حمله بسیار پیچیده به یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا

به گزارش مجله بیزبینگ، یکی از شرکت های عظیم امنیت سایبری در آمریکا می گوید هدف حمله ای بسیار پیچیده قرار گرفته که با حمایت دولتی صورت گرفته است.

حمله بسیار پیچیده به یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا

به گفته کوین ماندیا، مدیر عامل شرکت فایرآی، هکر ها ابزاری را که برای سنجش امنیت کاربران به کار می رفته دزیده اند. او در بلاگی در سایت شرکت نوشت: هدف اصلی مهاجمان به دست آوردن اطلاعاتی مربوط به مشتریان دولتی تعیین بوده است.

ماندینا در شرح پیچیدگی حمله گفت که این اتفاق با ده ها هزار مورد دیگر که در طی سال ها با آن برخورد نموده ایم متفاوت است.

فایرآی اعلام ننموده که چه کسانی پشت این حمله مجازی بوده اند و گفته که با همکاری پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) در حال تحقیق و آنالیز درباره این پرونده است.

سهام این شرکت امنیت اینترنتی بعد از اعلام خبر حمله به شدت افت کرد.

فایرآی از شرکت های پیشرو امنیتی در فضای مجازی است که کشف چندین تهدید امنیتی مهم را در کارنامه خود دارد.

در یک مورد این شرکت موجی از حملات سایبری به بانک های سراسر جهان را شناسایی کرد که از سوی هکر های کره شمالی و با هدف دزدیدن میلیون ها دلار انجام شد.

حمله با تکنیکی بدیع

مدیر عامل فایرآی می گوید بر اساس تجربه 25 ساله اش در حوزه امنیت مجازی به این نتیجه رسیده که حمله اخیر از سوی کشوری با توانایی تهاجمی درجه یک اجرا شده است.

او می گوید مهاجمان ترکیب تکنیکی بدیعی را به کار برده اند که ما و همکارانمان در گذشته شاهدش نبوده ایم.

شرکت فایرآی در سال 2004 در کالیفرنیا تاسیس شد. این شرکت به صورت تخصصی درباره حملات مجازی علیه شرکت ها در سرتاسر جهان تحقیق می نماید.

فایرآی به عنوان یکی از شرکت های پیروز و در حال رشد در حوزه امنیت سایبری شناخته می گردد.

جو تایدی، گزارشگر فضای مجازی بی بی سی می گوید وقتی که محافظان امنیت سایبری خود هدف حمله هکر ها قرار می گیرند لرزه بر اندام کارشناسان امنیت سایبری می افتد.

او می گوید این اولین بار نیست که شرکت های امنیت مجازی هدف قرار گرفته اند، اما آنچه کارشناسان را نگران نموده این است که اطلاعات و ابزار تیم قرمز شرکت فایرآی سرقت شده است.

فایرآی هم مانند بسیاری از شرکت های دیگر امنیت سایبری یک بخش آفندی دارد که حمله هایی آزمایشی را برای سنجش قدرت دفاعی شبکه شرکت ها ترتیب می دهد.

در فایرآی تیم قرمز این مسئولیت را بر عهده دارد و سرقت ابزار این تیم می تواند به معنای در اختیار دریافت توان تهاجمی آن از سوی هکر ها باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1391

به "حمله بسیار پیچیده به یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله بسیار پیچیده به یک شرکت امنیت سایبری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید