برترین شهرهای اروپا برای سفر در سال 2020 کدامند؟

به گزارش مجله بیزبینگ، در سال 2020 به تماشا شهرها و کشورهایی در اروپا بروید که با پدیده اورتوریسم روبه رو نیستند تا بتوانید تجربه ای ارزشمند و بی نظیر برای خود رقم بزنید.

برترین شهرهای اروپا برای سفر در سال 2020 کدامند؟

آرزوی هر توریستی سفر به قاره اروپا است؛ اما فقط در زمانی که خلوت تر باشد. اگر قصد سفر به اروپا در سال 2020 را دارید، ولی مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، خبرنگاران در این مقاله لیستی از مجذوب نماینده ترین کشورهای اروپایی را آماده نموده است که می توانید با استفاده از آن، سفری به یادماندنی برای خودتان رقم بزنید.

سفر کردن در سال تازه، تغییرات مهم و موثری داشته و به سمت سفرهای پایدار و مقابله با افزایش بیش از حد توریست رفته است و درست به همین علت ما قصد داریم در اینجا، بعضی از مقاصد برتر و نوظهور اروپایی را به شما معرفی کنیم.

ترید رایت (TreadRight)، بنیادی که بیش از یک دهه از شیوه های سفر پایدار حمایت نموده است و باور دارد سفر کردن باید در جهت بهتر شدن شرایط زمین صورت گیرد، با همکاری راهنماهای محلی سعی می نماید استفاده از پلاستیک های یک بارمصرف را در منطقه ها پرطرفدار توریستی کاهش دهد. با دانش عمیق این بنیاد، مقاصدی معرفی شده اند که آرامش بخش هستند و در عین حال، ماجراجویی های منحصر به فرد و غیرمنتظره ای با رنگ و بوی محلی را پیشکش توریستان می نمایند.

1. ولز

سال ها است که رویای خاص هر توریستی در سفر به چشم اندازهای بریتانیا و لذت های مهیج در انگلستان و اسکاتلند خلاصه می گردد. در همین حال، ولز می تواند با در اختیار گذاشتن خطوط ساحلی افسانه ای، دیوارهای قلعه هایی و مهمان نوازی باورنکردنی، سفری ویژه و متفاوت برای شما باشد. این سه عامل قدرتمند را با اقامتگاه های منحصر به فرد، بعضی از برترین سواحل اروپا و شهرها و شهرک های فوق العاده زیبا ترکیب کنید و مطمئن باشید که مقصدی خاص و بی نظیر برای سفر پیدا نموده اید.

به ولز سفر کنید؛ زیرا روحیه مردم ولز که با آغوشی باز به استقبال شما می آیند، تجربه تازهی برای شما خواهد بود. زیبایی گردش در ولز بی شک ارتباط تنگانگی با آشنایی و برقراری ارتباط با بومیان منطقه دارد.

در پارک ملی برکن بیکونز (Brecon Beacons National Park) از دو فعالیت محلی لذت ببرید؛ در ابتدا به گشت و گذار در پوشش گیاهی و حیوانی این منطقه طبیعی خارق العاده بپردازید و سپس به کافه های خانگی این پارک بروید و با غذاهای لذیذی که از محصولات تازه مزرعه تهیه شده اند، دلی از عزا دربیاورید.

 • مرکز: کاردیف
 • برترین زمان سفر: ماه های آوریل تا می (12 فروردین تا 10 خرداد)
 • نقاط برجسته: قلعه ها
 • سفرهای توصیه شده: شهرهای کوچک تر ولز مانند کورن وال (Cornwall) و دوون (Devon)

2. مقدونیه شمالی

مقدونیه شمالی، واقع در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا، کشوری کوچک و محصور در خشکی و مملو از شگفتی هایی است که متحیرتان خواهد نمود. مقدونیه شمالی از آن دسته مقاصد توریستی ای است که به زودی همگان از سفر به آن صحبت می نمایند.

چشم انداز ها کوهستانی شگرف و مسیرهای پیاده روی را می توان در سراسر دنیا پیدا کرد؛ اما در این کشور، چشم اندازهای مذکور با دریاچه هایی که زیر نور طلایی خورشید بالکان می درخشند، تکمیل شده اند. در سفر به مقدونیه شمالی علاوه بر گشت و گذار در زیبایی طبیعی بکر و دست نخورده، با معماری باستانی ای که تاریخ پیچیده این کشور را نشان می دهند و بعلاوه میراث فرهنگی روبه رو خواهید شد.

با یک تور توریستی و راهنما به بازدید از بازار قدیمی اسکوپیه بروید تا در خصوص مرکز مدرن حیرت انگیز مقدونیه شمالی و بازار باستانی آن اطلاعات جالبی کسب کنید.

 • مرکز: اسکوپیه
 • برترین زمان سفر: ماه های ژوئن تا سپتامبر (11 خرداد تا هشت مهر)
 • نقاط برجسته: بازار قدیمی اسکوپیه در مرکز
 • سفرهای توصیه شده: تور گنج های بالکان (Treasures of the Balkans)

3. اتریش

اتریش، یک کشور دیگر محصور در خشکی است که قطعا چیزی فراتر از شنیتسل (کتلت گوشت گوساله) و زیبایی سلطنتی دارد؛ اگرچه این دو عامل از مجذوب نماینده ترین ویژگی های این سرزمین به شمار می آیند. کشورهای معدودی در اروپا می توانند با مجموعه قصرها، افسانه های موسیقی، قله های آلپی، هنر زیبا و غذای محلی اتریش رقابت نمایند.

شگفتی های بسیاری در اتریش وجود دارد، از گردش در شکوه معماری وین تا تعقیب افسانه های پریان در سالزبورگ و زیبایی های طبیعی مه آلود هال اشتات که مشهور به بهشت روی زمین است. در واقع، فرهنگ زیبا و بدیع را به آسانی می توان در اتریش مشاهده کرد.

در اتریش، کشور جادویی اروپا، تجربه های فراموش نشدنی و بی نظیری را می توانید در سالن های کنسرت خارق العاده با طنین صدای نت های کلاسیک و اپرا، موادغذایی روستایی در بازارهای محلی و خوردن نوشیدنی در چشم اندازهای کوهستانی داشته باشید.

در کشوری با جنب و جوش اتریش، پیدا کردن اولین مقصد برای سفر، بسیار مشکل است. چه به صورت انفرادی به اتریش می روید و چه با تور، به هیچ وجه از بازدید از باغ های زیبای کاخ میرابل (Mirabell Palace)، میدان رزیدن پلاتز (Residenplatz) و خانه خانوادگی موتزارت در سالزبورگ غافل نشوید.

شما بعلاوه می توانید با یک تور خصوصی به کاخ شون برون (به معنای چشمه زیبا) در وین بروید؛ جایی که موتزارت در کودکی خود، در آن به اجرای موسیقی می پرداخت. یک راهنمای محلی، شما را به هزارتوی راهروهای این کاخ در زیر سقف های نقاشی شده، چلچراغ های کریستال و چارچوب های طلاکاری شده به سبک روکوکو می برد.

 • مرکز: وین
 • برترین زمان سفر: ماه های آوریل تا می (12 فروردین تا 10 خرداد)، سپتامبر تا اکتبر (10 شهریور تا 9 آبان) و دسامبر (10 آذر تا 10 دی)
 • نقاط برجسته: کاخ ها
 • سفرهای توصیه شده: تور ترکیبی بایرن (بزرگ ترین و جنوبی ترین استان آلمان)، سوئیس و اتریش

4. آلمان

توریستان نمی دانند وقتی نام آلمان به میان می آید، باید چه تصوری داشته باشند. چیزی که شما برای تجسم احتیاج دارید، کشوری است که از صفحه های یک کتاب داستان، قدم به دنیا واقعی گذاشته است. به معماری قرون وسطایی برخاسته از جنگل کاج و چشم انداز شهری سنگ فرش شده فکر کنید. در واقع آلمان، رد و آثار تاریخ و البته نشانه هایی از آینده با فرهنگی پیشرو را به دوش می کشد.

شهرهای بسیاری در کشور آلمان مانند برلین، فرانکفورت و کلن برای سفر کردن وجود دارند که تمام آن ها مملو از کافه ها، رستوران ها و موزه هایی پر از جنبش و حرارت در کنار ساختمان های تاریخی باشکوه هستند.

به جاهایی به غیر از قطب های توریستی شهری بروید که از آن جمله می توان به قله های آلپ و مسیرهای پرپیچ و خم در میان جنگل هایی رمانتیک اشاره نمود. لازم به ذکر نیست که شما می توانید ماجراجویی آلمانی خود را با طعم تاکستان ها و نوشیدنی ها، سوسیس های خشک و پرتزل های تازه پخته شده، کامل کنید. پرتزل یک نوع نان پخته شده از خمیر به شکل گره است که اغلب با چاشنی ها و طعم های مختلف مثل شکری، یا به همراه دانه ها و مغزهای خوراکی سرو می گردد.

در آلمان می توانید به بازدید از صنعت گران جنگل سیاه بروید که تکنیک های باستانی ساعت سازی را می دانند. افراد علاقه مند به غذا هم در این منطقه می توانند از قنادهای محلی، طرز تهیه سنتی شیرینی اشنی باین (Schneeballen) را بیاموزند.

 • مرکز: برلین
 • برترین زمان سفر: ماه های می تا سپتامبر (11 اردیبهشت تا هشت مهر)
 • نقاط برجسته: موزه ها

5. جنوب ایتالیا

اگر دوست دارید در سال 2020 به ایتالیا سفر کنید؛ اما نمی خواهید که با مشکل اورتوریسم روبه رو شوید، در فصل خلوت توریستی یا در فاصله بین این فصل تا فصل داغ توریستی، به جنوب ایتالیا بروید.

مطمئن باشید که با سفر به جنوب ایتالیا در این زمان از سال، تجربه های فوق العاده ای چون غذاهای لذیذ، ساحل زیبا، مکان های میراث تاریخی یونسکو، جاذبه های فرهنگی، معماری، تاریخی و هنری در انتظار شما خواهد بود و هم زمان از خیل جمعیت توریستان هم اجتناب خواهید کرد.

در شهر کوچک آلبروبلو (Alberobello)، از مادربزرگ های ایتالیایی یاد بگیرید که چگونه پاستای گوشفیلی شکل (orecchiette) درست کنید؛ در ماترا (Matera)، شهر کمتر شناخته شده پولیا می توانید به گشت و گذار در سکونتگاه های غاری ساسی (Sassi cave dwellings) بپردازید و در آگریجنتو در سیسیل با یک راهنمای محلی از ویرانه های آکراگاس تماشا کنید.

 • شهر اصلی: ناپل
 • برترین زمان سفر: ماه های اکتبر تا نوامبر (9 مهر تا 9 آذر) و ژانویه تا مارس (11 دی تا 11 فروردین)
 • نقاط برجسته: شهرهای ساحلی
 • سفرهای توصیه شده: تور ترکیبی جنوب ایتالیا و سیسیل

6. مجارستان

برای گردش در منطقه فرهنگی دنج و خودمانی مرکز اروپا، به مجارستان بروید. در ابتدا خوراک گولاش (گوشت گاو یا گوساله و پیاز و سبزی) را امتحان کنید که برای داشتن تجربه ای کامل از این کشور، به انرژی آن احتیاج خواهید داشت.

مجارستان، گلچینی از هر چیزی است که یک توریست در سفر خود می خواهد. برای مثال، به غذاهای محلی این کشور فکر کنید. محلی های مجارستان می گویند که سه نوع سبک آشپزی در اینجا وجود دارد: فرانسوی، چینی و مجارستانی. زمانی که یک لقمه از این غذای خوشمزه را در دهان بگذارید، به سرعت اثر رومیان و ترکیه بر فرهنگ مجارستان را خواهید دید. البته برترین راه برای داشتن یک تجربه مجارستانی کامل، رفتن به چشمه آب گرم است.

در حالی که شهرها پر از ساختمان هایی هستند که طنینی از سال های گذشته را در گوش شما نجوا می نمایند، سنت های فولکلور رایج کشور نیز تاریخ را زنده نگه می دارند. به کنسرت بروید و به صدای هاردی گوردی گوش بسپارید که این آلت موسیقی با گرداندن یک دسته کار می نماید یا به گشت و گذار در یک بازار صنایع دستی محلی بپردازید و ظروف سرامیکی، پارچه های قلاب دوزی شده یا آثار هنری بخرید.

 • مرکز: بوداپست
 • برترین زمان سفر: ماه های مارس تا می (10 اسفند تا 10 خرداد) و سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 9 آذر)
 • نقاط برجسته: چشمه های آب گرم

به یاد داشته باشید در خبرنگاران می توانید با مقایسه قیمت تور اروپا، مقرون به صرفه ترین و معقولانه ترین آفر موجود در بین آژانس های مسافرتی را انتخاب و از آن ها بخرید.

منبع: کجارو / tourradar.com
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1999

به "برترین شهرهای اروپا برای سفر در سال 2020 کدامند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین شهرهای اروپا برای سفر در سال 2020 کدامند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید