چین؛ نگاهی به سرزمین مقدس تائو

به گزارش مجله بیزبینگ، وجود مذاهب متنوع در کشور چین منجر به شکل گیری جاذبه های گردشگری خاص و خیره کننده ای شده است. با خبرنگاران همراه باشید تا به سرزمین مقدس تائو، یکی از همین مذاهب نگاهی داشته باشیم.

چین؛ نگاهی به سرزمین مقدس تائو

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

چین کشوری در شرق آسیا که در طول تاریخ تحت تاثیر مذاهب و مکاتب فکری متنوعی بوده است که هر یک به گونه ای بر روی فرهنگ و جامعه این کشور تاثیرگذار بوده اند. یکی از این مکاتب فلسفی که بیش از 2500 سال از شکل گیری آن می گذرد، تائو است. این اندیشه از سلسله هان در چین با ساخت معبد مخصوصی جنبه دینی به خود گرفت و تاثیرات بسزایی بر روی فرهنگ مردم این کشور ایجاد کرد.

این کشور جدا از تاریخ فرهنگی جذاب، مکان های طبیعی منحصربه فردی را نیز در خود جای داده است. معمولا عکاسان از گردش در کوه های دوردست چین لذت می برند چرا که دیدنی های نفس گیر و هیجان انگیزی را برای عکاسی پیدا می نمایند.

در یکی از همین کوه های دورافتاده در استان شانکسی کشور چین یک معبد تائویی کوچک و بسیار زیبا وجود دارد. زیبایی خیره نماینده و محل رویایی خاص این معبد سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می نماید.

این معبد در شهر چایپینگ واقع شده است و به دلیل وجود یک گنبدطلایی بر روی سقفش به قله طلایی در میان مردم شهرت دارد.

قدمت این معبد به بیش از 4 قرن می رسد و 1666 متر از سطح دریا فاصله دارد و همین ارتفاع و قرار گیری بر روی قلهکوه این معبد را رویایی و منحصر به فرد نموده است.

زیبایی خیره نماینده و نفس گیر این معبد، کوهستان سرسبز و ستون های سنگی آنقدری برای گردشگران جذاب هست که جایی برای خستگی و بی حوصلگی برای آنها نگذارد.

اگر به اندازه کافی شجاع هستید به این معبد سری بزنید و از درون آن دیدن کنید. راهبان بومی که به مطالعه متون مقدس مشغول هستند را در این معبد ببینید و از آرامگاه خاص و عجیب راهبان استاد نیز دیدن کنید.

از این معبد در دنیا به عنوان سرزمین مقدس تائو یادمی نمایند. این اندیشه فلسفی تاکید بر طبیعت و به ویژه کوه ها دارد پس جای تعجبی نیست که این معبد در چنین جایی بنا شده است.

اگر در تابستان به دنبال یک سفر هیجان انگیز هستید بازدید از این معبد در قسمت شرقی چین و در میان کوهستان سانکینگ را از دست ندهید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 418

به "چین؛ نگاهی به سرزمین مقدس تائو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین؛ نگاهی به سرزمین مقدس تائو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید