فانوس های تسخیر شده و معروف دنیا

به گزارش مجله بیزبینگ، فانوس های دریایی از دیرباز تسلی خاطر دریانوردان بودند، اما گاهی درخشش نور نجات بخش آنها در میان سایه حضور ارواح کمرنگ تر شده است.

فانوس های تسخیر شده و معروف دنیا

در گذشته و در غیاب تکنولوژی های مدرن امروزی، نقش و حضور فانوس های دریایی بسیار مهم تلقی می شد. چه بسیار دریانوردانی که به لطف دنبال کردن نور چرخان فانوس های دریایی از خطر جان به در بردند و چه بسیاری دیگر که در غیاب آن دچار کشتی شکستگی شده و ناگزیر مرگ را در آغوش گرفتند.

اما گاهی سایه مرگ بر فانوس های دریایی سایه افکنده و آنها را به مکان هایی تسخیر شده بدل نموده است که از قضا در سال های اخیر بیش از پیش مورد توجه گردشگران قلمروی ترس و وحشت واقع شده اند.

در این مجال با خبرنگاران و معرفی تعدادی از تسخیر شده ترین فانوس های دریایی دنیا همراه باشید.

اولز هد لایت (Owls Head Light)، اولز هد(Owls Head)، مین (Maine)

فانوس دریایی اولز هد که در پارکی ایالتی واقع شده، از دیدی رویایی رو به خلیج زیبای Penobscot برخوردار است. این فانوس دریایی زیبا و کوچک به همراه اقامتگاه نگهبان فانوس دریایی، بخشی از این پارک است اما همگان به آن دسترسی ندارند. هر چند تا به امروز این مسئله نتوانسته جلوی عاشقان ماجراجویی های ترسناک را بگیرد.

گفته می گردد که روزی دختر کوچولوی سه ساله نگهبان سابق فانوس، یک باره به سراغ والدینش رفته و به آنها گفته که روزی مه آلود در پیش دارند. والدین او بعدا متوجه شدند که این اطلاعات را دوست خیالی دخترک به او داده که ظاهرا روح یک کاپیتان مسن بوده است. ساکنان فعلی این فانوس می گویند که گاهی ردّ پاهایی روی برف ها مشاهده نموده اند که به نظر می رسد به این روح تعلق دارند. بعلاوه گاه گداری نیز شاهد خدمات ویژه او هستند، از جمله تغییر درجه ترموستات و البته اهدای سکه های براق.

فانوس اولز هد

Point Lookout، اسکاتلند، مریلند

براساس تحقیقات انجام گرفته به وسیله محققان عالم ارواح، این فانوس دریایی تسخیر شده ترین فانوس دریایی است. گفته می گردد شبح زنان و مردان ناگهان در اطراف این فانوس ظاهر شده و سپس ناپدید می شوند.

درهای آن به صورت خود به خودی باز و بسته شده و مردم صداهای عجیبی مثل خروپف کردن یا صدای قدم زدن را شنیده، اما کسی را در آن اطراف نمی بینند. این ساختمان البته بیش از 45 سال است که این فانوس دریایی خاموش شده و هم اکنون بیشتر در هیبت یک خانه مورد استفاده است.

باید پذیرفت که یک فانوس دریایی بدون آن نور درخشان، خیلی متروکه و اندوه بار به نظر می رسد. البته بازدیدکنندگان می توانند از تماشای منظره ها اطراف این فانوس که در پارکی ایالتی واقع شده است، لذت برده و در کنار آن مستمع داستان های ترسناک آن باشند.

فانوس دریایی تسخیر شده در مریلند

فانوس دریایی Seul Choix، گالیور، میشیگان

این فانوس دریایی زیبا که از دیدی رویایی رو به دریاچه ی میشیگان بهره مند است، در سال 1892 فعالیت خود را شروع کرد. گفته می گردد که روح یکی از نگهبانان این فانوس به نام کاپیتان ژوزف تاوزند (Joseph Townsend) این فانوس را به تسخیر خود درآورده است.

این روزها بنای این فانوس به موزه تغییر کاربری داده، اما تغییری در شرایط عجیب آن رخ نداده است. ظاهرا در اوایل دهه 1900 این کاپیتان در خانه نگهبانی جان سپرد، اما به دلیل شرایط اقلیمی ناشی از زمستانی سخت، کسی قادر به دفن کردن جسد او نبود، به همین دلیل جسد او در زیرزمین قرار داده شد.

شاید به دلیل مصائبی که جسد او ناگزیر از تحملش بوده، روحش اکنون مایل به ترک این بنا نیست.

بازدیدکنندگان و کارمندان موزه از استشمام رایحه تند سیگار صحبت نموده اند، ظاهرا کاپیتان تاوزند یک سیگاری به تمام معنا بوده است.

بعلاوه کارمندان با حوادث عجیبی مثل جابجا شدن اسباب و اثاثیه و لوازم آشپزخانه نیز روبرو بوده اند و حتی گروهی می گویند که مردی را مشاهده کردند که از بین پنجره ها سرک می کشیده است. این موزه تورهای روزانه ای را در اواسط ماه اکتبر برگزار می نماید.

فانوس دریایی تسخیر شده در میشیگان

فانوس سنت سیمونز، جزیره سنت سیمونز، جورجیا

بر فراز امواج پرتلاطم دریا و در بخش جنوبی جزیره سیمونز، این فانوس دریایی در خلوت خود آرمیده است. اما ظاهرا این سکوت هنوز هم گاهی با بازتاب خونی بر زمین ریخته شده، شکسته می گردد.

ظاهرا در سال 1880 یک بحث و مجادله ساده بین سرنگهبان فانوس دریایی فردریک ازبورن و دستارش جان استیونس با شلیک گلوله و مرگ فردریک به خون نشست. این فانوس اما مدت ها پس از این حادثه تلخ همچنان به کارش ادامه داد، اما افسانه ها می گویند که هنوز هم در این حوالی و در تاریکی شب می توان صدای پای فردریک را شنید که در برج خالی و محوطه پیرامون آن طنین انداز می گردد.

در طول سالیانی که گذشت بسیاری ادعا نموده اند که این صدا را به گوش خود شنیده اند. در واقع پلکان 129 پله ای برج این فانوس، هر مشتاق دنیای گردشگری وحشت را به سمت خود جلب می نماید و چه کسی می داند که در کدامین پله، ممکن است با روح فردریک مرحوم روبرو شد؟

فانوس دریایی سنت سیمونز (St. Simons)

فانوس دریای پوینت سور(Point Sur) ، بیگ سور (Big Sur)، کالیفرنیا

آیا کسی هست که دوست نداشته باشد تعطیلاتی رویایی را در مکانی دوست داشتنی بگذراند؟ شاید همین مسئله دلیل حضور روح نجیب زاده ای ملبس به یونیفورم نگهبانان فانوس قرن نوزدهم را شرح دهد. امری که باعث جذب بازدید کنندگان به این منطقه شده است.

این فانوس دریایی برفراز صخره ای آتش فشانی و بزرگ ساخته شده و از دیدی خوب رو به سمت منطقه رویایی بیگ سور برخوردار است. بازدیدکنندگان می توانند با تورهای برنامه ریزی شده به تماشای این فانوس بروند که در تمام طول سال و در روزهای آخر هفته برگزار می شوند. اما برای آن دسته که در پی تجربه ترس و وحشت هستند، تورهای شبانه موسوم به مهتاب تهیه و تدارک دیده شده که گشت و گذاری مهیج تر را در اختیار افراد قرار می دهد.

بیگ سور، کالیفرنیا

امیدوارم از مطالعه این مطلب و همراهی با ما لذت برده باشید.

منبع: کجارو / coastalliving.com
انتشار: 29 فروردین 1401 بروزرسانی: 29 فروردین 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2040

به "فانوس های تسخیر شده و معروف دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فانوس های تسخیر شده و معروف دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید