خانه ای کوچک که وقایع بزرگی را به خود دیده است

به گزارش مجله بیزبینگ، خانه بنیانگذار انقلاب اسلامی در جماران، خانه ای کوچک با داستان هایی جالب و شنیدنی است.

خانه ای کوچک که وقایع بزرگی را به خود دیده است

به گزارش خبرنگار ،هر خانه هویتی به اعتبار صاحب اش دارد و این هویت داستانی است خواندنی و شنیدنی. در این میان بعضی از خانه ها به اعتبار صاحبشان داستان پرمعناتری دارند که نه تنها در حافظه یک شهر یا کشور بلکه در حافظه یک دنیا و تاریخ بشریت ضبط و ثبت می گردد.

ما در این گزارش داستان خانه کوچکی را روایت می کنیم که به سبب صاحبش وقایع بزرگی را به خود دیده است. این خانه جایی نیست جز خانه سید روح الله خمینی، بنیانگذار انقلاب شکوهمند اسلامی که در خیابان شهید دکتر باهنر جماران و در کنار حسینیه این شهر واقع شده است.

سید روح الله خمینی (ره) پس از ارسال نامه ای با مضمون از این پس کمونیسم را باید در موزه های تاریخ سیاسی دنیا جستجو کرد به شوروی، ادوارد شواردنادزه، آخرین وزیر امور خارجه شوروی را در همین خانه به حضور پذیرفت.

از سید احمد خمینی، فرزند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نقل است که روزی از برادران سپاه مستقر در بیت امام درخواست کردم جلوی ایوان بیت یک نرده نصب نمایند. وقتی برادران مشغول این کار شدند امام وارد شده و فرمودند: احمد، چه کار می کنی؟ عرض کردم برای حفاظت جان علی (فرزندم) که خدای نکرده به پایین پرت نگردد، از برادران خواسته ام نرده ای جلوی ایوان نصب نمایند و این کار مرسومی در همهٔ خانه هاست. حضرت امام فرمودند: شیطان از همین جا سراغ آدم می آید، اول به انسان می گوید منزل شما نیاز به نرده دارد، بعد می گوید رنگ می خواهد، سپس می گوید این خانه کوچک است و در شأن شما نیست و خانهٔ بزرگتر می خواهید و آرام آرام انسان در دام شیطان می افتد.

خانه امام خمینی (ره) که نمادی از ساده زیستی و همدلی با مستضعفین است، در تاریخ 15 اردیبهشت 1376 به ثبت ملی رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1077

به "خانه ای کوچک که وقایع بزرگی را به خود دیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه ای کوچک که وقایع بزرگی را به خود دیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید