رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا: بین مخالفان تفرقه افتاده است

به گزارش مجله بیزبینگ، در حالی که رهبر مخالفان ونزوئلا از توقف مذاکرات با دولت در نروژ خبر داد، رئیس مجلس مؤسسان این کشور اعلام نمود که مخالفان دچار تفرقه شده اند و فاقد رهبر هستند.

رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا: بین مخالفان تفرقه افتاده است

به گزارش مجله بیزبینگ، دیوسدادو کابلو، رئیس مجلس مؤسسان در یک نشست خبری در شهر کاراکاس گفت، تلاش های دولت آمریکا برای بی ثبات کردن ونزوئلا با شکست روبرو شده است. او در عین حال با حمله به مخالفان، گفت که آن ها بدترین لحظات خود را تجربه می کنند.

رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا از سوی دیگر تاکید کرد بین مخالفان تفرقه ایجاد شده است و آن ها فاقد رهبر هستند.

وی اضافه کرد: ایالات متحده هم اکنون متوجه شده است که انتخاب رهبر خود در ونزوئلا اشتباه بوده است.

این سخنان کابلو به یکی از آخرین گزارش های روزنامه واشنگتن پست اشاره دارد. این روزنامه گفت به یک فایل صوتی دست پیدا کرده است که در آن مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا از آشفتگی و چنددستگی مخالفان دولت ونزوئلا گلایه می کند.

بر اساس این گزارش واشنگتن پست پامپئو گفته بود، کنار هم نگه داشتن مخالفان ونزوئلا بسیار سخت است؛ چرا که بیش از 40 نفر از رهبران مخالفان معتقدند که پس از مادورو، رئیس جمهور برحق این کشور هستند.

رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا همچنین شرح داد که این کشور برای گفت وگو با گروه لیما، کانادا یا هر کشور دیگری آمادگی دارد.

گروه لیما در سال 2017 در پایتخت پرو از 13 کشور آمریکای لاتین به همراه کانادا به منظور کمک به حل بحران ونزوئلا، تشکیل شد. این گروه به شدت از مخالفان نیکلاس مادورو و به ویژه شخص گوآیدو حمایت می کند.

آکابلو در عین حال برای این گفت وگوها دو شرط را تعیین کرد که یکی احترام به حاکمیت ونزوئلا و دیگری احترام به مقام های قانونی این کشور عنوان شده است.

از سوی دیگر خوان گوآیدو، رهبر مخالفان ونزوئلا روز جمعه هفت ژوئن گفته بود که اپوزیسیون در حال حاضر برنامه ای برای شرکت در دور جدید مذاکرات در نروژ با کنندگان رئیس جمهوری این کشور ندارد. وی روز شنبه در بازدید از یک محله حاشیه ای اطراف کاراکاس این موضوع را تکرار کرد و از توقف مذاکرات در نروژ خبر داد.

مذاکرات صلح در تاریخ 29 مه در اسلو برای رسیدن به یک توافق سیاسی آغاز شد. مخالفان در این مذاکرات خواستار استعفای مادورو و اجازه دادن به دولت انتقالی برای انجام هماهنگی ها در برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 180

به "رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا: بین مخالفان تفرقه افتاده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس مجلس مؤسسان ونزوئلا: بین مخالفان تفرقه افتاده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید