کدام خودروها حق تردد بین شهرها را ندارند؟

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : معاون وزیر بهداشت با اشاره به جزئیات تردد خودروها در 5 شهر کشور، گفت: تردد بین تهران و کرج هیچ محدودیتی ندارد.

کدام خودروها حق تردد بین شهرها را ندارند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزیر بهداشت امشب در برنامه خبر 21 با اشاره به جزئیات اعمال محدودیت های سفرها به شهرهای تهران، کرج، اصفهان، مشهد و ارومیه، گفت: حدود 8 ماه است که به مردم توصیه می کنیم تا از سفرهای غیرضروری خودداری کنند؛ چراکه ویروس ویروس ضعیف نشده و ممکن است قوی تر هم شود.

وی ادامه داد: خودروهای شخصی که پلاک بومی دارند، نمی توانند از استان خود بیرون بروند و پلاک های عمومی بومی می توانند به شهرهای خود برگردند، اما پلاک های غیر بومی نمی توانند به این مناطق وارد شوند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت یادآورشد: بین شهرهای کرج و تهران هیچ محدودیتی وجود ندارد و ما این دو شهر را یکی در نظر گرفته ایم؛ ضمن اینکه خودروهای اورژانس، خودروهای امدادی و حمل کننده های مواد غذایی هیچ محدودیتی در تردد ندارند.

رئیسی با بیان اینکه سیستم حمل و نقل عمومی آزاد است، گفت: فقط موضوع تردد خودروهای شخصی مطرح است و اگر نیاز باشد این طرح در سایر شهرها نیز اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار بیشتر سفرهای غیر ضروری توسط خودروهای شخصی صورت می گیرد، ابراز داشت: به همین دلیل تصمیم گرفته شد خودروهای شخصی شامل این محدودیت ها قرار گیرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه این محدودیت ها اعمال قرنطینه نیست، بیان داشت: فقط قصد داریم از سفرهای غیرضروری جلوگیری کنیم؛ چرا که بیش از نیمی از مردم دقیقاً پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند و مطالبه اصلی این افراد این است که عده ای که رعایت نمی کنند و در رفت و آمد هستند، محدود شوند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1285

به "کدام خودروها حق تردد بین شهرها را ندارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خودروها حق تردد بین شهرها را ندارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید