ دهند؟

به گزارش مجله بیزبینگ، به عقیده کارشناس روس، دیدار و مذاکره رئیس جمهوری روسیه با رهبر کره شمالی برای آنالیز مسائل منطقه، نظریه ای کاملا منطقی است و ممکن است در آن پیشنهاداتی مطرح گردد که همه طرفین در شبه جزیره کره به آن علاقه مند باشند.

پوتین و کیم جونگ اون چگونه می توانند به اقدامات آمریکا پاسخ دهند؟

به گزارش تسنیم، روزنامه پراودا، چاپ مسکو امروز نوشت: روز چهارشنبه ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در پاسخ به تلگرام کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به مناسبت هفتاد و سومین سالگرد آزادی کره از سلطه ژاپن، اظهار داشت که آمادگی دارد تا در آینده نزدیک شخصا با وی دیدار نموده تا طرفین بتواند مسائل مهم منطقه ای و روابط دوجانبه را آنالیز نمایند.

به گفته پوتین، اقدامات مشترک روسیه، کره شمالی و کره جنوبی می تواند در آینده باعث توسعه همکاری های متقابل سودمند و آغازگر طرح های مشترک سه جانبه باشد.

لازم به یادآوری است که مذاکره در باره نشست سران بعد از اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه و به بن بست رسیدن مذاکرات پیرامون خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ بین آمریکا و کره شمالی فعال تر شده است.

وزارت خارجه کره شمالی اخیرا بیانیه ای را منتشر نمود که در آن آمده است، طرف آمریکایی به طور یک جانبه و بطور غارتگرانه ای درخواست های را در جهت انهدام تسلیحات هسته ای این کشور مطرح نموده است.

علاوه بر این مقامات واشنگتن سعی دارند روسیه را در نقض تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی مقصر جلوه داده و مسکو را متهم به اجازه دادن به شهروندان کره شمالی برای کار در روسیه نموده است.

ولادیمیر کولوتوف کارشناس مسائل سیاسی و استاد دانشگاه دولتی سن پترزبورگ درباره علت ابراز علاقه پوتین برای دیدار با رهبر کره شمالی گفت: این پیشنهاد بسیار منطقی است روسیه و کره شمالی هر دو تحت تحریم های یکجانبه و بی پایه و اساس آمریکا قرار گرفته اند. این تحریم ها هم روسیه و همه منطقه شبه جزیره کره را در معرض تهدید قرار داده است. البته مسائلی وجود دارند که می توان آنها را متمدنانه آنالیز و حل و فصل نمود، بدون آنکه سلاح های خود به طرف مقابل نشان دهیم. برگزاری نشست سران سطح بسیار مناسبی برای صحبت در خصوص این مسائل و ممکن است پیشنهاداتی در آن مطرح گردد که همه طرفین درگیر مناقشه در شبه جزیره کره به آن علاقمند باشد

این کارشناس درباره امکان خارج شدن از تحریم های سازمان ملل علیه کره شمالی نیز شرح داد نمونه های بسیار زیادی وجود دارد که کشورها در چنین شرایطی از این تحریم ها خارج شده اند از جمله ویتنام. واقعیت این است که آمریکا میخواهد با اعمال فشار بر کره شمالی، مسائل داخلی خود را حل و فصل کند، ولی روسیه تنها بر اساس منافع همه طرفین با این مسئله برخورد می نماید. چرا که روسیه کشور بزرگی است و مناطقی از خاک این کشور هم در قاره آسیا هم در قاره اروپا و قطب شمال قرار گرفته است.

کولوتوف در باره امکان ایجاد مرکز نفوذی در حوزه نفوذ آمریکا با مشارکت روسیه، کره جنوبی و ژاپن گفت، این ایده منطبق بر عقل سلیم است و مدت های زیادی است که در حال آنالیز بوده و حتی در اجلاس مالی کشورهای شرق آسیا چنین پیشنهادی در زمینه انرژی مطرح شد برای اینکه در روسیه انرژی برق اضافی برای صادر کردن به چین، کره جنوبی، ژاپن و کره شمالی وجود دارد. همه طرفین به این مسئله علاقمندند. این یک نمونه از عرصه های همکاری است.

به گفته این کارشناس، آمریکا با استفاده از صادرات خشونت به سایر مناطق دنیا باعث بی ثباتی و تقسیم آنها می گردد. اگر ما نخواهیم علیه کشور ثالثی با کشورهای دیگر دوستی کنیم، حداقل باید به خاطر منافع مشترک با آنها دوستی کنیم و این پاسخ بسیار منطقی به اقدامات آمریکا خواهد بود.

وی یادآور شد، مسابقه تسلیحاتی جدید می تواند به نتایج تاسف باری منجر گردد برای اینکه همه چیز را نمی توان تحت کنترل قرار داد. مسئله امنیت سایبری بسیار جدی است و همه این سیستم ها می توانند از کنترل خارج شوند و این بازی خطرناک است که می تواند زندگی در روی نقاط کره زمین را متوقف سازد.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 538

به "پوتین و کیم جونگ اون چگونه می توانند به اقدامات آمریکا پاسخ دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین و کیم جونگ اون چگونه می توانند به اقدامات آمریکا پاسخ دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید