سفره کارگران کوچک تر شده است

به گزارش مجله بیزبینگ، یک کارشناس حوزه کار با بیان این که ساز و کار پرداخت یاری جبرانی دولت اعلام نشده است، گفت: ترمیم دستمزد و بهبود معیشت کارگران جدا از موضوع یاریهای جبرانی و اختصاص بسته های حمایت غذایی دولت است.

سفره کارگران کوچک تر شده است

علی اکبر سیارمه در گفت وگو با مجله بیزبینگ اظهار کرد: دولت برای یاری به معیشت دهک های پایین که احتیاجمند هستند، بسته های حمایتی در نظر گرفته است ولی با توجه به شرایط سخت زندگی و وضع اقتصادی کنونی به نظر می رسد که یاری های جبرانی هم برای کارکنان رسمی و پیمانی و قراردادی و بازنشستگان درنظر گرفته شده است تا قدرت خریدشان بیش از این تنزل پیدا نکند.

وی اضافه کرد: مساله ترمیم دستمزد و بهبود معیشت کارگران جدا از موضوع یاری های جبرانی و اختصاص بسته های حمایت غذایی است و انتظار جامعه کارگری این است که در شرایط موجود که هزینه ها افزایش یافته و سفره کارگران کوچک تر شده نسبت به ارتقای معیشت کارگران اقدام عاجل صورت گیرد.

سیارمه تاکید نمود: کارگران همواره در تصمیمات مربوط به بحث حقوق و دستمزد و معیشت در پایین جدول قرار گرفته اند، در حالی که بسیاری از آنان جزو اقشار آسیب پذیر و ضعیف جامعه به شمار می روند و احتیاجمند حمایت دولت هستند.

این کارشناس حوزه کار در انتها گفت: اگر دولت می خواهد چنین اقدام فراگیری را صورت دهد و آحاد جامعه را تحت پوشش قرار بدهد این امر نافی وظایفی نمی گردد که در قبال قشر کارگر دارد و باید جامعه کارگری را در صندلی خود ببیند.

وی با بیان این که ساز و کار طرح پرداخت یاری جبرانی اعلام نشده است، گفت: انتظار داریم باشرایطی که از نظر اقتصادی و بودجه ای داریم، طرح هایی ارائه گردد که قابلیت اجرایی داشته باشد.

به گزارش مجله بیزبینگ، به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه و برابر مصوبه هیات وزیران، سازمان برنامه مجاز است، برای کارکنان رسمی، پیمانی کشوری و لشکری، کارکنان قراردادی و شرکتی و مستمری بگیران صندوقهای بازنشستگی کشوری، لشکری، حمایت و بازنشستگان شرکت فولاد و سایر صندوق ها که مجموع پرداختی آنها کمتر از 30 میلیون ریال در ماه است، به وسیله حساب بانکی مرتبط با حقوق و دستمزد آنها یاری جبرانی واریز کند. منابع مالی مورد احتیاج این مصوبه از محل مصوبه دولت در خصوص طرح حمایت غذایی از گروههای کم درآمد تامین خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 46

به "سفره کارگران کوچک تر شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفره کارگران کوچک تر شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید