مسمومیت و مرگ ده ها حیوان در چین بخاطر مواد ضدعفونی

به گزارش مجله بیزبینگ، طبق اعلام رسانه های دولتی چین، کارشناسان ادعا نموده اند که ده ها حیوان وحشی در مناطق نزدیک به مرکز شیوع کروناویروس پس از مسمومیت با مواد ضدعفونی کننده ای که توسط کارگران برای جلوگیری از گسترش این ویروس در حجم زیادی استفاده شده، تلف شده اند.

مسمومیت و مرگ ده ها حیوان در چین بخاطر مواد ضدعفونی

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، لاشه بیش از 100 حیوان وحشی در نزدیکی مرکز شیوع کروناویروس در چین کشف شده است.

در مجموع 135 لاشه از حیوانات متعلق به 17 گونه از جمله توکای سیاه، گراز وحشی و راسو در شهر چونگ کینگ که هم مرز با استان هوبئی چین است، پیدا شده است.

مقامات چین اعلام نموده اند که مرگ دسته جمعی این حیوانات احتمالاََ به دلیل استفاده بیش از اندازه کارگران از مواد ضد عفونی کننده برای مهار شیوع کروناویروس بوده است.

آن ها تأکید کردند که آزمایش ها نشان داده هیچ یک از این حیوانات مرده به کروناویروس جدید، آنفلوآنزای مرغی یا بیماری نیوکاسل مبتلا نبوده اند. بیماری نیوکاسل یک بیماری بسیار مسری است که پرندگان زیادی را در سراسر دنیا مبتلا نموده است.

مقامات لاشه حیوانات را به روش های سازگار با محیط زیست دفع نموده اند و هم چنین مکان هایی را که این لاشه ها پیدا شده اند، ضدعفونی نموده اند.

کارگران و کارکنان بهداشتی در سراسر چین برای جلوگیری و کنترل شیوع ویروس اقدام به تمیز و ضدعفونی کردن مکان های عمومی نموده اند.

در شهر تائی یوان در استان شانشی مقامات مخزن هایی از مواد ضد عفونی کننده را به مناطق دورافتاده فرستاده اند تا مناطق مسکونی به طور کامل ضد عفونی شوند.

همچنین مقامات محلی بعضی مناطق چین از جمله استان های جی لین، شاندونگ و چه جیانگ از هواپیماهای بدون سرنشین برای پاشیدن مواد ضد عفونی کننده استفاده نموده اند.

بنا بر گزارش دیلی میل، دولت چین برای جلوگیری از شیوع این بیماری، ده ها میلیون نفر را در استان هوبئی که شهر ووهان مرکز آن است، قرنطینه نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 767

به "مسمومیت و مرگ ده ها حیوان در چین بخاطر مواد ضدعفونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسمومیت و مرگ ده ها حیوان در چین بخاطر مواد ضدعفونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید