درمانی عجیب با استفاده از مدفوع انسانی

به گزارش مجله بیزبینگ، مطالعات ، علی رغم یک مرگ اخیر ، اشاره دارد بر سابقه نجات زندگی بر اثر پیوند زدن های مدفوعی برای بیماران آلوده به C. dif. اکنون پزشکان در حال آزمایش این روش برای سایر شرایط هستند.

درمانی عجیب با استفاده از مدفوع انسانی

عکس یک تکنسین آزمایشگاه را نشان می دهد که در حال پیپت کردن یک محلول نمونه مدفوع قهوه ای به داخل یک ظرف پلاستیکی برای ذخیره در بانک مدفوع است.

یک تکنسین آزمایشگاه در بانک مدفوع OpenBiome یک بطری درمانی را با یک نمونه مدفوع اهدا نماینده که برای بیش از دوازده عامل عفونی غربالگری شده است و با یک محلول نمکی و محافظ فریز نماینده مخلوط شده است پر می نماید.

اعتبار: OPENBIOME - ERIK JACOBS / JACOBS PHOTOGRAPHIC

در سال 2008 ، متخصص بیماری های معده و روده ، کالین کلی ، بیماری داشت مبتلا به عفونت عود نماینده و ناتوان نماینده روده با یک میکروب به نام Clostridioides difficile. هیچ کدام از کارهایی که کلی انجام داد نتوانست گرفتگی شدید شکمی و اسهال زن را کاهش دهد.

بنابراین کلی - با اصرار بیمار - تصمیم گرفت چیزی بسیار آزمایشی را امتحان کند: پیوند زدن یک نمونه مدفوعی از یک دهنده سالم به روده بزرگ. و این کار جواب داد.

کلی ، از دانشکده پزشکی دانشگاه براون در پراویدنس ، رود آیلند ، اکنون یکی از پزشکان پیشرو در انجام این روش است. او در طی یک دهه گذشته حدود 300 عمل پیوند مدفوع، با موفقیت خوب، انجام داده است - و گفته است که حتی دیده است که بیماران مبتلا به ICU با شدیدترین نوع عفونت، بلند شده و نشسته اند و در طی یک روز از زمان پیوند خود درخواست غذا نموده اند.

داده های امروزی نشان می دهد که پیوندهای مدفوعی 80 تا 90 درصد از بیماران مبتلا به عفونت های مکرر C. Diff را درمان می نمایند - و پزشکان در سراسر دنیا آنها را به عنوان یک عمل پزشکی قانونی پذیرفته اند. این روش، آزمایشی در نظر گرفته می گردد (هیچ نهاد تنظیمی در دنیا به طور رسمی آن را خارج از پروتکل های تحقیقاتی تصویب ننموده است) ، اما اکنون بیمارستان ها پیوندهای مدفوعی را تا 10000 مورد عفونت مکرر C. Diff در هر سال تنها در ایالات متحده انجام می دهند. OpenBiome ، یک غیر انتفاعی در کمبریج ، ماساچوست ، که اهدا های مدفوعی از داوطلبان را جمع آوری و به طور جدی تست می نماید ، در شش سال گذشته بیش از 48000 از چنین نمونه هایی را ارسال نموده است.

کارشناسان می گویند یک مورد مرگ اخیر - که احتمالاً اولین مورد ناشی از پیوند مدفوعی است - از یک نمونه که به مقدار کافی آزمایش نشده بوده ، احتیاج به غربالگری دقیق را تأکید می نماید. این به خصوص اکنون مهم است که محققان ارزیابی می نمایند که آیا پیوندهای مدفوعی می توانند به طور مؤثر سایر اختلالات مربوط به معده و روده را درمان نمایند ، یا حتی شرایطی که با وضوح کمتری مربوط است به میکروب هایی که در روده ما زندگی می نمایند.

تصاحب خصمانه

عفونت C. diff می تواند هنگامی برقرار گردد که فلورای نرمال موجود در روده فرد - میکروبیوم روده یا میکروبیوتا - به طریقی از هم گسیخته می گردد ، معمولاً پس از مصرف طیف گسترده ای از آنتی بیوتیک ها. بدون وجود یک جامعه باکتریایی سالم برای کنترل آن ، C. diff می تواند تسلط داشته باشد و باعث بروز اسهال از سموم مترشحه از آن ، درد شکم ، التهاب و حتی عفونت های خطرناک گردد. داده های امروزی نشان می دهد که پیوندهای مدفوعی 80 تا 90 درصد از بیماران مبتلا به عفونت های مکرر C. Diff را درمان می نمایند بیماران معمولاً سالخورده هستند و مریض ترین افراد در میان آنها ، با شدیدترین اشکال C. diff ، غالباً تحت حمایت برای زندگی قرار دارند و نیمی از آنها خواهند مرد. اقدامات برای نجات آنها ممکن است شامل برداشتن روده بزرگ با جراحی باشد.

درمان با آنتی بیوتیک های بیشتر اغلب رشد C. diff را متوقف می نماید و در بسیاری از افراد مشکل را درمان می نماید، اما برخی از بیماران کشمکش های مکرر عفونت دارند و تنها پس از یک پیوند مخلوطی از باکتری ها از روده یک شخص سالم می توانند تسکین یابند.

برای انجام عمل پیوند ، پزشکان یک نمونه اهدانماینده را دریافت می نمایند ، به طور معمول از یک بانک مدفوع مانند بانک مدفوع اهدا نماینده هلند یا OpenBiome. نمونه ها به طور دقیق از نظر بیماریهای عفونی مورد غربالگری قرار می گیرند: از نمونه هایی که به OpenBiome ارائه می گردد کمتر از 3 درصد به مرحله آخر پذیرش می رسند، این را زین کاسام بیان نمود که پروتکل غربالگری غیرانتفاعی را، به عنوان مؤسس معاون و رئیس ارشد پزشکی سابق، توسعه داد. سپس نمونه به وسیله یک لوله معده ، کولونوسکوپی ، تنقیه یا در برخی موارد یک سری کپسول به بیمار داده می گردد.

برای بیماران مبتلا به C. diff ، به نظر نمی رسد مهم باشد که از چه مسیری استفاده گردد و چه مخلوطی از باکتری ها در نمونه مدفوع اهدا نماینده باشد. صرف نظر از جزئیات ، به نظر می رسد نصب مجدد یک مایکروبیوتای روده سالم متنوع ، کافی باشد ، این گفته جوزبرت کلر ، متخصص بیماری های معده و روده در مرکز پزشکی هاگلندن در لاهه ، هلند بود، که در بازبینی اجمالی مقاله پیوندهای مدفوع در نشریه مرور سالانه 2019 پزشکی همکاری کرد.

اطمینان از ایمنی در خصوص پیوندهای مدفوعی

بانک های مدفوع اهدا نماینده مانند بانک مدفوع اهدا نماینده هلند ، برنامه درمانی میکروبیوتا دانشگاه مینسوتا و غیرانتفاعی OpenBiome (مستقر در کمبریج ، ماساچوست) هر اهدا نماینده بالقوه و مدفوع او را برای عوامل عفونی و سایر شرایطی که ممکن است گیرنده پیوند را در معرض خطر قرار دهد ، به سختی غربال می نمایند.

در واقع ، چگونگی عملکرد پیوندها نامشخص باقی می ماند. کاسام می گوید: ما حدسی قوی می زنیم که جامعه باکتریها اهمیت دارند ، اما ما هنوز باید مولکول ها و متابولیت های کلیدی را هم شناسایی کنیم. با این وجود ، وی اضافه نمود ، این چندان هم غیر عادی نیست - پزشکان قبل از درک کامل مکانیسم های آنها ، داروهای زیادی را تزریق نموده اند. او می گوید: برای رانندگی لازم نیست بدانید که چگونه موتور را تعمیر کنید.

منبع: کندال پاول

منبع: راسخون
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1908

به "درمانی عجیب با استفاده از مدفوع انسانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمانی عجیب با استفاده از مدفوع انسانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید