چگونه کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنیم؟

به گزارش مجله بیزبینگ، مسئله راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از جذاب ترین مفاهیمی است که در عصر و زمانه حاضر بین کارآفرینان و صاحبان کسب و کار مطرح می گردد.

چگونه کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنیم؟

مسئله راه اندازی کسب و کار اینترنتی یکی از جذاب ترین مفاهیمی است که در عصر و زمانه حاضر بین کارآفرینان و صاحبان کسب و کار مطرح می گردد. بسیاری از افراد در پی این هستند که کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی نمایند ولی یک سوال مهم برای بیشتر این افراد پیش می آید و آن هم این است:

چگونه کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنم؟

پاسخ به این سوال واقعاً آسان است. منظور از کسب و کار اینترنتی، عرضه و فروش محصولات و خدمات در وب سایت و رسانه های اجتماعی است. در این مقاله تصمیم داریم به این مسئله بپردازیم و ببینیم که راه اندازی کسب و کار در سایت و رسانه های اجتماعی واقعاً چگونه است؟ چه مزایایی دارد؟ باید چه مراحلی را طی کرد؟ در صورتی که شما هم اشتیاق دارید تا بدانید باید چگونه کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنید، تا خاتمه این مقاله با ما همراه شوید.

اصلاً چرا کسب و کار اینترنتی؟در دنیای امروز تغییرات زیادی در زمینه کسب و کار به وجود آمده است. اگر روی عادت ها و تمایلات مشتریان مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که سلایق مشتریان در چند سال اخیر به صورت کامل تغییر نموده است. مشتریانی که چند سال پیش حاضر نبودند هیچ چیز از اینترنت بخرند، امروز حتی مواد غذایی روزانه و ساده ترین لباس های خودشان را از فروشگاه های اینترنتی خریداری می نمایند و این در نوع خود یک تحول بسیار عظیم است. در چنین جهانی راه اندازی کسب و کار اینترنتی (راه اندازی سایت و حضور فعال در رسانه های اجتماعی) دیگر یک مزیت نیست بلکه یک باید است؛ به این معنا که در آینده نه چندان دور کسب و کارهای کنونی به دو دسته تقسیم می شوند:

کسب و کارهایی که تصمیم می گیرند اینترنتی شوند و به وسیله اینترنت به مشتریان خود خدمات بدهند کسب و کارهایی که هیچ وقت به این نتیجه نمی رسند که باید اینترنتی شوند و در نتیجه حذف می شوندویروس کرونا با همین کوچکی خیلی مسائل را به بشریت آموخت و یکی از این مسائل آن بود که اکنون دیگر زمان آن رسیده است که کسبب و کار خود را اینترنتی کنیم. سوالی که پیش می آید این است که مگر کسب و کار اینترنتی چه مزایا و نقاط قوتی دارد که متخصصان کسب و کار و کارآفرینی تا این حد روی آن تأکید دارند؟ در ادامه به این مزایا و نقاط قوت اشاره خواهیم کرد:

مزایای کسب و کار اینترنتی با راه اندازی کسب و کار اینترنتی، صاحب کسب و کار خودمان می شویم و از قید و بند کارمندی آزاد می شویم. راه اندازی کسب و کار اینترنتی به سرمایه چندانی احتیاج ندارد. با کمترین سرمایه ممکن می توان یک کسب و کار بی نظیر راه اندازی کرد. کسب و کار اینترنتی محدودیت زمانی و مکانی ندارد. مشتریان در هر نقطه از کشور که باشند می توانند در هر ساعت از شبانه روز محصول مورد نظر خود را خریداری نمایند. می توانیم همزمان چند کسب و کار اینترنتی را با هم مدیریت کنیم و به جلو ببریم. راه اندازی کسب و کار اینترنتی به هیچ گونه تجهیزات و لوازم خاصی احتیاج ندارد. هزینه های انبار شامل حال ما نمی گردد و لازم نیست که یک انبار اجاره کنیم و محصولات خود را در آن بریزیم. باعث صرفه جویی در زمان مشتریان و صاحب کسب و کار می گردد. امکان کار کردن از منزل برای کشورهای خارجی را فراهم می نماید. امنیت شغلی بهتری نسبت به کسب و کارهای حضوری دارد. در کسب و کار اینترنتی هزینه لازم برای بازاریابی خیلی کمتر می گردد.این مواردی که بیان شد در واقع بخشی از مزایای کسب و کار اینترنتی است. حال در این مقاله قصد داریم تمرکز خود را روی راه اندازی سایت بگذاریم و مزایا و شیوه آن را مورد آنالیز قرار دهیم:

مزایای طراحی سایت برای کسب و کار اینترنتییکی از کارهای مهمی که برای راه اندازی کسب و کار اینترنی باید انجام دهیم این است که یک سایت برای کسب و کار خود راه اندازی کنیم. بعضی از کارآفرینان به این مسئله فکر می نمایند که واقعاً چرا باید سایت راه اندازی کنیم؟ چرا تمام متخصصان اینترنتی تا این حد روی راه اندازی سایت تأکید دارند؟ در ادامه این بخش از مقاله قصد داریم مزایای طراحی سایت برای کسب و کار اینترنتی را بیان کنیم:

1. همواره در دسترس مشتریان و مخاطبان بالقوه خواهید بوداولین مزیتی که سایت در اختیار شما می گذارد این است که می توانید به صورت 24 ساعته و در هفت روز هفته در اختیار مخاطبان بالقوه و مشتریان خود باشید. چنین امکانی در کسب و کار حضوری وجود ندارد ولی طراحی سایت به شما این امکان را می دهد که همواره به مشتریان و مخاطبان خود خدمات ارائه کنید و محصولات خود را به آن ها بفروشید. از طرفی شما هم همواره به مشتریان دسترسی دارید. به عنوان مثال هیچ محدودیتی برای ارائه خدمات و محصولات خود ندارید. می توانید فراوری محتوا کنید و در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید تا هر کاربری نام محصول مورد نظر خود را که در سایت شما هم موجود است، جستجو کرد، سایت شما بالا بیاید.

2. هزینه بازاریابی شما به شدت کاهش می یابدیکی از مزایای مهم سایت این است که می تواند هزینه بازاریابی را به شدت کاهش دهد. امروزه فراوری محتوا و بازاریابی دیجیتال، تنها شکلی از بازاریابی است که باقی مانده است و به همین خاطر اگر افراد بتوانند محتوای خوبی فراوری نمایند و این محتوا را از نظر اصول سئو بهینه سازی نمایند، موتور جستجوی گوگل به آن ها این امکان را می دهد در صدر نتایج جستجو قرار بگیرند و در نتیجه مشتریان بیشتری به آن ها مراجعه نمایند. با توجه به مطالبی که بیان شد خیلی راحت می گردد فهمید که هزینه بازاریابی پس از طراحی سایت به شدت کاهش می یابد و با کمترین هزینه ممکن می توان به بیشترین حد از بازگشت سرمایه رسید.

3. فروش شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابدیکی از مزایای راه اندازی سایت برای کسب و کار این است که می توانیم فروش خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم. یکی از مفاهیم اصلی و اساسی اینترنت این است که هر چه مخاطب بیشتری داشته باشید قاعدتاً تعداد بیشتری از این مخاطبان به خرید از شما تمایل پیدا می نمایند و در نتیجه فروش بیشتری خواهید داشت. اگر بتوانید محتوای خوبی فراوری کنید و اعتماد مشتریان خود را جلب کنیدف شک نداشته باشید که می توانید یک فروش عالی داشته باشید. به همین خاطر است که کسانی که سایت راه اندازی می نمایند و طبق قوانین پیش می فرایند خیلی سریع درآمد مورد نظر خود را خلق می نمایند.

4. اعتبار کسب و کار شما به میزان قابل توجهی بیشتر می گرددتوجه داشته باشید که کسب و کارهایی که سایت دارند، در نگاه مشتریان کسب و کارهای مدرن و باکلاسی هستند و به همین خاطر تعداد مشتریان آن ها به میزان قابل توجهی بالا می رود. مشتریان تمایل دارند از کسب و کاری خرید نمایند که اعتبار بالایی داشته باشد و شما تنها با راه اندازی یک سایت می توانید اعتبار کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. تا به اینجای کار کوشش کردیم یک آشنایی کلی از طراحی سایت به دست بیاوریم. در ادامه قصد داریم نگاهمان را تخصصی تر کنیم و ببینیم که برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی باید سایتمان را چگونه راه اندازی کنیم.

اولین گام در راه اندازی سایت؛ انتخاب سیستم مدیریت محتوااولین گام در راه اندازی سایت این است که ببینیم باید سایت خود را از نوعی انتخاب کنیم. به طور کلی سایت ها به دو نوع تقسیم می گردد:

سایت ایستا یا استاتیک: این سایت ها تصاویر و متن های ثابتی دارند. این مدل از سایت ها فقط توسط طراح ویرایش می شوند و امکان مدیریت محتوا در آن ها وجود ندارد. سایت پویا یا دینامیک: این نوع از سایت ها همان طور که نامشان پیدا است، امکان ویرایش تصاویر و متن ها در آن ها وجود دارد. اصلی ترین خصوصیتی که این سایت ها دارند، استفاده از پایگاه داده است.در حال حاضر بیشتریت قریب به اتفاق سایت ها به صورت پویا و دینامیک طراحی و راه اندازی می شوند. سایت هایی که پویا و دینامیک هستند، خودشان به دو دسته تقسیم می شوند

سایت هایی که به یاری سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس طراحی می شوند سایت هایی که برای کاربری خاص طراحی می شوندبه طور کلی سیستم های مدیریت محتوا و به خصوص وردپرس آنقدر مزیت داشتند و به قدری کار با آن ها راحت بود که باعث شدند که همه کاربران برای طراحی سایت از این سیستم ها استفاده نمایند.

سوالی که بسیاری از کاربران می پرسند این است که بهترین سیستم مدیریت محتوا چیست؟ پاسخ بسیاری از متخصصان و کارشناسان به این سوال این است که بهترین سیستم مدیریت محتوا وردپرس است اما چرا؟ در ادامه به این پرسش، پاسخ می دهیم.

چرا وردپرس را برای طراحی سایت انتخاب کنیم؟وردپرس یکی از پرکاربردترین، محبوب ترین و بهترین سیستم های مدیریت محتوا است که به یاری آن می توانید در کمتر از یک سایعت یک سایت بی نظیر و کامل را طراحی کرد و حتی امکان راه اندازی فروشگاه اینترنتی را هم در اختیار مخاطبان و کاربران خود قرار می دهد. در ادامه تنها به چند مورد از مزایای سیستم مدیریت محتوای وردپرس اشاره خواهیم کرد:

سیستم مدیریت محتوای وردپرس کاملاً رایگان است و با استفاده از این سیستم می توانید خیلی راحت و به صورت رایگان (البته باید هاست و دامنه را خریداری کنید) سایت خود را راه اندازی کنید. سرعت نصب این سیستم مدیریت محتوا خیلی بالا است و به همین خاطر در زمان کاربران هم صرفه جویی می گردد. نکته مهمی که در خصوص این CMS وجود دارد این است که حجم پایینی دارد و به همین خاطر سرعت کار با آن بسیار بالا است. محیط مدیریتی این سیستم مدیریت محتوا کاربرپسند است و کاربران خیلی راحت می توانند با آن کار نمایند. امکان شخصی سازی سایت به یاری سیستم مدیریت محتوای وجود دارد. به این خاطر که این CMS دارای کلی افزونه و پلاگین است که به یاری این پلاگین ها می توانید سایت خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید. همچنین یک نکته دیگر در خصوص این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد و آن وجود قالب های متعدد است. با وجود این قالب ها می توان کاری کرد که سایت ما با تمام سایت های وردپرسی دیگر متفاوت باشد. مزیت دیگر سایت های وردپرسی این است که سازگاری شگفت انگیزی با موتورهای جستجو دارند و به همین خاطر اگر سایت خود را با استفاده از وردپرس طراحی و راه اندازی و محتوای خوب کنید، احتمال قرار دریافت شما در بهترین نتایج جستجوی گوگل بالا است. راه اندازی سایت با استفاده از وردپرس شما از هرگونه کدنویسی بی احتیاج می نماید. هیچ احتیاجی به کدنویسی ندارید و خیلی راحت می توانید سایت خودتان را طبق سلیقه خود راه اندازی کنید.حالا که با مزایای طراحی سایت با استفاده از وردپرس اشاره کردیم زمان آن رسیده است که سراغ مراحل طراحی سایت برویم و ببینیم که چگونه می توانیم یک سایت خوب با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کنیم.

مراحل طراحی سایت با استفاده از وردپرسدر صورتی که تمایل دارید سایت خود را با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی کنید، باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید. این مراحل عبارت است از:

1. تهیه هاستاولین گامی که باید برای طراحی سایت خود برداریم این است که باید یک هاست خریداری کنیم. هاست به معنای میزبان است. در واقع فضای هاست، میزبان سایت ما و اطلاعاتش خواهد بود و ما این اطلاعات را در هاست ذخیره می کنیم. توجه داشته باشید که در صورتی که می خواهید سایت خود را با سیستم مدیریت محتوای وردپرس طراحی کنید احتیاج به یک هاست لینوکسی خواهید داشت.

2. خرید دامنهدومین گام برای طراحی سایت این است که یک نام دامنه با پسوند دات کام (.com) یا دات آی آر (.ir) خریداری کنید. همیار آموزشگاه به عنوان یکی از مراکز مهم برای طراحی سایت آموزش های خوبی در زمینه انتخاب نام دامنه دارد. ما در همیار آموزشگاه به صورت کامل و مرحله به مرحله نحوه خرید و ثبت انواع دامنه را به شما شرح داده ایم که می توانید با مراجعه صفحه آموزش خرید دامنه درباره این موضوع مطالعه کنید.

3. دانلود وردپرس و پیاده کردن آن روی سایتدر مرحله بعدی باید وردپرس را از سایت آن به صورت رایگان دانلود کنید و نصب آن روی سایت خود را شروع کنید. پس از نصب هم می توانید هر تغییری که مایل بودید روی سایت خود اعمال کنید. در صورت تمایل به یادگیری نصب و راه اندازی وردپرس به دوره آموزشی وردپرس در سایت همیار آموزشگاه مراجعه کنید. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه طراحی سایت کسب کنید، کافی است به مقاله چگونه سایت بسازیم در همیار آموزشگاه مراجعه کنید. این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه طراحی سایت در اختیار شما قرار می دهد.

طراحی سایت با همیار آموزشگاههمیار آموزشگاه یکی از مراکز تخصصی برای یادگیری مهارت های لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است. این مجموعه دوره های مختلفی دارد که به شما یاری می نماید برای راه اندازی، رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی خود راستا راحت تر و آگاهانه تری را طی کنید. یکی از دوره های عالی همیار آموزشگاه، دوره طراحی سایت است که در آن کلیه جزئیات مربوط به طراحی سایت آموزش داده می گردد. توجه داشته باشید که این دوره کاملاً پروژه محور است و پس از گذراندن این دوره می توانید به عنوان یک طراح سایت حرفه ای و کاربلد وارد بازار کار شوید و همچنین کسب و کار اینترنتی خودتان را به بهترین شکل ممکن رشد و توسعه دهید. در صورتی که تمایل دارید اطلاعات بیشتری در خصوص این دوره شگفت انگیز کسب کنید، کافی است به آموزش طراحی سایت در همیار آموزشگاه مراجعه کنید.

یک نکته مهم برای موفقیت در کسب و کار اینترنتییکی از نکات بسیار مهم برای راه اندازی سایت این است که پیش از طراحی سایت بدانیم که واقعاً مشتریان و مخاطبان سایت ما چه کسانی هستند؟ این افراد چه خصوصیاتی دارند و تمایل دارند که سایت ما چگونه باشد؟ در این گونه مواقع ضروری است که ما در خصوص مبحث پرسونا مطالعه کنیم؛ زیرا با شناخت پرسونا می توانیم مخاطب هدف و احتیاجهای او را به بهترین شکل درک کنیم و بهترین پاسخ ممکن را به احتیاجهای او بدهیم. پرسونا در واقع یک تصویر خیالی و کلی از مخاطبان هدف ما است. پرسونا به ما می گوید که مخاطب هدفمان چه شخصیتی دارد. وقتی پرسونای مخاطب خود را بشناسیم در واقع می دانیم که مخاطبان ما حدوداً چه خصوصیاتی دارند. پرسونای مخاطب فقط روی مخاطبان ما تمرکز نمی نماید بلکه با معین کردن پرسونا تاحدودی می فهمیم تمامی کسانی که به ما مراجعه می نمایند چه احتیاجها و خصوصیاتی دارند. یکی از بخش های مهمی که تحت تاثیر پرسونا مخاطب است، بخش بازاریابی یا مارکتینگ یک کسب و کار می باشد. در واقع بدون شناسایی پرسونا مخاطب نباید به سراغ بازاریابی برای کسب و کار رفت. اگر می خواهید بیشتر درباره این موضوع مطالعه کنید پیشنهاد می کنیم حتما مقاله پرسونا چیست همیار آموزشگاه را مطالعه کنید.

بدون وقفه طراحی سایت خود را شروع کنیدطراحی سایت یکی از مقوله های مهمی است که امروزه تمامی کسب و کارها باید به آن توجه جدی داشته باشند وگرنه ممکن است در آینده با مسائل زیادی روبرو شوند و مشتریان خود را یکی پس از دیگری از دست بدهند. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله تمایل دارید که طراحی سایت خود را شروع کنید، کافی است به وب سایت همیار آموزشگاه مراجعه کنید و از مشاوران این مجموعه یاری بگیرید. مطمئن باشید که همیار آموزشگاه به شما یاری می نماید که یک کسب و کار اینترنتی بی نظیر و یک سایت عالی داشته باشید.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1338

به "چگونه کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه کسب و کار خود را در اینترنت راه اندازی کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید