یقه اسکی در استایل زنانه؛ چطور آن را با لباس های دیگر ست کنیم؟

به گزارش مجله بیزبینگ، یقه اسکی از آن لباس هایی است که هیچ وقت قدیمی نمی گردد. هر سال در ابتدای فضل پاییز و زمستان، ویترین فروشگاه ها پر از یقه اسکی های رنگرانگ می گردد و بیشتر ما چند رنگ یقه اسکی در کمدمان داریم. اگر اهل یقه اسکی پوشیدن باشید می دانید که این لباس را به راحتی می توانید با لباس های پاییزی و زمستانی دیگر ست کنید. اگر فوت وفن ست کردن یقه اسکی در استایل زنانه را نمی دانید، این مطلب برای شماست.

یقه اسکی در استایل زنانه؛ چطور آن را با لباس های دیگر ست کنیم؟

آیا یقه اسکی در استایل زنانه هنوز مد است؟

یکی از رایج ترین سوال ها در خصوص یقه اسکی این است که این لباس که از سال های بسیار قبل، مد و محبوب بوده، هنوز هم مد است؟ جواب، مثبت است. این نوع لباس هنوز هم مد است و حتی در رویدادهای مرتبط با مد، می توانید آن را تن مدل های برندهای مشهور ببینید. این لباس به خاطر سادگی و کاربردی بودن، قدیمی نمی شود. البته مدل های متنوعی از آن به بازار ارائه شده است و این روزها می توانید یقه اسکی با رنگ های متنوع و حتی یقه اسکی های طرح دار هم پیدا کنید.

تاریخچه یقه اسکی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یقه اسکی از کجا آمده و از چه سالی وارد کمد لباس مردم شده است. تاریخچه دقیق یقه اسکی خیلی واضح و معین نیست. ولی حداقل از قرن پانزدهم است که این لباس بین مردم رواج دارد و محبوب است. یعنی بیش از 500 سال است که مردم جهان یقه اسکی می پوشند.

این لباس هم مثل بسیاری از لباس های دیگر، بر اساس کاربردی بودن و متناسب با احتیاج مردم طراحی شد. ابتدا کارگران، دریانوردان و حتی افسران نیروهای دریایی آن را می پوشیدند.

تقریبا 50 سال پیش بود که این لباس وارد جهانی مد شد. در دهه 1960 و 1970، بسیاری از افراد مشهور و ستاره های سینما، آغاز به استفاده از این لباس کردند. ابتدا مورد توجه مردان نهاده شد و بعدها به پوشش زنان هم راه پیدا کرد. حالا با یک لباس کاربردی و مجذوب کننده مواجهیم که تقریبا در سه فصل سال قابل پوشیدن است و هر سال دوباره با رنگ های مجذوب کننده و زیبا، به ویترین فروشگاه ها برمی شود.

8 روش برای اضافه کردن یقه اسکی در استایل زنانه

برای اینکه با یقه اسکی ظاهری مجذوب کننده و خیره کننده داشته باشید، این لباس کاربردی را با روش های زیر ست کنید.

1. سرتا پا مشکی

برای اینکه بدون هیچ کوشش اضافه، یک ظاهر شیک و کلاسیک داشته باشید، می توانید یک شلوار مشکی را با یقه اسکی مشکی بپوشید و بعد برای اضافه کردن کمی بافت و رنگ و درآوردن ظاهرتان از سادگی، روی آن اورکت با طرح های متنوع و مجذوب کننده بپوشید. برای اورکت می توانید یکی از رنگ های پاییزی را انتخاب کنید.

این استایل را می توانید با کتانی های چرمی کامل کنید.

2. کت و یقه اسکی

برترین همراه با یقه اسکی، کت است. کت چرمی همراه با یقه اسکی انتخابی است که هرگز قدیمی نمی شود و هیچ وقت شما را ناامید نمی نماید. بسیاری از شخصیت های مشهور دوران های مختلف تاریخ، از بازیگر و ورزشکار گرفته تا خواننده های مطرح، در مراسم و رویدادهای مختلف این استایل را انتخاب نموده اند؛ استایلی که هم برای زنان و هم برای مردان مناسب است. با وجود قدیمی بودن، برای استایل های مجذوب کننده امروزی هم مناسب است.

پوشیدن این دو لباس با شلوارهای کلاسیک، استایلی ایده آل برای رویدادهای کاری معمولی است در حالی که اگر آن را با شلوار جین ست کنید، استایلی بی دردسر اما مجذوب کننده به شما می دهد که برای آخر هفته هایی که در محیطی آرام تر سپری می شوند عالی است.

3. اضافه کردن رنگ

اگر خیلی اهل استفاده کردن از رنگ های متنوع در ظاهر خود نیستید و بیشتر لباس هایی با رنگ های خنثی را ترجیح می دهید، این فصل پاییز و انواع یقه اسکی فرصت خوبی است تا کم کم کمی رنگ به استایل خود اضافه کنید بدون اینکه در این کار زیاده روی نموده باشید. اگر لباس هایی مثل پافر، کت، وست و… می پوشید، یقه اسکی زیر آن را از رنگ های سبز، انواع آبی، بنفش، نارنجی و سایر رنگ های مناسب پاییز انتخاب کنید. با همین تغییر کوچک، حال وهوای پاییزی به استایل خود می دهید و آن را از حالت سادگی و یکنواختی خارج می کنید.

4. یقه اسکی با بلیزر بدون آستین

بلیزهای بدون آستین همراه با یقه اسکی برترین ترکیب برای روزهای پاییزی است که خیلی سرد و خیلی گرم نیستند. این استایل را تقریبا برای هر موقعیتی می توانید انتخاب کنید؛ فرقی نمی نماید که یک دورهمی و جلسه کاری باشد یا یک قرار برای صرف نهار. برای اینکه استایلتان کامل شود و مجذوب کنندهیت بیشتری به آن بدهید، این ترکیب را با شلوار جین ست کنید. بوت های پاشنه دار باعث می شوند که شیک تر و مجذوب کننده تر دیده شوید.

برای اینکه ظاهر شما متمایز و خلاقانه باشد، برای یقه اسکی حتما رنگ های خاص و متمایز بهره ببرید. حتی می توانید یقه اسکی های طرح دار را با این استایل ست کنید.

5. دامن کوتاه و یقه اسکی

ترکیب شلوار جین و یقه اسکی همواره جواب می دهد و سال هاست که به انتخاب بی دردسری برای استایل های زنانه و مردانه تبدیل شده است. اما اگر از این ترکیب خسته شده اید، بهتر است که از حاشیه امن خود خارج شوید و این بار ترکیب یقه اسکی و دامن کوتاه را امتحان کنید. هر دو بخش این لباس، بسیار کاربردی هستند و می توانید در استایل های جداگانه از آن ها بهره ببرید. برای داشتن یک استایل شیک و مرتب، یقه اسکی را داخل دامن بزنید و کفش مورد علاقه خود را بپوشید. برای فصل سرد سال مثل پاییز و زمستان، از جوراب شلواری های گرم و بوت یا نیم بوت همراه با این استایل بهره ببرید.

اگر دوست دارید ظاهرتان شیک تر و رسمی تر شود، از بوت های پاشنه دار بهره ببرید. این ترکیب تا سال ها مجذوب کننده خواهد بود و ممکن است حتی برای همواره، محبوب و مد باشد؛ مثل خود یقه اسکی.

6. شلوار چرمی با یقه اسکی

ترکیب شلوار چرمی با یقه اسکی یکی دیگر از استایل های کلاسیک است که در طول زمان، محبوبیت خود را حفظ نموده است و قدیمی نمی شود. این ظاهر مجذوب کننده و شیک و متمایز، در عین حال که شما را گرم نگه می دارد، تمام نگاه ها را به سمت خودش جذب می نماید. برای اینکه ظاهر مجذوب کننده شما تکمیل شود، آن را با بوت های پاشنه دار ست کنید ولی اگر دوست دارید ظاهری راحت تر و خودمانی تر داشته باشید از کتانی بهره ببرید.

7. یقه اسکی همراه با پیراهن

برای اینکه ظاهر شما هم زمان مدرن و کلاسیک باشد، لازم نیست آن را خیلی پیچیده کنید. با ترکیب کردن پیراهن مورد علاقه همراه با یک یقه اسکی در زیر پیراهن، می توانید ظاهر مجذوب کننده و خاص خودتان را داشته باشید. فرقی نمی نماید که پیراهن شما کوتاه یا میانه باشد؛ تنها نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که سبک و خنک باشد. مثلا می توانید یک پیراهن نازک نخی را با یقه اسکی کشمیر بپوشید. در نهایت، این ظاهر مجذوب کننده با بوت های پاشنه دار کامل می شود و انتخاب خوبی برای روزهای زیبای پاییزی است.

8. یقه اسکی و دامن با قد میانه

اگر دوست دارید ظاهری شیک تر و رسمی تر داشته باشید، یقه اسکی را با دامن با قد میانه بپوشید. این ترکیب برای تمام موقعیت ها مناسب است. برای رویدادهای روزانه و رفت وآمدهای عادی می توانید این استایل را با کفش کتانی ست کنید. برای موقعیت های رسمی تر و مهمانی ها و دورهمی های شبانه از بوت های پاشنه دار بهره ببرید.

برای این استایل از رنگ های خنثی مثل مشکی یا سرمه ای بهره ببرید و حتما اکسسوری هایی مثل کمربند، کیف و زیورآلات متناسب را برای این استایل در نظر بگیرید.

نکاتی درباره ست کردن یقه اسکی در استایل زنانه

فرقی نمی نماید که یقه اسکی را متناسب با سلیقه و لباس هایی که دارید، چطور ست می کنید؛ در هر صورت باید چند نکته را موقع پوشیدن این لباس در نظر بگیرید تا ظاهر شما همواره شیک و مرتب به نظر برسد.

  1. یقه اسکی را طوری انتخاب کنید که از نظر میزان کاملا متناسب با اندام شما باشد و در عین حال در آن راحت باشید؛ یعنی نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد.
  2. موقع خرید یقه اسکی حتما به جنس آن هم توجه کنید. یقه اسکی ممکن است پشمی، نخی و حتی ترکیبی از مواد و اجناس مختلف باشد. با توجه به فصل و آب وهوا و سایر قسمت های استایل خود، جنس یقه اسکی را انتخاب کنید.
  3. یقه اسکی غیر از تغییر در ظاهر و استایل، یک لباس خوب برای گرم نگه داشتن شماست و معمولا نازک و دقیقا میزان بدن است. در نتیجه برای پوشیدن زیر لباس های پاییزی و زمستانی مثل ژاکت، هودی، پافر، کاپشن، کت و… برترین گزینه است.
  4. اگر دوست دارید از زیورآلات بهره ببرید، یقه اسکی برترین لباس برای اضافه کردن انواع زیورآلات به استایل است. گردنبند، گوشواره و دستبند از آن دسته زیورآلاتی است که با یقه اسکی بسیار مجذوب کننده تر می شود.
  5. وقتی یقه اسکی می پوشید حتما آن را با شلواری ست کنید که دقیقا میزان کمر شما باشد. با این کار، ظاهر شما بسیار مرتب تر و شکیل تر به نظر می رسد.
  6. برای فصل های سرد سال انواع بوت برای پوشیدن همراه با یقه اسکی مناسب است. در ماه های گرم از صندل بهره ببرید.

یقه اسکی برای چه فصلی مناسب است؟

شاید فکر کنید که یقه اسکی فقط برای فصل زمستان است. اما با توجه به جنس لباس، می توانید آن را در فصل های دیگر سال مثل بهار و پاییز هم بپوشید. درواقع غیر از تابستان که هوا خیلی گرم می شود و هیچ کس دوست ندارد که پارچه ای ضخیم دور گردنش را گرفته باشد، یقه اسکی را می توانید در سایر فصل های سال بپوشید. برای بهار و پاییز، یقه اسکی های نازک تر با جنس های نخی مناسب است و برای زمستان می توانید انواع یقه اسکی ضخیم تر و پشمی خریداری کنید تا حسابی گرم شوید.

منابع: Fashionbeans, Pauljamesknitwear

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 17 مهر 1402 بروزرسانی: 17 مهر 1402 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2321

به "یقه اسکی در استایل زنانه؛ چطور آن را با لباس های دیگر ست کنیم؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "یقه اسکی در استایل زنانه؛ چطور آن را با لباس های دیگر ست کنیم؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یقه اسکی در استایل زنانه؛ چطور آن را با لباس های دیگر ست کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید