بازسازی چهره رافائل نقاش مشهور ایتالیایی

به گزارش مجله بیزبینگ، رافائل نقاش مشهور رنساس حدود 500 سال پیش درگذشت، اما سال ها در خصوص موقعیت مکانی محلی که این هنرمند در آن به خاک سپرده شده تردیدهایی وجود داشته، حالا کارشناسان هنری تصویر سه بُعدی چهره این هنرمند را شبیه سازی کردند تا به این وسیله به این معمای چندین ساله سرانجام دهند.

بازسازی چهره رافائل نقاش مشهور ایتالیایی

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: رافائل سانتسیو نقاش و معمار نامدار ایتالیایی که بیشتر با نام رافائل شناخته می شود در کنار لئوناردو داوینچی و میکل آنژ از مهم ترین هنرمندان رنسانس به شمار می رود که در سال 1520 و در سن 37 سالگی درگذشت. در تمامی این سال ها مقبره ای در پانتئون به عنوان محل دفن این هنرمند شناخته شده است.

  • نمایشگاه های آثار هنری رافائل در سراسر دنیا

در قرن نوزدهم میلادی نمونه ای مصنوعی با توجه جمجمه رافائل ساخته شد. با این حال کارشناسان از این موضوع که بقایای دفن شده در معبد پانتئون به رافائل تعلق داشته باشد اطمینان نداشتند.

حالا دانشمندان دانشگاه تورورگاتا در رم به مناسبت پانصدمین سالگرد درگذشت این هنرمند با یاری نسخه های مصنوعی بقایای منسوب به رافائل اقدام به بازسازی تصویر سه بعدی از چهره این هنرمند کردند که در نتیجه تصویری مشابه خودنگاره های رافائل و پرتره هایی که توسط سایر نقاشان هم دوره این هنرمند خلق شده بودند به دست آمد.

تصویر شبیه سازی شده رافائل

یکی از کارشناسان حاضر در این پروژه بیان نمود: با این که تصویر به دست آمده فقط 80 درصد از چهره اصلی رافائل را نشان می دهد، اما شکی نیست که این بقایا به هیچ یک از شاگردان این هنرمند تعلق ندارند و احتمال اینکه فرد دیگری تا این حد به رافائل شباهت داشته باشد بسیار کم است.

رافائل بیشتر زمانش را صرف خلق آثار هنری به سفارش پاپ آن دوره می کرد که در نتیجه چندین تالار نقاشی شده در واتیکان در کارنامه وی ثبت شد. بخشی از شهرت رافائل به خلق پرتره های چشم نواز و ظریف باز می شود و همین امر سبب شد نام او در رده هنرمندان بزرگی همچون لئوناردو داونیچی و میکل آنژ قرار بگیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1080

به "بازسازی چهره رافائل نقاش مشهور ایتالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی چهره رافائل نقاش مشهور ایتالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید