کدام ورزشکاران مطرح از به تعویق افتادن المپیک خوشحال شدند؟

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران - گروه ورزش: شائبه هایی که چند هفته ای بود پیرامون المپیک 2020 و برگزاری آن در تاریخ از پیش تعیین شده، ایجاد شده با تصمیم مسئولان کمیته بین المللی المپیک رنگ تحقق به خود گرفت و در آخرین تصمیم اتخاذ شده این بازی ها با تعویق یک ساله روبرو شده است. هر چند که ممکن است زمان این تعویق کمتر هم شود.

کدام ورزشکاران مطرح از به تعویق افتادن المپیک خوشحال شدند؟

آنچه باعث ایجاد ابهامات پیرامون المپیک سی و دوم شده بود، بحران حاصل از شیوع ویروس کرونا بود که منجر به لغو خیلی از رویدادهای انتخابی المپیک شد. همین مسئله برگزاری به موقع این دوره بازی ها را منوط به تصمیمی کرد که در نهایت مدیران کمیته بین المللی المپیک تصمیم به تعویق مسابقات دریافتد.

ورزشکارانی که از تعویق المپیک شاد شدند

به هر حال طی هفته های گذشته به خاطر فراگیری ویروس کرونا، نه تنها رویدادهای انتخابی المپیک لغو شد بلکه در برخی کشورها تصمیم به لغو تمام فعالیت ها و اردوهای داخلی هم گرفته شد. در ایران اعمال اجباری این تصمیم، ورزشکاران را از فرایندی که برای کسب آمادگی المپیک طی می کردند، دور کرد و همچنان هم این شرایط برای آنها پابرچاست.

این در حالی است که به زمان مقرر برای برگزاری سی و دومین دوره بازی های المپیک چهار ماه باقی مانده بود. حالا که این فاصله زمانی بیشتر شد فرصت جدیدی برای ورزشکاران ایجاد می شود تا بتوانند خود را به حد نصاب بیشتری از آمادگی لازم نزدیک کنند اما قطعاً هستند ورزشکارانی که به خاطر شرایط خاص شان، بیش از بقیه از تعویق المپیک شاد شدند. مانند آن دسته المپین هایی که امید کاروان ایران برای مدال آوری به حساب می آیند در حالیکه فعلاً با مصدومیت دست و پنجه نرم می کنند.

سهراب مرادی؛ بدون سهمیه اما امیدوار

از جمله ورزشکارانی که هنوز برای المپیک توکیو کسب سهمیه نکرده اما امید کاروان ایران برای کسب مدال در این بازی ها به حساب می آید، سهراب مرادی است. وزنه برداری که طی 14 - 13 ماه گذشته دو بار از ناحیه دیسک کمر و کتف دست دچار آسیب دیدگی جدی شد طوریکه سفر به آلمان، درمان و جراحی زیر نظر متخصصان این کشور برای او تجویز شد.

با این شرایط و به رغم شرکت در رقابت های گزینشی اخیر، سهراب مرادی هنوز نتوانسته به حد نصاب برای کسب یکی از دوسهمیه وزنه برداری ایران برسد با این حال امیدها به وی و عملکردش همچنان قوت دارد به خصوص اگر رقابت های لغو شده گزینشی المپیک در زمانی جدید برگزار شود و مرادی هم با شرایطی ایده آل تر به آن اعزام شود؛ این هم میسر نمی شود مگر با تمرین بیشتر در بازه زمانی طولانی تر.

تنها تأخیر در زمان برگزاری المپیک است که می تواند این شرایط را برای سهراب مرادی به خوبی مهیا کند؛ وزنه برداری که قهرمانی المپیک 2016 ریو، مسابقات جهانی 2017 آناهیم و بازی های 2018 داخل سالن آسیا (عشق آباد) و آسیایی (جاکارتا) را در اختیار دارد و رکورددار یک ضرب، دو ضرب و مجموع جهان در دو وزن 94 و 96 کیلوگرم هم به حساب می آید.

حسن یزدانی؛ ستاره مصدوم کشتی جهان

آذرماه سال گذشته و د رحین پیگیری تمرینات برای حضور در مسابقات جام باشگاه های جهان، حسن یزدانی به دلیل پارگی مینیسک از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد و علاوه بر از دست دادن این رقابت ها، فرایند تمرینی اش برای المپیک هم مختل شد.

یزدانی که قهرمانی المپیک 2016 ریو و دو قهرمانی جهان را در کارنامه دارد به خاطر این آسیب دیدگی شوکه کننده، جراحی شد و پس از طی دوران 65 روزه نقاهت از اوایل اسفندماه سال قبل به تشک کشتی بازگشت و تمریناتش را از سر گرفت. قاعدتاً اما یزدانی به زمان کافی نیاز دارد تا بتواند همان فوق ستاره همیشگی کشتی ایران شده و جوابگوی قطعی امید ایرانی ها برای طلایی شدن یا حداقل کسب مدال در توکیو شود.

حمیده عباسعلی؛ المپین بدشانس

اولین سهمیه المپیکی کاراته ایران در بخش بانوان به نام حمیده عباسعلی ثبت شد. او یک ماه پیش با صعود به فینال لیگ جهانی اتریش صاحب این سهمیه شد و یک روز بعد از آن هم با پیروزی در دیدار نهایی همین رقابت ها به مدال طلا دست یافت اما اتفاق بد در این دیدار مصدومیت جدی عباسعلی بود که باعث شد نتواند حتی برای دریافت مدال خود روی سکو برود و در نهایت هم پای مصدومش را در آلمان به تیغ جراحان سپرد.

البته به گفته پزشک معالج حمیده عباسعلی، این کاراته کا می تواند به زودی تمریناتش را از سر بگیرد و طبق پیش بینی ها مسئله ای برای حضور در المپیک با زمان قبلی هم نداشت اما دور از ذهن نیست که برای یک ورزشکار هیچ چیز به اندازه زمان و فرصت لازم و ضروری نیست تا بتواند ایده آل ترین شرایط را در میزان آمادگی خود ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 917

به "کدام ورزشکاران مطرح از به تعویق افتادن المپیک خوشحال شدند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام ورزشکاران مطرح از به تعویق افتادن المپیک خوشحال شدند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید