پیشتازی زنان در توییتر

به گزارش مجله بیزبینگ، نتایج یک پژوهش جالب نشان می دهد که حضور زنان در توئیتر چندین برابر مردان است و از بین 80 درصد جمعیت فعال بزرگسالان امریکایی در توئیتر، تنها 10 درصد آنان حضوری مداوم دارند.

پیشتازی زنان در توییتر

نتایج نظرسنجی پیو (Pew) نشان داد تفاوت بین کاربران توئیتر و جمعیت عمومی ایالات متحده به شکل قابل توجهی معنادار است. Pew برآورد می نماید که بیشتر کاربران فعال توئیتر را زنان تشکیل می دهند و البته دامنه سنی کاربران توئیتر را افراد جوان تشکیل می دهد نه افراد میانسال یا کهنسال. از سوی دیگر آنالیز های سیاسی نشان داد که به لحاظ گرایش سیاسی، هواداران حزب دموکرات بیش از جمهوریخواهان در توئیتر فعال هستند.

بخش دیگری از گزارش Pew نشان می دهد که اغلب کاربران توئیتر موضوعات سیاسی را دنبال می نمایند یا در این زمینه توئیت بازی می نمایند. درواقع 42٪ از پاسخ دهندگان اعلام کردند که در 30 روز اخیر در خصوص سیاست توئیت زده اند و تنها 13 درصد گفته اند کاری به سیاست ندارند.

محققان در مقایسه با جمعیت عمومی ایالات متحده، معتقدند که کاربران توئیتر جوانتر و تحصیلکرده تر اغلب هوادار حزب دموکرات هستند. این مطالعه براساس آنالیز نظرات کاربران در ماه پایانی سال 2018 و در گروهی متشکل از 2791 کاربر بالغ در انجام شد که موافقت کردند اطلاعات توئیتر خود را با محققان به اشتراک بگذارند.

،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 146

به "پیشتازی زنان در توییتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی زنان در توییتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید