آخرین خبر درباره علی انصاریان؛ امیدها بیشتر از صبح شد

به گزارش مجله بیزبینگ، تهران (پانا) - پزشک معالج علی انصاریان آخرین شرایط او را که در بخش مراقبت های ویژه بستری است، تشریح کرد.

آخرین خبر درباره علی انصاریان؛ امیدها بیشتر از صبح شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

با وخیم شدن شرایط علی انصاریان طی ساعات گذشته، شایعات مختلفی درباره او در فضای مجازی شنیده شد، به همین دلیل دکتر محمدرضا هاشمیان پزشک معالج علی انصاریان دقایقی قبل در بیمارستان فرهیختگان پس از معاینه پیشکسوت پرسپولیس و بازیگر فعلی سینمای ایران، در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره آخرین شرایط انصاریان گفت:

انصاریان از شب گذشته دچار تنگی نفس فزاینده شد

علی انصاریان که به بیماری کووید19 و ARDS که بیماری درگیرنماینده ریه است، دچار شده بود، سیتی اسکن ایشان نشان می داد که قاعده ریه را به خصوص گرفته بود و آنجا فیبروس تشکیل شده بود. ایشان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان فرهیختگان بستری شدند، بعد از دو روز تهویه مکانیکی غیرتهاجمی آغاز می گردد. ایشان تا دیروز شرایط نسبتا پایداری با تهویه غیرتهاجمی داشتند، گویی این که اگر تهویه غیرتهاجمی برایشان برقرار نمی شد، از نظر اکسیژن رسانی ریه درگیر کارایی نداشت. به طور ناگهانی دیروز بعد از ظهر ساعت 20:30 ایشان دچار تنگی نفس فزاینده و افت اکسیژن رسانی خون و افزایش تعداد تنفس می شوند، راهی جز اقدام تهاجمی برایشان وجود نداشت و لوله گذاری داخل تراشه و وصل کردن به دستگاه تهویه مکانیکی برایشان رخ داد. عکس های ریه که بلافاصله از ریه ایشان به صورت سریالی گرفته شد، چندان جالب نبود.

عکس های صبح امروز بهتر از دیشب است

عکس های صبح نسبت به دیشب بهتر است اما شرایط همان شرایط است. آنالیز های قلبی نشان می دهد که ایشان مشکل قلبی یا آمبولی و لخته خون ندارند. اندام های دیگر هم دچار لخته نبودند. پس بنابراین بیماری فقط به صورت درگیری ریه بود. البته عفونت های دیگر در کار هستند، یک ویروس دیگر هم پیدا کردیم که آن هم تحت درمان قرار گرفتند. اساتید دیگری که علاقه داشتند در تیم حضور پیدا نمایند، اینجا تشریف دارند و یاری می نمایند. انواع داروهایی که در کشور برای کرونا وجود داشت، برای ایشان هم استفاده شد. نکته مهم این که حال حاضر از نظر فشار خون با داروهایی که موظف هستند فشار خون را افزایش دهند، کار می گردد. امیدواریم نقایصی که در ارگان های دیگر اتفاق می افتد، برای ایشان اتفاق نیفتد. اگر سطح اکسیژن رسانی بتواند بالا قرار بگیرد، همه این شرایط ها خوب است، اگر سطح اکسیژن رسانی بالا نباشد خطر بسیار بسیار جدی خواهد بود.

انصاریان بدون اکسیژن پرفشار هوشیار نبود

شرایط ایشان با تهویه غیرتهاجمی یک کار بسیار تخصصی است که ادامه پیدا می نماید. خیلی بیماران ممکن است شرایطشان به خواب مصنوعی برسد. ما با تهویه مکانیکی غیرتهاجمی بیماران را هوشیار نگه می داریم و اینطور جلو می رویم و اینطور نبوده که ایشان بدون اکسیژن پرفشار هوشیار باشند.

آمبلوی ریه ندارد

ایشان افزایش ضربان قلب داشتند، چون قلب یک ورزشکار همواره در یک تعادلی واقع شده است و برای ایشان هم وجود داشت اما از دیشب بالا رفته است. دلایلی را آنالیز کردیم و خداراشکر آمبولی ریه نداشتند اما علت اصلی این است که اکسیژن رسانی پایین است و در این شرایط قلب باید پرکارتر گردد. اندکسی که ضربه پذیری قلب را نشان می دهد، در حدود همان 50 درصد است که شرایط قلبی مناسبی است و همین شرایط قلبی مناسب است که می تواند فشار را تحمل کند. شاید در انسان های دیگر که ورزشکار نباشند نتوانند این درگیری را تحمل نمایند.

انصاریان یک هفته پس از درگیری شدید به بیمارستان آمد

ما در کشورمان در بخش آی سی یو، بیماران جوان و سالم بسیار داشتیم و اینطور نبوده که فقط پیرها و ناتوان ها درگیر کرونا باشند. ما جوانان زیادی را از دست دادیم و چیز جدیدی برایمان نیست. این فرضیه که مردم فکر می نمایند ویروس حتما باید از کشور دیگری بیاید، یک بحث جداست. یک فاکتور مهم دیر رسیدن به بیمارستان است، آقای انصاریان هم پس از یک هفته درگیری شدید ریوی وارد بیمارستان شدند اما خب در مورد دیگر بیماران این شرایط می تواند تغییر کند. اولا انتقال بیماران در این شرایط اصلا کار صحیحی نیست، به طور کلی در همه جای جهان آی سی یو کلوز یعنی آن ها که فوق تخصص آی سی یو دارند، شرایط بهتری دارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 اسفند 1399 بروزرسانی: 13 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1498

به "آخرین خبر درباره علی انصاریان؛ امیدها بیشتر از صبح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین خبر درباره علی انصاریان؛ امیدها بیشتر از صبح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید