مدیر سابق کمپین ترامپ به دادستان ها دروغ گفته بود

به گزارش مجله بیزبینگ، قاضی دادگاهی در آمریکا می گوید پل مانافورت، مدیر سابق کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، با دروغ گفتن به دادستان ها، توافق خود با رابرت مولر،بازرس ویژه تحقیقات روسیه برای کاهش مجازات را نقض نموده است.

مدیر سابق کمپین ترامپ به دادستان ها دروغ گفته بود

به گزارش ایسنا، قاضی ایمی برمن حکم داد که مانافورت در چند مورد بیانیه های کذب در اختیار اف بی آی، دفتر مولر و یک هیئت منصفه گذاشت.

مولر راهنمایی تحقیقاتی درباره مداخله روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا را به عهده دارد. مانافورت در ماه اوت به جرم کلاهبرداری اقتصادی محکوم شده بود. حکمی که به فعالیت او به عنوان مشاور امور سیاسی در اوکراین مربوط بود.

مانافورت، 69 ساله، سپس برای تخفیف مجازات قول همکاری با تحقیقات مولر در خصوص سایر اتهامات را داد.

براساس گزارش بی بی سی، قاضی برمن در حکم روز چهارشنبه گفت، شواهدی هست که نشان می دهند مانافورت از جمله درباره تماس هایی که با کنستانتین کیلیمنیک، یک مشاور سیاسی در روسیه داشت دروغ گفته است. دادستان ها مدعی اند که کیلیمنیک با دستگاه های اطلاعاتی روسیه ارتباط دارد.

با این حال قاضی مانافورت را از اتهام دروغ گفتن در دو مورد دیگر تبرئه کرد.

این حکم بدان معنی است که مانافورت - که از ماه ژوئن تاکنون در بازداشتگاهی در ویرجینیا به سر می برد - به طور بالقوه با مجازات شدیدتری روبرو خواهد بود.

مولر سال پیش میلادی گفت که مانافورت پس از امضای توافق کاهش مجازات در ازای همکاری، در خصوص انواع موضوع ها به دادستان ها دروغ گفته بود.

پل مانافورت اوت گذشته در هشت مورد اتهام کلاهبرداری، کلاهبرداری بانکی و عدم افشای حساب های بانکی محکوم شده بود.

او یک ماه بعد در برابر اتهام توطئه علیه آمریکا و یک مورد اتهام توطئه برای کارشکنی در جهت عدالت اقرار به گناه کرد. آن توافق باعث شد او از یک محاکمه ثانوی در خصوص پولشویی و سایر اتهامات پرهیز کند.

این اولین محاکمه ناشی از تحقیقات وزارت دادگستری درباره ادعای مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بود.

با این حال آن اتهامات فقط به کار مشاوره سیاسی مانافورت با سیاستمداران نزدیک به روسیه در اوکراین مربوط می شد، مسائلی که عمدتاً به پیش از نقش او در کمپین دونالد ترامپ بازمی گشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 111

به "مدیر سابق کمپین ترامپ به دادستان ها دروغ گفته بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر سابق کمپین ترامپ به دادستان ها دروغ گفته بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید