جنگ میان آذربایجان و ارمنستان به سرانجام رسید

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرنگاران : وزارت امور خارجه جمهوری اذربایجان لحظاتی پیش در گزارشی اعلام نمود که این کشور و ارمنستان با برقراری آتش بس موقت به توافق رسیدند .

جنگ میان آذربایجان و ارمنستان به سرانجام رسید

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

بنا به این گزارش ، آتش بس میان نیروهای دو کشور در منطقه مورد مناقشه قره باغ از ساعت 00:00 به وقت محلی روز 18 اکتبر (27 مهر ماه) برقرار خواهد شد .

این گزارش اضافه کرد : توافق در این زمینه طبق بیانیه اول اکتبر (دهم مهر) رییسان جمهوری سه کشور آمریکا ، روسیه و فرانسه که ریاست مشترک در گروه میانجی مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ را بر عهده دار ند و بیانیه 5 اکتبر امسال میلادی روسای گروه میانجی مینسک و بیانیه 10 اکتبر صادره در مذاکرات مسکو وزیران امور خارجه جمهوری آذربایجان و ارمنستان ، حاصل شده است.

درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ششم مهر ماه جاری پس از یک وقفه چند هفته ای بار دیگر از سرگرفته شده است.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات نظامی به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

با وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات 10 اکتبر جاری وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، توافق آتش بس در چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1236

به "جنگ میان آذربایجان و ارمنستان به سرانجام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنگ میان آذربایجان و ارمنستان به سرانجام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید