سرنوشت قطار تهران - استانبول ، چند ساعته می توان با قطار به استانبول رسید؟ ، افزایش ظرفیت قطار تهران - آنکارا

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون مسافری شرکت راه آهن خاطرنشان کرد: در صورت افزایش تقاضا و بالا رفتن ضریب اشغال واگن های مسافری، می توانیم ظرفیت این قطارها را تا 370 نفر در هفته افزایش دهیم.

سرنوشت قطار تهران - استانبول ، چند ساعته می توان با قطار به استانبول رسید؟ ، افزایش ظرفیت قطار تهران - آنکارا

از سفر با تور استانبول لذت ببرید.

خبرنگاران - شانزدهم مرداد ماه سال جاری قطار تهران - آنکارا با ظرفیت 250 نفر راه اندازی شد که قرار بود چهارشنبه هر هفته تهران را به مقصد پایتخت ترکیه ترک کند. در ادامه با توجه به افزایش استقبال و تقاضای مردم، برنامه افزایش ظرفیت این قطار در دستور کار نهاده شد و برنامه ریزی و مذاکرات به سمتی پیش رفت که پس از راه اندازی قطار تهران - وان و تهران - آنکارا سومین مقصد پایتخت ایران به سمت این همسایه غربی، استانبول باشد.

میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: در صورت استقبال مسافران از قطار تهران-آنکارا متناسب با تقاضای سفر می توانیم نسبت به افزایش ظرفیت این قطار اقدام کنیم که در وهله نخست می توانیم تا سه واگن به این قطار اضافه کنیم که در هفته حدود 120 نفر ظرفیت اضافه ایجاد خواهد نمود.

وی اضافه کرد: در صورت اینکه ضریب اشغال قطار تهران-آنکارا به بالای 90 درصد برسد این کار را انجام می دهیم و اگر باز هم ضریب اشغال آن به حدی برسد که نتوانیم واگن اضافه کنیم قطعا تعداد سفر در هفته را افزایش خواهیم داد.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هیچ مسئله ای در افزایش ظرفیت قطار تهران-آنکارا نداریم درباره آخرین وضعیت راه اندازی قطار تهران-استانبول، گفت: برای راه اندازی قطار تهران-استانبول هیچ نیازی به زیرساخت جدید یا احداث خط ریلی نداریم و همه زیرساخت ها در این زمینه آماده است اما در حال مذاکره با طرف ترک هستیم. چرا که پیشنهاد آن هم از سوی ما مطرح شده و برای راه اندازی قطار تهران-استانبول باید آن ها تایید نهایی را انجام دهند.

میرحسن موسوی با اشاره به اینکه راه اندازی قطار تهران - استانبول در حال مذاکره در حوزه های فروش آنلاین و ... است به ایسنا گفت: برای راه اندازی قطار تهران - استانبول باید به وسیله همان قطار تهران-آنکارا استفاده کنیم که در این صورت از آنکارا تا استانبول با قطار سریع السیر ترکیه حدود چهار ساعت بوده و این زمان به طول 60 ساعته سفر اضافه خواهد شد و از تهران تا استانبول حدود 64 ساعت طول می کشد.

وی درباره اینکه با توجه به افزایش استقبال مردم از قطار تهران-آنکارا اگر قطار تهران-استانبول راه اندازی گردد، بسیاری از ایرانی ها از آن استقبال می نمایند و با توجه به این شرایط آیا قطار تهران-استانبول به تعطیلات نوروزی سال جاری خواهد رسید یا خیر؟ گفت: همه کوشش ما این است که هر چه سریعتر قطار تهران-استانبول را هم راه اندازی کنیم اما زمان دقیق راه اندازی آن هنوز تعیین نیست و مذاکرات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

منبع: چمدان
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 494

به "سرنوشت قطار تهران - استانبول ، چند ساعته می توان با قطار به استانبول رسید؟ ، افزایش ظرفیت قطار تهران - آنکارا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت قطار تهران - استانبول ، چند ساعته می توان با قطار به استانبول رسید؟ ، افزایش ظرفیت قطار تهران - آنکارا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید