آمریکا ده ها میلیون دلار بنزین ایران را فروخت

به گزارش مجله بیزبینگ، سخنگوی وزارت دادگستری ایالات متحده گفت فروش بیش از یک میلیون بشکه سوخت مصادره ای ایران به انتها رسیده و عواید آن به بنیاد قربانیان تروریسم در آمریکا خواهد رسید. مایک رایموندی گفت یک نفتکش دیگر که هفتهٔ گذشته توقیف شده و حامل نفت ایران است در راه رسیدن به بنادر آمریکاست.

آمریکا ده ها میلیون دلار بنزین ایران را فروخت

به گزارش یورونیوز، ایالات متحده در سال گذشته محمولهٔ 1/2 میلیون بشکه بنزین را که در چهار تانکر به سوی ونزوئلا می رفت، با اعلام آن که آنها حامل سوخت متعلق به ایران هستند، توقیف کرد و پس از چندی اعلام شد که محمولهٔ این تانکرها مصادره شده و به فروش می رسد.

سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا روز پنج شنبه اعلام نمود فروش محمولهٔ فوق، اخیراً تمام شده و اکنون مقامات وزارت دادگستری در انتظار حکم دادگاه واشنگتن هستند تا بتوانند این مبلغ را که به ده ها میلیون دلار می رسد به بنیاد قربانیان آمریکایی کشورهای حامی تروریسم واریز نمایند.

ایالات متحده هفتهٔ گذشته نیز نفتکش یونانی آشیل را با پرچم لیبریا (کشوری کوچک در غرب آفریقا) توقیف کرد. مقامات آمریکایی گفته اند این کشتی به جای محمولهٔ نفتی عراق، حامل نفت خام ایران است و کسانی با جعل مدارک دربارهٔ محمولهٔ آن قصد دور زدن تحریم های نفتی ایران را داشته اند . اکنون به منظور مصادرهٔ محمولهٔ نفت خام کشتی آشیل شکایتی در آمریکا روانهٔ دادگاه شده است.

دولت ایران هنوز دربارهٔ توقیف نفتکش فوق اظهار نظر رسمی نکرده است.

تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران در دوران دونالد ترامپ به شدیدترین حالت خود در سالهای اخیر رسید و گرچه جو بایدن، رئیس جمهوری فعلی آمریکا در کارزار انتخاباتی خود، از تمایل کشورش به بازگشت به برجام سخن گفته بود در هفتهٔ جاری اعلام نمود برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره حاضر نیست تحریم ها علیه این کشور را لغو کند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1514

به "آمریکا ده ها میلیون دلار بنزین ایران را فروخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا ده ها میلیون دلار بنزین ایران را فروخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید