اقتصاددانان آکسفورد به ترامپ در زمینه نفت 100 دلاری هشدار دادند

به گزارش مجله بیزبینگ، روزنامه تلگراف گزارش داد، اقتصاددانان آکسفورد با اشاره به لغو معافیت های نفتی ایران، به ترامپ در زمینه نفت 100 دلاری و کاهش رشد اقتصاد جهانی در سال 2020 هشدار دادند.

اقتصاددانان آکسفورد به ترامپ در زمینه نفت 100 دلاری هشدار دادند

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ به نقل از روزنامه تلگراف، اقتصادانان بین المللی هشدار دادند که شوک نفتی ناشی از اقدامات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا می تواند قیمت نفت را به بشکه ای 100 دلار برساند و احیای رشد مالی برای سال آینده را از ریل خود خارج کند.

براساس این گزارش، دولت ترامپ قیمت نفت را هفته گذشته بالا برد؛ زمانیکه واشنگتن نگرانی ها در زمینه تامین نفت در بازارهای جهانی را با لغو معافیتهای نفتی ایران افزایش داد.

آکسفورد اکونومیک پیش بینی کرد، اگر قیمتهای جهانی نفت به بشکه ای 100 دلار برسد رشد فراوری ناخالص جهانی ممکن است به 2.6 درصد برای سال 2020 کاهش یابد و تورم جهانی نیز به رقم 4 درصد افزایش پیدا کند.

تلگراف اضافه نمود: اقتصاددانان معتقدند که رشد مالی جهانی در سال 2020 احیا خواهد شد و صندوق بین المللی پول نیز انتظار رشد 3.6 درصدی را برای سال آینده پیش بینی نموده است.

براساس این گزارش، تحلیلگران نگران هستند که با افزایش فشارهای ترامپ علیه ایران و ونزوئلا که هر دو از صادرکنندگان بزرگ نفت هستند، قیمتها رکورد چند سال اخیرا را بشکند و به بالاترین میزان خود برسد.

دوشنبه هفته گذشته کاخ سفید اظهار داشت که قصد ندارد معافیتهای نفتی برای واردات نفت از ایران را تمدید کند. دولت آمریکا سال گذشته به منظور جلوگیری از افزایش ناگهانی قیمت نفت به 8 کشور خریدار نفت ایران معافیت 180 روزه اعطا کرد. دوره این معافیتها روز 12 اردیبهشت به سرانجام خواهد رسید و واشنگتن اعلام نموده است که به منظور افزایش فشارهای علیه ایران دیگر این معافیتها را تمدید نخواهد کرد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 148

به "اقتصاددانان آکسفورد به ترامپ در زمینه نفت 100 دلاری هشدار دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاددانان آکسفورد به ترامپ در زمینه نفت 100 دلاری هشدار دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید