در نشست دوحه؛ قطر بر استمرار حمایت از سومالی تأکید کرد

به گزارش مجله بیزبینگ، وزیر خارجه قطر بر حمایت از سومالی به منظور تشکیل دولت فدرال و ایجاد سازمان های اجرایی، قانونگذاری و موسسات ملی تأکید کرد.

در نشست دوحه؛ قطر بر استمرار حمایت از سومالی تأکید کرد

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله بیزبینگ، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر گفت که در نشست وزرای تیم تماس سازمان همکاری اسلامی در مورد سومالی که روز یکشنبه(دیروز) در دوحه برگزار گردید، اهمیت تکمیل دستآوردهایی که در سومالی حاصل شده، مورد تأکید نهاده شد.

آل ثانی در صفحه توئیتر خود نوشت: قطر از تشکیل دولت فدرال، ایجاد سازمان های اجرایی، قانونگذاری و موسسات ملی که بتواند کشور را رهبری کند و خواسته های ملت سومالی را برآورده سازد، حمایت می نماید.

طبق گزارش شبکه الجزیره، آل ثانی همچنین در نشست دوحه که با حضور وزرای خارجه ترکیه، سومالی و تعدادی از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به منظور تقویت راهکارهای حمایت از سومالی برگزار گردید، گفت که قطر از سومالی در زمینه های امنیتی، توسعه ای و سرمایه گذاری حمایت می نماید.

وی مشارکت قطر در احداث بندر هوبیو در ایالت غلمدغ سومالی به عنوان بخشی از شراکت قطر و سومالی را مورد اشاره قرار داد.

احمد عوض عیسی وزیر خارجه سومالی نیز از نتایج نشست دوحه ابراز خرسندی کرد و گفت که در این نشست بر استمرار حمایت از سومالی و ثبات سیاسی آن و نیز حمایت از توسعه این کشور و پرداخت بدهی های آن تأکید شد.

این وزیر سومالی همکاری دوجانبه کشورش با قطر را ستود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 396

به "در نشست دوحه؛ قطر بر استمرار حمایت از سومالی تأکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در نشست دوحه؛ قطر بر استمرار حمایت از سومالی تأکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید