ظریف را با دست بسته به اقیانوس می فرستیم و انتظار شنا داریم

به گزارش مجله بیزبینگ، مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: سالهاست که فعالان سیاسی ما در سطوح بالا حتی در مصادر مسئولیتی درگیر جنگ قدرت هستند و در حالی که وقت و امکانات را به دعوا بر سر قدرت تلف می نمایند، دنیا به سرعت مراحل پیشرفت را پشت سر می گذارد.

ظریف را با دست بسته به اقیانوس می فرستیم و انتظار شنا داریم

ببینید که دولتمردان ما بر سر اینکه برجام خوب است یا بد و اف ای تی اف خیانت است یا خدمت، چند سال وقت تلف نموده اند؛ و حالا هم داستان جدید اینست که امضاء سند همکاری 25 ساله ایران و چین، کار درستی است یا نه؟ اگر چرخ های سیاست بر منوال گذشته بچرخند، قطعاً باید ببینیم مدت ها هم درباره اینکه امضاء این سند خیانت است یا خدمت، وقت و امکانات کشور تلف گردد.

من خودم به سند همکاری با چین انتقاد دارم با اینحال، نه امضانماینده آن را خائن می دانم و نه خود این سند را ترکمانچای می پندارم. از این پس نیز انتقادهایم را خواهم نوشت، ولی مؤدبانه و منصفانه، برخلاف آن همکار قدیمی که درباره مخالفین سند همکاری 25 ساله ایران و چین نوشت: اگر احمق یا دیوانه نباشند، بی تردید در پی خیانت به کشورشان هستند و حالت چهارمی وجود ندارد!

عملکرد رسانه ملی هم که روشن است. در هر بخش خبری یکی از نوگزارشگرانش یا اندر مضرات برجام گزارش پخش می نمایند و یا اندر مناقب سند همکاری با چین بدون آنکه نظر موافقان برجام و مخالفان سند را در گزارشهایشان دخالت بدهند. پخش گاندو هم که لابد یک مجموعه اش افاقه نمی کرد و لازم بود فصل دوم آن هم با بودجه مردم ساخته و پخش گردد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه زبردست و پیروز و سرشناس بین المللی کشور ما چندین سال است که سیبل چنین اهانت هائی در پوشش انتقاد است. به او به خاطر امضاء سند همکاری 25 ساله با چین انتقاد دارم، ولی در عین حال حمله به او را غیرمنصفانه می دانم. او را با دست و پای بسته به داخل اقیانوس می فرستند و می گویند شنا کن و در همان حال که او کوشش خود را برای شنا کردن با دست و پای بسته به عمل می آورد، آماج بیشترین تهمت ها قرارش می دهند.

کشور ما با این فرمان قطعاً هرگز پیروز به حل مشکلاتش نخواهد شد. با اینهمه، نگاه کنید وفاداری ظریف به کشورش را که در پاسخ سؤالی درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 می گوید: نامزد انتخابات نمی شوم. اگر دوستان گاندوساز بگذارند، همین کار فعلی را انجام می دهم.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1602

به "ظریف را با دست بسته به اقیانوس می فرستیم و انتظار شنا داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف را با دست بسته به اقیانوس می فرستیم و انتظار شنا داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید