باشکوه ترین کتابخانه های دنیا در کدام کشورها قرار دارند؟

به گزارش مجله بیزبینگ، کتاب خواندن در کتابخانه همواره لذت متفاوتی را به ما اعطا می نماید. تماشا شکوه تاریخی و معماری برترین کتابخانه های دنیا و ماجراجویی در آن ها بسیار فرح بخش است.

باشکوه ترین کتابخانه های دنیا در کدام کشورها قرار دارند؟

کایتلین اترتون در این مقاله شما را با شکوه ترین و زیباترین کتابخانه های دنیا آشنا می نماید.

یک راننده تاکسی زمانی در سن هشت سالگی به من گفت، از خانه مصری خودش 16 کیلومتر را برای پیدا کردن یک کتابخانه خصوصی که شایعه شده بود نسخه کتاب نزار قربانی، شاعر شعرهای عاشقانه عربی را دارد، پیاده رفته است. در حالی که او مرا در واشنگتن به سمت خانه می برد، نثرهایی را از کتاب پیامبر جبران خلیل جبران که در همان سفرش کشف نموده بود، می خواند.

یک کتابخانه خوب با وجود کتاب های مجذوب نماینده، همواره ارزش سفر کردن را دارد، حتی اگر 16 کیلومتر یا حتی 16 کشور دورتر یا کتاب ها در کتابخانه 5 ردیف بالاتر یا پایین تر باشند یا به وسیله الاغ، شتر، قایق یا دوچرخه به شما رسیده باشند. این 14 کتابخانه شکوهمند در دور کره زمین، باعث می گردد بیشتر قدردان کتاب ها باشید. هر کتابخانه ای می تواند ما را به سمت ماجراجویی تازهی در ادبیات ببرد.

کایتلین اترتون یک شاعر و کشاورز در ریچموند ویرجینیا است.

سوئیس

کتاب های خطی درخشان قرن نهم و طراحی اولیه شناخته شده معماری کشیده شده روی پرچم، تنها تعدادی از گنج های ادبی در صومعه پرتلالو 1200 ساله سبک باروک سنت گال سوئیس، هستند.

ساعات کار: همه روزه: 10 صبح الی 5 عصر

بریتانیا

شاعر آنی پرسونز، با گریه در حال بازدید از کتابخانه های بادلیان دانشگاه آکسفورد، گفت:

باید قسم بخورم.

این کتابخانه میزبان 12 میلیون نسخه های چاپ شده نسخه خطی ورنون، اولین دفتر شکسپیر و اولین کتاب چاپ شده به زبان عربی با تایپ قابل حرکت است.

ژاپن

هر بچه ای اینجا در کتابخانه بین المللی کتاب های مصور در لواکی ژاپن، به دلیل جلدها، عاشق کتاب خواهد شد. پنجره های بلند چشم انداز ها آفتابی زیبایی از اقیانوس آرام را فراهم می نمایند. تمام کتاب ها از رو به رو به نمایش گذاشته می شوند و راه پله های بزرگ، کنج ها و گوشه های دلپذیری برای مطالعه فراهم می نمایند.

مراکش

دانشگاه ال کاراویین در فز (یکی از قدیمی ترین کتابخانه های دنیا) به وسیله یک زن در سال 859 میلادی تاسیس شده است. نام وی، فاطیما ال فیهری است. یک معمار زن، عزیزا چائونی اخیرا این فضا را بازسازی کرد و با پرده برداشتن از موزاییک های باستانی، پنل های خورشیدی و یک کافه، آن را به روی عموم باز کرد.

واشنگتن دی سی

از نوشته های شاعرانه لورتا و بریل، مجموعه کتاب های گویا و تورهای قدم زنی رایگان کتابخانه با ستون های مرمری کنگره در واشنگتن دی سی لذت ببرید، جایی که سرسرای بزرگ قرن نوزدهم با نقاشی های روی سقف، سیر تکاملی کتاب را نشان می دهد.

مصر

بیبلیوتکا الکسندریا متشکل از یک تراس پر از نور به عنوان اتاق مطالعه، یک افلاک نما، یک نمایشگاه از 1820 مطبوعات بولاک و بزرگ ترین مجموعه نسخ خطی دیجیتالی در دنیا است. دیوارهای تصویری عریض این مکان به الکساندرا، کتابخانه بزرگ باستانی الکساندریا، احترام می گذرانند.

ساعات کار: دوشنبه تا پنج شنبه: 11 صبح الی 7 عصر، شنبه: 12 ظهر الی 4 عصر

فرانسه

بسیاری از کتابخانه های تازه لیرلا پلاگ در دهه گذشته، سواحل سین ماریتیم را تزئین نموده اند. کاباناهای قرمز و سفید یک مجموعه الکتریکی از بازی های تخته ای، کامیک، رمان و البته شعر فرانسوی را به نمایش می گذارند.

تایلند

سونوا کری، به شکل خانه درختی غول آسا متشکل از اتاق های مطالعه معلق، پنجره های جنگل های بارانی، یک اتاق موسیقی با آلات تایلندی و دیوارهای پوشیده شده از برگه های موسیقی همچون کتاب ها در فرهنگ اینجا و سنت محلی، یک کتابخانه برای بچه ها است.

آلمان

دیوارهای سفید و درخشان شش وجهی به یایویی کوزاما، کتابخانه تازه شهر اشتوتگارت در کشور آلمان، امتیاز زیارتگاه کتاب ها بودن را اعطا نموده است. در کافه توقفی داشته باشید، سپس از شیشه عبور کنید و به سمت تراس پشت بام بالا بروید تا چشم انداز هایی فوق العاده از اشتوتگارت را مشاهده کنید.

شهر واتیکان

امضای امتحانی جوهری گالیله در سال 1633، نامه های سنت پیتر نوشته شده روی طومار پاپیروس و قدیمی ترین انجیل شناخته شده که تا به امروز وجود دارد، در کتابخانه مخفیانه واتیکان در شهر رم، نگهداری می شوند.

بروندی

اولین کتابخانه مویینگا در شهر به وسیله بلاک های گلی، کاشی های سفالی و تیرهای اکالیپتوس و با یاری محلی ها به عنوان یک ساختمان اجتماع ساز، ساخته شد. پنجره های آن به چشم انداز ها اندیشه کالینز با روح بروندی باز می گردد و اتاق مطالعه بچه ها، یک طناب محکم بلند از جنس سیسیل را به عنوان ننو میان داستان اول و داستان دوم به بچه ها پیشنهاد می دهد.

ترکیه

این کتابخانه در حقیقت در سال 117 میلادی ساخته شده است. کتابخانه سلسوس با نمای سنگ مرمر در بالای مقبره سلسوس پلمینیوس از خرابه های شهر افسوس در ترکیه است. شمایل 4 فرد رومی در ورودی ساختمان که خرد حکومت سابق را نشان می دهد، زمانی از 12000 طومار مراقبت می نموده است.

نروژ

کتابخانه قایقی ایپوس با 26 متر طول، هر تابستان از سال 1959 در آب، با حمل حدودا 6000 جلد کتاب (از مجموعه 53000 آیتمی آن)، شناور می گردد و در ساحل غربی نروژ با گذر از 150 شهر مختلف، سفر می نماید.

نیویورک

کتابخانه مرتز در نیویورک یک کتابخانه باغ گیاه شناسی است که بزرگ ترین مجموعه کتاب های گیاه شناسی دنیا و مواد آن را دارا است. گل های لاله و یک درخت آلی، شما را از یک گنجینه کتاب صد ساله تا یک آرامگاه گرمسیری ویکتوریایی، راهنمایی می نمایند. این مکان بعلاوه دومین مجموعه دار گیاه خشک در دنیا است.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1975

به "باشکوه ترین کتابخانه های دنیا در کدام کشورها قرار دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشکوه ترین کتابخانه های دنیا در کدام کشورها قرار دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید