خمیر نانویی ایرانی برای جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه عقب خودرو

ستفاده از خمیر نقره هادی نانوساختار محققان ایرانی در شیشه عقب خودرو رسانایی الکتریکی شیشه را افزایش داده و عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود می دهد.

خمیر نانویی ایرانی برای جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه عقب خودرو

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، محققان ایرانی خمیر نانویی برای برطرف بخارگرفتگی شیشه خودرو دارد. افزودن این خمیر به شیشه موجب راهنمایی الکتریکی و کاهش مقاومت شیشه در برابر الکتریسیته می گردد در نتیجه می توان عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود داد.

مقاومت به سایش و خراش مکانیکی و کاهش مقاومت عبور جریان از خواصی است که با افزودن این خمیر به شیشه عقب خودرو ایجاد می گردد.

رضا حبیبی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان می گوید: ما تنها فراوریکننده این نوع خمیر در کشور هستیم و در حال حاضر مشتریان متعددی در حوزه خودروسازی و دیگر صنایع داریم. در سال گذشته 2 تُن خمیر نقره به مشتریان تحویل داده ایم و این در حالی است که ظرفیت ما در سال 3 تن است. در حال حاضر برای توسعه بازار، به دنبال جذب مشتریانی ازخارج از کشور هستیم و از این رو رایزنی هایی با یک شرکت از کشور ترکیه صورت گرفته و امیدواریم به زودی سفارش از سوی این مشتری ثبت گردد.

حبیبی درباره فعالیت های شرکت های دانش بنیان می گوید: ما در حوزه فلزات گران بها فعالیت داریم و محصولات مختلفی نظیر خمیر، پودر و چسب در بخش فلزات گران بها فراوری و به بازار عرضه می کنیم.

از جمله مزیت های محصول فراوریی شرکت دانش بنیان در مقایسه با نمونه های وارداتی می توان به قیمت رقابتی و کیفیت این محصول اشاره نمود، در خمیر نقره تهیه شده با پودر نانوساختار، به علت ساختار نانومتری، امکان چاپ با شابلون در خطوط با عرض میکرونی و ارتفاع میکرونی دقیق امکان پذیر است. در این خمیر خطوط چاپ شده لبه های صاف و یکنواختی را به وجود می آورد که در چاپ مدارهای خیلی دقیق کاربرد دارد.

شرکت دانش بنیان همچنین فراوریکننده پودر نقره نانوساختار است. پودر نانوساختار دارای سطح ویژه بالا و خلوص فوق العاده و اندازه ذرات کروی تقریبا یکنواخت است. این پودر به عنوان پیش ماده ساخت خمیر هادی جریان، گریس های انتقال جریان، رنگ های پوششی شیلد الکترومغناطیسی و چسب های هادی جریان کاربرد دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 دی 1398 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 526

به "خمیر نانویی ایرانی برای جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه عقب خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خمیر نانویی ایرانی برای جلوگیری از بخار گرفتگی شیشه عقب خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید