صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در مرکز، مردم از تردد غیرضروری خودداری نمایند

به گزارش مجله بیزبینگ، طبق اعلام سازمان هواشناسی از روز سه شنبه چهارم بهمن ماه تا روز آدینه هفتم بهمن ماه با پایداری جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها مواجهه خواهیم بود.

صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در مرکز، مردم از تردد غیرضروری خودداری نمایند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از روز سه شنبه چهارم بهمن ماه تا روز آدینه هفتم بهمن ماه با پایداری جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها روبرو خواهیم بود.

به گزارش فارس، حامد یزدی مهر مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا به وسیله سازمان هواشناسی اطلاع داد و اظهار کرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی از روز سه شنبه چهارم بهمن ماه تا روز آدینه هفتم بهمن ماه با پایداری جو و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه ها روبروه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه آلاینده ها عناصری هستند که وجود آنها در جو در شرایط و مقادیر مشخص سبب صدمه به انسان، حیوان، نبات و حیات میکروبی می گردد گفت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی در منطقه ها پرتردد شهری، پرجمعیت و صنعتی استان انباشت آلاینده های جوی را خواهیم داشت که توصیه اکید مدیریت بحران در این خصوص به مردم عدم تردد ضروری در فضای باز است.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به اینکه آلودگی هوا یک بحران جدی و اولویت دار محیطی است، اضافه نمود: به همه شهروندان توصیه می گردد در زمان اعلام آلودگی هوا از هر گونه فعالیت فیزیکی و ورزشی از جمله دویدن و پیاده روی در این شرایط در هوای باز و خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری نمایند.

یزدی مهر در ادامه به بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به آسم نیز توصیه کرد که در شرایط آلودگی هوا افراد دارای بیماری زمینه ای، بچه ها و سالمندان در فضاهای باز فعالیت ننمایند و توجه داشته باشند که نوشیدن مایعات به ویژه آب در این مواقع نه تنها باعث شست وشوی دستگاه گوارش می گردد بلکه عطش و خشکی دهان ناشی از آلودگی هوا را نیز از بین می برد.

وی در ادامه با تاکید بر مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک بیان داشت: همیشه استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تنظیم و آنالیز دقیق کاتالیزورها و سنسورهای اکسیژن هوا در خودروها، بهره گیری بیشتر از فضای سبز و درختکاری و کاهش سوخت های آلاینده برای کاهش آلودگی هوا مورد توصیه می باشد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2224

به "صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در مرکز، مردم از تردد غیرضروری خودداری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور هشدار نارنجی آلودگی هوا در مرکز، مردم از تردد غیرضروری خودداری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید