ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک

به گزارش مجله بیزبینگ، استاندار خراسان رضوی از ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک خبر داد.

ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک

به گزارش مجله بیزبینگ و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، علی رضا رزم حسینی در جریان بازدید از مؤسسه خیریه توان بخشی همدم فتح المبین مشهد اظهار کرد: به زودی با هدف پیشگیری از معلولیت های ژنتیکی، دفاتر ثبت ازدواج را مکلف خواهیم کرد که در صورت ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک، نسبت به ثبت تقاضای ازدواج متقاضیان اقدام کند.

وی با بیان اینکه این طرح در یکی دیگر از استان های کشور با موفقیت اجرایی شده است، ادامه داد: ممنوعیت ثبت ازدواج در مراجع رسمی قبل از ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک، قطعاً در کاهش معلولیت ها مؤثر خواهد بود لذا با جدیت این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: در حال حاضر آزمایش های ژنتیک برای متقاضیان در مراکز تعیین شده به صورت رایگان انجام می گیرد.

رزم حسینی گفت: مؤسسات خیریه با مشارکت خیران بسترهای خوبی را در زمینه نگهداری از معلولان فراهم کرده اند و دولت هم در حد توان از این گونه فعالیت ها حمایت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: امیدواریم کمک های خیران و دولت بیش از پیش زمینه مراقبت، آموزش و نگهداری از معلولان را فراهم کند اما با این حال ضرورت دارد که در حوزه پیشگیری از بروز معلولیت ها هم اقدامات جدی انجام گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 164

به "ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش های ژنتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید