به پلاک ماشینتان ماسک نزنید، جریمه مخدوش کردن پلاک چیست؟

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران عظیم از اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات مخدوشی و پوشش پلاک در پایتخت اطلاع داد.

به پلاک ماشینتان ماسک نزنید، جریمه مخدوش کردن پلاک چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، سرهنگ علی همه خانی، درباره نحوه برخورد پلیس با تخلفاتی نظیر پوشش پلاک در پایتخت گفت: ماموران پلیس راهور همیشه با حضور در مبادی ورودی طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا به شکل محسوس و نامحسوس بر تخلفاتی نظیر پوشش یا تغییر در ارقام پلاک خودرو نظارت داشته و در کنار دوربین ها به شکل حضوری و فیزیکی نیز با این موارد برخورد می نمایند. به همین دلیل نیز ارتکاب چنین تخلفاتی در طول روز و در این مناطق در سال های اخیر بسیار کاهش داشته است.

وی با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت تردد شبانه وسایل نقلیه به دلیل شیوع کرونا گفت: با توجه به محدودیت های اعمال شده متاسفانه شاهد آن هستیم که معدود رانندگانی اقدام به تخلف پوشش و مخدوش کردن پلاک خودروی خود می نمایند که این موضوع از دید و رصد دوربین ها و ماموران پلیس دور نیست و به جد با آن برخورد می نمایند.

همه خانی ادامه داد: رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک خود به وسیله پوشاندن یا گذاشتن کاور، ماسک، کاغذ و برچسب می نمایند و قصد تردد در مناطق طرح ترافیک، طرح کاهش آلودگی هوا یا تردد در ساعات منع تردد شبانه را داشته باشند، برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون به مبلغ 61 هزار و 200تومان، برای ورود غیرمجاز به محدوده نیز جریمه خواهند شد و در کنار آن به دلیل ارتکاب جرم به مرجع قضایی نیز معرفی خواهند شد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران عظیم ادامه داد: به همین دلیل نیز ماموران پلیس راهور در سطح معابر پایتخت به صورت فیزیکی حضوردارند و همچنین با استفاده از دوربین های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش نموده یا بپوشانند برخورد خواهند کرد.

همه خانی تاکید نمود: اجرای طرح برخورد با تخلف مخدوش کردن یا پوشاندن پلاک در ساعت منع تردد نیز به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس راهور قرار داشته و گشت های محسوس و نامحسوس شبانه پلیس با آن برخورد خواهند کرد.

به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران عظیم، به استناد ماده 720 قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده ودر صورت مشاهده مامورین پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می شوند.

همه خانی تاکید نمود: رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه شان همیشه باید همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفته اند بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1697

به "به پلاک ماشینتان ماسک نزنید، جریمه مخدوش کردن پلاک چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به پلاک ماشینتان ماسک نزنید، جریمه مخدوش کردن پلاک چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید