کُدی که عزیزی خادم داد؛ خاتمه همکاری فدراسیون فوتبال با اسکوچیچ؟

به گزارش مجله بیزبینگ، عزیزی خادم با پاسخ مبهم درباره ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ و عدم حمایت قاطع از این مربی این باور را تقویت کرد که فدراسیون فوتبال به دنبال مربی دیگری است.

کُدی که عزیزی خادم داد؛ خاتمه همکاری فدراسیون فوتبال با اسکوچیچ؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، با روی کار آمدن رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران در تاریخ 10 اسفندماه 1399، یکی از سؤالات مهم برای همه شرایط تیم ملی و ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ بود. سرمربی کروات که پس از انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، نقدهای بسیاری را تحمل کرد، اما شهاب الدین عزیزی خادم پس از دریافت رأی از مجمع فدراسیون فوتبال تصمیم به ادامه همکاری با این مربی گرفت.

اسکوچیچ پیش از آغاز اردوی تیم ملی در فروردین ماه، جلسه ای با رئیس جدید فدراسیون فوتبال داشت که خروجی آن ادامه حضورش روی نیمکت تیم ملی بود و فدراسیون فوتبال نیز دیدار محبت آمیز ای با سوریه فراهم کرد تا به نوعی در کنار آماده سازی تیم ملی، اسکوچیچ را نیز محک بزند.

با وجود پیروزی 3 بر صفر تیم ملی مقابل سوریه، اما پس از برگزاری این اردو و بازی محبت آمیز زمزمه هایی شنیده شد که عزیزی خادم و اطرافیانش علاقه ای به ادامه همکاری با این مربی ندارند. حتی برای جانشینی او نام چهار مربی خارجی که سابقه کار در فوتبال ایران را داشتند، مطرح شد. مربیانی که در تیم ملی، استقلال و پرسپولیس خود را مطرح کرده بودند و نام آنها برای جانشینی اسکوچیچ مطرح شد. در نهایت فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسید که سرمربی کروات تیم ملی را حفظ کند.

با وجود تصمیم عزیزی خادم به ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ، بازهم این زمزمه به گوش می رسید که پس از این مرحله و با کسب هر نتیجه ای (شکست، صعود سخت و صعود قاطعانه) فدراسیون فوتبال دست به تغییر در تیم ملی خواهد زد و به همکاری با اسکوچیچ پایان خواهد داد. از آنجایی هم که قرارداد این مربی سه مرحله ای است و فدراسیون در پایان هر مرحله از رقابت های انتخابی جام جهانی باید درباره قرارداد او تصمیم گیری کند، فسخ قرارداد سرمربی تیم ملی هزینه ای برای فدراسیون به دنبال نخواهد داشت. حالا مرحله نخست انتخابی جام جهانی 2022 به پایان رسید و تیم ملی با هدایت اسکوچیچ قاطعانه به مرحله بعدی صعود کرد که در این شرایط گویا قطع همکاری فدراسیون با او جدی تر شده است، آن هم در شرایطی که از صعود تیم ملی هنوز 24 ساعت هم نگذشته است.

عزیزی خادم پس از بازگشت تیم ملی از بحرین در جمع خبرنگاران درباره ادامه همکاری با اسکوچیچ پاسخ روشنی نداد و این مسئله را به عهده هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گذاشت. پاسخ مبهم رئیس فدراسیون فوتبال درباره ادامه همکاری با سرمربی کروات تیم ملی نشان دهنده این بود که او علاقه ای به ادامه این همکاری ندارد چرا که در غیر این صورت حداقل در ظاهر از سرمربی تیم ملی به صورت قاطع حمایت می کرد. در واقع کدی که عزیزی خادم در مصاحبه امروزش داد، این باور را تقویت کرد که فدراسیون فوتبال به دنبال مربی دیگری است.

مرحله بعدی مسابقات 8 شهریورماه آغاز خواهد شد و 74 روز بیشتر تا آن روز زمان باقی نیست . آنچه در این بین حائز اهمیت است، به زمان مربوط می شود. اینکه فدراسیون فوتبال زمان را از دست ندهد و به گذشته باز نشود. مانند فدراسیون سابق که پس از قطع همکاری با کارلوس کی روش از بهمن ماه 97، انتخاب سرمربی تیم ملی را تا خردادماه 98 معطل کرد و حتی تیم ملی فیفادی را از دست داد و در نهایت نیز پس از انتخاب ویلموتس اعلام شد فشار زیاد به فدراسیون برای مشخص هرچه سریع تر سرمربی تیم ملی منجر به انتخاب ویلموتس شد. در شرایطی که فدراسیون پیش از قطع همکاری با کی روش باید برای جانشین او برنامه ریزی می کرد.

آنچه اکنون مهم است، فدراسیون فوتبال و هیئت رئیسه ای که عزیزی خادم تصمیم آن را مبنای ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ قرار داده باید زودتر به نتیجه برسند. اگر فدراسیون قرار است تصمیم خود را برای قطع همکاری با اسکوچیچ قطعی کند، این اتفاق باید هرچه سریع تر رقم بخورد تا انتخاب درستی برای تیم ملی صورت بگیرد و فرصت کافی برای سرمربی تیم ملی فراهم شود و اگر هم قرار به ادامه همکاری با مربی کروات است، فدراسیون باید صراحتاً اعلام حمایت کند تا این هجمه ها تمرکز تیم ملی را نگیرد. بنابراین نباید فرصت کوتاهی که وجود دارد از دست برود و اگر نتایج و عملکرد اسکوچیچ تصمیم فدراسیون را تغییر داده، باید هرچه زودتر برنامه ریزی برای مرحله بعدی با این مربی انجام شود و در غیر این صورت، فدراسیون جانشینی مطمئن به دور از حاشیه و جنجال انتخاب کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1718

به "کُدی که عزیزی خادم داد؛ خاتمه همکاری فدراسیون فوتبال با اسکوچیچ؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کُدی که عزیزی خادم داد؛ خاتمه همکاری فدراسیون فوتبال با اسکوچیچ؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید