غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نصب نرم افزار همراه مهربان

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ضروری است دانش آموزان برای غنی سازی اوقات فراغت خود از داستان ها و فیلم های آموزشی نرم افزار همراه مهربان و یا سایر کتاب های داستان استفاده کنند.

غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نصب نرم افزار همراه مهربان

به گزارش از ،شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به اینکه این روز ها به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط خاصی که در کشور به وجود آمده با تعطیلی مدارس روبرو شدیم، اما این امر نه تنها به تعطیلی آموزش منجر نشده است، اظهار کرد: بلکه با ایجاد شبکه های ارتباطی وسیع بین اولیا و مربیان و با بهره گیری از رسانه ملی و سایر فضا ها از جمله اپ نرم افزار کتابخانه تعامل همراه مهربان که در سال گذشته بستر آن فراهم شد و در اختیار مدارس قرار گرفت.

او اضافه کرد: فضای ای آر پی و مهم تر از همه تعامل دو جانبه بین معلمان با دانش آموزان از طریق گسترش شبکه های آموزش مجازی به طوری عملی هر خانه را به یک مدرسه تبدیل کرده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: علاوه بر این گام هایی در راستای تحقق اهداف فرادستی از جمله راهکار 2-17 در خصوص تولید محتوای الکترونیکی متناسب با نیاز دانش آموزان و گسترش بهره برداری از ظرفیت آموزش های مجازی و غیر حضوری برای جبران وقفه آموزشی برداشته شده است.

جوانی تاکید کرد: از شما دانش آموزان انتظار می رود به عنوان سفیران سلامت خانواده با ماندن در محیط امن خانه، توجه به توصیه های پدر و مادر و رعایت نکات بهداشتی سیستم ایمنی بدن را تقویت و سلامت خود و اعضای خانواده را تضمین کنید.

او ادامه داد: باید دانش آموزان با برنامه ریزی صحیح و مدیریت زمان ضمن بهره گیری از برنامه های درسی ارائه شده در رسانه ملی و سایر فضا ها با همکاری معلمان نسبت به مطالعه، تمرین و تکرار مفاهیم آموزشی اقدام کنند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار کرد: ضروری است دانش آموزان برای غنی سازی اوقات فراغت خود از داستان ها و فیلم های آموزشی نرم افزار همراه مهربان و یا سایر کتاب های داستان استفاده کنند و انجام بازی های سرگرم کننده و متنوع آپارتمانی و خانگی متناسب با شرایط زندگی آن ها شادی و نشاط را در خانواده افزایش می دهد.

جوانی خطاب به اولیای دانش آموزان، گفت: بر اساس تجربه های پیروز سایر کشور ها سرعت ویروس نوظهور کرونا و تعطیلی مدارس به منظور کاهش انتقال ویروس امری اجتناب ناپذیر است، والدین می توانند تهدید ها را به فرصت تبدیل کنند و با ایجاد فرهنگ مصاحبه در خانواده و بیان خاطرات، داستان ها و بازی بیشتر با بچه ها و توجه به پیام های بهداشتی به حفظ آرامش، سلامت روان و نشاط فرزندان کمک کنند.

او تاکید کرد: در شرایط بحرانی فعلی خانه امن ترین محیط برای دانش آموزان است و باید والدین از حضور آن ها در فضا های عمومی ممانعت کنند. رعایت اصول بهداشتی را با زبان بچه هاه و در قالب شعر و داستان و به شکل عینی به آن ها یاد دهند.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه نقش اولیا در یادگیری مستقل و افزایش مطالعه دانش آموزان در این شرایط بحرانی مهم ترین عامل پیروزیت تحصیلی دانش آموزان است، شرح داد: والدین می توانند با برنامه ریزی منسجم و منظم جهت بهره مندی فرزندان از برنامه های آموزشی رسانه ملی، شبکه ارتباطی مدرسه و تعامل دو جانبه با معلم و استفاده از اپ نرم افزار همراه مهربان و سامانه ای آر پی (erp.isfedu.ir) و سایر کانال های ارتباطی بستر مناسبی را جهت آموزش فرزندان در محیط امن خانه فراهم کنند.

جوانی گفت: نرم افزار همراه مهربان با 400 کتاب داستان، زندگی نامه دانشمندان بزرگ، بازی های آموزشی، انیمیشن های مهارت های زندگی و پیام های پیشگیری از انتشار کرونا و محتوا های تولید شده آموزشی است که با تماس خانواده ها با شماره 2-37108221 در اختیار آن ها برای آموزش فرزندان قرار می گیرد.

منبع:ایمنا

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 891

به "غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نصب نرم افزار همراه مهربان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان با نصب نرم افزار همراه مهربان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید