ترانه علیدوستی، رکورد دار همکاری با اصغر فرهادی

به گزارش مجله بیزبینگ، ترانه علیدوستی با بازی در چهار فیلم سینمایی که اصغر فرهادی کارگردانی آن را برعهده داشته، بالاترین مقدار همکاری با این کارگردان را در کارنامه کاری خود ثبت نموده است.

ترانه علیدوستی، رکورد دار همکاری با اصغر فرهادی

به گزارش خبرآنلاین، تا کنون هنرمندان زیادی با اصغر فرهادی همکاری نموده اند، ولی ترانه علیدوستی بازیگری است که چهار کار مشترک با این کارگردان دارد و در واقع رکورد دار همکاری با فرهادی است.

اولین بار ترانه علیدوستی را در فیلم سینمایی من ترانه 15 سال دارم با کارگردانی رسول صدر عاملی شناختیم، دختری جوان که تازه پا به سینما گذاشته بود و با بازی در اولین فیلم سینمایی خود، برنده سیمرغ برترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره بیستم فجر شد.

علیدوستی پیش از همکاری با صدرعاملی و در اولین کارش به معروفیت رسید، اما همکاری با فرهادی، نقطه متفاوتی در کارنامه او بود که باعث شد وجوه دیگری از بازی این هنرمند به نمایش در بیاید.

در میان تمام بازیگرانی که تا کنون در کار های فرهادی حضور داشته اند، ترانه علیدوستی در میان پرکارترین ها است. او در چهار کار شهر زیبا، چهارشنبه سوری، درباره الی و فروشنده بازی نموده و در هر فیلم جنبه متفاوتی از هنر خود را به نمایش گذاشته است.

علیدوستی در فیلم سینمایی شهر زیبا، نامزد برترین بازیگر نقش اول زن از بیست ودومین جشنواره فیلم فجر و برای بازی در چهارشنبه سوری، در بیست وچهارمین جشنواره فیلم فجر، تقدیر شد.

بعد از ترانه علیدوستی، شهاب حسینی با سه فیلم درباره الی، جدایی نادر از سیمین و فروشنده جایگاه دوم همکاری مشترک با فرهادی را دارد و پیمان معادی هم با درباره الی و جدایی نادر از سیمین، دو بار با فرهادی کار نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1961

به "ترانه علیدوستی، رکورد دار همکاری با اصغر فرهادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترانه علیدوستی، رکورد دار همکاری با اصغر فرهادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید