مهمانسراهای دولتی خراسان شمالی، حق پذیرش مسافر آزاد ندارند

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با اشاره به این که مهمانسراهای دولتی فقط مجاز به پذیرش کارکنان خود هستند، گفت: باید با نهاد و دستگاه هایی که به غیر کارکنان خود خدمات و اقامت می دهند، برخورد گردد.

مهمانسراهای دولتی خراسان شمالی، حق پذیرش مسافر آزاد ندارند

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان شمالی، رضا رجب زاده در جلسه ستاد خدمات سفر استان گفت: ارائه خدمات مهمانسراهای دولتی به غیر کارکنان خود، تخلف است و این مهمانسراها حق پذیرش مسافر را ندارند.

او توضیح داد: نهادها و دستگاه های دولتی نباید در رقابت با بخش خصوصی فعالیت نمایند، چرا که در این صورت اقامتگاه های بوم گردی، هتل ها و سایر مهمانسراها که در این بخش سرمایه گذاری نموده اند، دچار مشکل خواهند شد.

معاون استاندار خراسان شمالی با اشاره به برخورد با نهادهایی که کار غیرقانونی انجام می دهند، بیان کرد: این کمترین کمکی است که می گردد به بخش خصوصی در حوزه گردشگری داشته باشیم.

او گفت: بوم گردی، خراسان شمالی را به لحاظ اشتغال روستایی متحول خواهد نمود چراکه یک ظرفیت بسیار خوب در استان ایجاد نموده که با استقبال خوبی هم روبرو شده است.

رجب زاده اضافه کرد: تسهیلات بسیار خوبی در حوزه گردشگری طی سفر ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است که بخش خصوصی و افراد علاقه مند باید از این فرصت استفاده نمایند.

او بر لزوم ایجاد مجتمع های بین راهی در استان تأکید کرد و گفت: مراکز خدمات رفاهی در استان اندک است و ما به دنبال جانمایی احداث این مراکز هستیم و اگر بخش خصوصی پیشنهاداتی داشته باشد، تضمین خواهیم کرد که برای او صرفه مالی داشته باشد.

معاون استاندار خراسان شمالی گردشگری را یکی از پیشران های مالی و مبانی فراوری شغل در استان دانست و اضافه کرد: باید کوشش کنیم تا نقش اقتصاد گردشگری در درآمد ناخالص ملی را پررنگ تر کنیم.

او با تأکید بر بهره گیری از تمام ظرفیت ها در راستای توسعه گردشگری، گفت: اگر می گوییم موضوع گردشگری مهم است باید تمام دستگاه ها دغدغه گردشگری را در ذهن خود داشته باشند.

رجب زاده با اشاره به مناسب دانستن فرصت برگزاری هفته فرهنگی خراسان شمالی در مشهد مقدس در جهت معرفی استان، پیشنهاد نام گذاری روزهایی به نام شهرستان های استان را نیز داد و گفت: رویدادهای فرهنگی و تعریف جشنواره هایی متناسب با ظرفیت هر شهرستان، تأثیر مثبتی در جذب گردشگر خواهد داشت.

تشریح برنامه های ستاد خدمات سفر

حبیب یزدان پناه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از موضوعات مرتبط با ستاد خدمات سفر استان، از دیگر برنامه های پیش رو گفت.

او گفت: از 29 مردادماه جاری نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی در محل پارک ملی بش قارداش بجنورد آغاز به کار خواهد نمود که اولین نمایشگاه گردشگری و موسیقی اقوام را نیز همزمان با آن خواهیم داشت.

یزدان پناه با اشاره به اینکه کلان نگری در موضوع گردشگری، سبب انتفاع تمام ارگان ها از جمله بخش خصوصی و دولتی خواهد شد، از رونق اقامتگاه های بوم گردی در استان اطلاع داد و اضافه کرد: افزایش گردشگران در روستاهای هدف گردشگری، اشتغال و نشاط اجتماعی را افزایش خواهد داد.

در این جلسه سایر اعضای ستاد خدمات سفر استان به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 259

به "مهمانسراهای دولتی خراسان شمالی، حق پذیرش مسافر آزاد ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمانسراهای دولتی خراسان شمالی، حق پذیرش مسافر آزاد ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید