خبرنگاران ماست احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را کاهش می دهد

به گزارش مجله بیزبینگ، تهران- خبرنگاران- مطالعات اخیر نشان می دهد مصرف حداقل دو وعده ماست در هفته احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را 26 درصد کاهش می دهد.

خبرنگاران ماست احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را کاهش می دهد

به گزارش پایگاه خبری یونایتد پرس، سرطان روده بزرگ سومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان در آمریکا و دومین عامل در اروپا است. عوامل متعددی از جمله عدم تحرک، سیگار و مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز، در افزایش احتمال بروز سرطان روده بزرگ موثرند.

مطالعات اخیر نشان می دهد شیوه زندگی و مواد غذایی نقش مهمی در کنترل سرطان روده دارد. این مطالعه که توسط محققان دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون اجرا شده است، تأثیر مصرف ماست در کاهش احتمال ابتلاء به سرطان روده را مورد بررسی قرار داده و نشان می دهد مصرف حداقل دو وعده ماست در هفته احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را 26 درصد کاهش می دهد. هنوز نتایج مشابهی در زنان دیده نشده است.

این مطالعه نشان می دهد ماست نقش مهمی در تغییر باکتری های روده دارد. ماست به طور کلی حاوی دو باکتری به نام های Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thermophilus است که خاصیت ضد سرطانی دارند و با کاهش اسید روده، التهاب و سرطان را کاهش می دهند.

روده بزرگ آخرین بخش از سیستم گوارشی است، در این بخش از روده آب، نمک و ضایعات غذا خارج شده و ضایعات آماده دفع می شوند. سرطان روده بزرگ از رشد غیر قابل کنترل سلول ها ناشی می شود. معمولاً اولین مرحله سرطان روده بزرگ، ایجاد تومورهای کوچک به نام پولیپ های آدنوماتوز است که در دیواره داخلی روده بزرگ تشکیل می شوند. ممکن است این پولیپ ها به سرطان بدخیم تبدیل شوند. سلول های سرطانی می توانند از طریق سیستم گردش خون و لنف در سراسر بدن گسترش یابند و سبب متاستاز شوند.

نتایج این مطالعه در نشریه Gut منتشر شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 194

به "خبرنگاران ماست احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ماست احتمال ابتلای مردان به سرطان روده را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید