بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

به گزارش مجله بیزبینگ، سازمان انتشارات جهاددانشگاهی بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی را به موضوعات مختلفی از جمله مطالعات رسانه، آسیب های اجتماعی و مدیریت بحران اختصاص داده است.

بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، در فراخوان بیست و هفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی که از سوی سازمان انتشارات جهاددانشگاهی اعلام شد، بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی به موضوعات مطالعات رسانه، مطالعات فرهنگی (شامل اقتصاد فرهنگ، سیاستگذاری فرهنگی، فرهنگ دانشگاهی)، آسیب های اجتماعی، اقتصاد مقاومتی و فراوری داخلی، مدیریت بحران و اخلاق حرفه ای اختصاص یافت و دانشجویان مولف و مترجم فرصت دارند تا 31 تیرماه امسال آثار خود را به دبیرخانه دائمی جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان دانشجویان تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی دانشگاهی و طلاب مقاطع تحصیلی سطح 2 و 3 می توانند آثار خود را به تعداد نامحدود و براساس شرایط ذیل در شش گروه اصلی شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، علوم پزشکی و دامپزشکی، هنر و معماری و بخش ویژه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بر این اساس، هم زمانی دوره تحصیل دانشجو با زمان چاپ و انتشار اثر، دارا بودن مشخصات عمومی کتاب برای اثر منتشر شده، داشتن اعلام وصول از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انتشار کتاب در ابتدای سال 97 تا خاتمه 98، ثبت نام اینترنتی، ارسال دوجلد از کتاب به دبیرخانه و ارسال نسخه ای از متنِ زبان اصلی آثار ترجمه شده، از جمله شرایط شرکت در جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی است.

همچنین دانش آموختگانی که حداکثر یکسال پس از فارغ التحصیلی، کتاب خود را در بازه زمانی فوق الذکر (97-98) به چاپ رسانده اند نیز می توانند در جشنواره شرکت کنند.

کتاب های الکترونیک ارسال شده به دبیرخانه جشنواره نیز باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هولوگرام باشند.

یادآور می گردد آثار دریافت شده بازگردانده نخواهند شد و به آثار برگزیده ای که توسط بیش از یک نفر تألیف یا ترجمه شده اند، صرفاً یک جایزه تعلق خواهد گرفت.

براساس این فراخوان، ناشران نیز می توانند آثار دانشجویی خود را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی، به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی ارسال کنند. در آیین اختتامیه جشنواره از ناشرانی که بر اساس ملاک های دبیرخانه، بهترین شکل مشارکت را در انتشار آثار دانشجویی داشته اند، تجلیل خواهد شد.

همچنین در مراسم خاتمهی این جشنواره جوان ترین پدیدآورنده، مولف و مترجم معرفی و مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

این جشنواره هر سال همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و با هدف ایجاد نشاط علمی در فضای دانشگاهی کشور، شناسایی و حمایت از دانشجویان نوقلم و صاحب اندیشه، معرفی و تجلیل از ناشران فعال در زمینه آثار دانشجویی و تقویت بنیه علمی دانشجویان برگزار می گردد.

علاقه مندان می توانند پس از ثبت نام به وسیله سامانه اینترنتی به آدرس www.isba.ir، دو نسخه از اصل اثر را به همراه فرم ثبت نام اینترنتی به آدرس پستی دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان انقلاب، خیابان فخر رازی، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک 72، صندوق پستی:1163-13145 سازمان انتشارات جهاددانشگاهی ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66952727 تماس حاصل کنند.

لازم به ذکر است، با توجه به لزوم جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا، شرکت کنندگان بایستی پس از ثبت نام الکترونیکی (که از 23 فروردین ماه شروع می گردد)، نسخه فیزیکی کتاب خود را تنها در بازه زمانی 1 تا 31 تیرماه (به شرط اعلام شرایط عادی توسط ستاد ملی کرونا) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. بدیهی است آثاری که پیش از این تاریخ به دبیرخانه ارسال گردد، توسط دبیرخانه دریافت نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1006

به "بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش ویژه بیست وهفتمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید