فوت و فن آشپزی؛ سیب زمینی سرخ نموده رستورانی را در خانه درست کنید!

به گزارش مجله بیزبینگ، سیب زمینی سرخ نموده را چطوری درست کنیم که مثل سیب زمینی رستوران ها در بیاید؟

فوت و فن آشپزی؛ سیب زمینی سرخ نموده رستورانی را در خانه درست کنید!

سیب زمینی سرخ نموده همواره اولین انتخاب برای غذا های فست فودی بوده و هست؛ حتی در غذا های سنتی و خانگی هم سیب زمینی سرخ نموده ها اول از همه تمام می گردد و معمولا به سرو غذا نمی رسد؛ اما اکثرا از این گله می نمایند که سیب زمینی سرخ نموده در خانه مثل رستوران ها نمی گردد. در ادامه انواع فوت و فن درست کردن سیب زمینی سرخ نموده رستورانی را می خوانید.

مواد لازم:

سیب زمینی

روغن مخصوص سرخ کردن

نمک و فلفل

طرز تهیه و دستور پخت:

1. قبل از هر چیز شما باید سیب زمینی های خود را پوست کنده و سپس آن ها را به صورتی نواری با ضخامت کمی بیشتر و بلند برش بزنید. دقت کنید که اگر می خواهید سیب زمینی های ترد و شنماینده داشته باشید باید کمی قطر هر قطعه را بیشتر از معمول در نظر بگیرید.

2. حالا سیب زمینی ها را برای اینکه سیاه نشوند داخل آب ریخته و سپس برای 15 دقیقه تا نیم ساعت داخل یخچال بگذارید. سپس آن ها را خارج نموده و داخل یک دستمال برای مدت چند دقیقه خوب خشک کنید تا هنگام سرخ کردن مسئله ای پیش نیاید.

3. پس از انجام مراحل بالا سیب زمینی ها را تنها برای مدتی محدود و حدود 5 تا 8 دقیقه به صورتی سرخ کنید که تنها خودشان را گرفته و کمی رنگشان برگردد. اصلا در این مرحله نباید سیب زمینی ها را سرخ کرد. فقط تا حدی که رنگشان تغییر کند و سپس آن ها را از روغن خارج نموده و در ظرفی دیگر قرار دهید.

4. پس از اینکه سیب زمینی ها را کمی سرخ کردید حال با یک وسیله بر روی هر کدام از آن ها برش یا شکاف کوچکی بزنید و آن ها را داخل یخچال بگذارید. حواستان باشد که آن ها را داغ داخل یخچال نگذارید چرا که به یخچال صدمه خواهید زد. مدت زمانی که آن ها را داخل یخچال می گذارید نباید کم یا خیلی طولانی باشد. شما می توانید آن ها را 50 تا 70 دقیقه داخل یخچال به همین صورت رها کنید.

5. پس از طی شدن مراحل بالا و زمانی که سیب زمینی ها را داخل یخچال می گذارید، روغن را داخل ظرف مورد نظر مجددا خوب داغ کنید و با حرارت کمی بیشتر سیب زمینی ها را خوب سرخ کنید تا خوب برشته و ترد شوند و دقیقا شبیه به همان سیب زمینی های سرخ شده فست فود ها شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 بهمن 1400 بروزرسانی: 1 بهمن 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1954

به "فوت و فن آشپزی؛ سیب زمینی سرخ نموده رستورانی را در خانه درست کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت و فن آشپزی؛ سیب زمینی سرخ نموده رستورانی را در خانه درست کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید