داستان تیمی که امید خود را از دست نداد

به گزارش مجله بیزبینگ، در حالی که یک سال تا شروع جام جهانی به جای مانده است، داستان تقریبا قابل ستایش تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی قبل را بررسی می کنیم.

داستان تیمی که امید خود را از دست نداد

به گزارش خبرنگاران، این داستان تیمی است که برخلاف همه پیش بینی ها عمل کرد و هیچوقت امید خود را از دست نداد؛ حتی در آخرین ثانیه ها. حالا دقیقا یک سال تا شروع جام جهانی قطر به جای مانده است و بد نیست خاطرات آن تیمی را مرور کنیم که تا ثانیه آخر شانس صعود داشت و تیمی بود که عملکرد سربلندی در گروه مرگ داشت و باعث شد مردم از بازی های تیم ملی لذت ببرند.

قرعه مرگ

آذر 96 قرعه کشی جام جهانی برگزار شد و تیم ملی ایران در سخت ترین گروه جام جهانی قرار گرفت. قرار گرفتن در کنار اسپانیا قهرمان جام جهانی در 2010 و پرتغال قهرمان یورو 2016 و مراکش بهترین تیم قاره آفریقا شوک بزرگی به اهالی فوتبال بود و از همان زمان خیلی ها شانس بسیار کمی برای ایران در جام جهانی لحاظ کردند.

تحریم ها

تحریم ها ضربه بزرگ دیگری برای تیم ملی بود. خیلی از تیم های بزرگ از انجام بازی با تیم ملی ایران خودداری کردند و مشکل بزرگ این بود که کمپانی نایکی به دلیل تحریم های آمریکا از تامین کفش برای بازیکنان ایران قبل از دیدار با مراکش امتناع کرد.

اولین برد

بیست سال بعد از اولین برد ایران در جام جهانی برابر آمریکا، این بار ملی پوشان دست به کار بزرگی زدند و توانستند مراکش را با گل ثانیه های پایانی شکست دهند. پیروزی در اولین گام حسابی به همه چسبید و باعث شد خیلی از مردم به خیابان ها بریزند و این برد را جشن بگیرند.

شکست حق مان نبود

برابر اسپانیا تک گل دیگو کاستا پیروزی اسپانیا را رقم زد ولی در این دیدار تیم ملی نمایش خوبی داشت. فرصت های گلزنی انصاری فرد و طارمی با خوش شانسی دخئا و اسپانیا تبدیل به گل نشد. همچنین سعید عزت اللهی توانست دروازه اسپانیا را باز کند و خیلی ها نیز به جشن گرفتن گل تساوی پرداختند ولی داور این گل را مردود اظهار داشت. نمایش تحسین برانگیز تیم ملی مقابل قهرمان سابق جام جهانی باعث شد تا همگان عملکرد تیم ملی را در این دیدار سزاوار تمجید بدانند.

کوارشما، پنالتی و موقعیت طارمی

در بازی سوم تیم ملی فوتبال ایران به دیدار پرتغال رفت. حریف با گل بیرون پای کوارشما متخصص زدن این نوع شوت ها در جهان پیش افتاد و در ادامه کریستیانو رونالدو به دلیل زدن آرنج به مرتضی پورعلی گنجی خیلی خوش شانس بود که از زمین بازی اخراج نشد. این بازیکن در ادامه در موقعیت تک به تک از روی نقطه پنالتی مغلوب علیرضا بیرانوند شد و در ادامه ایران با پنالتی کریم انصاری فرد توانست بازی را به تساوی کشاند. مهمترین صحنه بازی در ثانیه های پایانی بود جایی که مهدی طرمی فرصت داشت تا پرتغال را حذف کند و ایران را با همه مسائل و سختی ها به دور دوم برساند ولی این ضربه با چند سانتی متر اختلاف راهی به دروازه نداشت تا این حسرت همیشه در فکر ایرانی ها بماند. با این حال 3 بازی درخشان از تیم ملی ایران در جام جهانی آن هم در گروه مرگ باعث شد تا همه برای این تیم ایستاده دست بزنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1935

به "داستان تیمی که امید خود را از دست نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان تیمی که امید خود را از دست نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید