تور کانادا: موج گرما در آمریکا و کانادا ده ها تلفات بر جا گذاشت

به گزارش مجله بیزبینگ، موج گرمای بی سابقه در شمال غرب آمریکا و جنوب غرب کانادا باعث شده ده ها نفر در این مناطق جان خود را از دست بدهند.

تور کانادا: موج گرما در آمریکا و کانادا ده ها تلفات بر جا گذاشت

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تلفات موج گرما در ایالت های جنوب غربی کانادا و شمال غرب آمریکا در حال افزایش است و مقامات محلی در حال ارزیابی توانایی و امکانات برای مقابله با دمای شدید موج گرمای ایجاد شده در روزهای اخیر هستند. دما در این بخش از دنیا به طور معمول، متعادل است.

هشدارها درباره پدیده گنبد گرمایی گسترده چند روز پیش و قبل از افزایش دما در روز 27 ژوئن داده شده بود.

هواشناسان پیش بینی نموده اند که دما در سیاتل و واشنگتن به 38 درجه و در پرتلند و اورگان نیز به 43 درجه برسد. بسیاری از مناطق در این ایالت ها اقدام به ایجاد استخرهای متحرک، اسپری های آب و مراکز خنک سازی نموده اند.

گنبد گرمایی ایجاد شده در این مناطق پنج روز به طول خواهد انجامید و بسیار وخیم تر از آن چیزی است که انتظار می رود. گرما در سیاتل به 42 درجه نیز رسیده و در پرتلند دمای هوا 47 درجه گزارش شده است.

در حال حاضر گزارش ها از مرگ ومیرها به دلیل گرمازدگی در آمریکا در حال افزایش است.

طی روزهای گذشته دست کم 118 نفر در شمال غرب آمریکا به دلیل موج گرمای بی سابقه جان خود را از دست داده اند.

رکورد دمای هوا در این مناطق متعلق به روستایی در بریتیش کلمبیا در جنوب غرب کانادا است که دمای 121 درجه فارنهایت (49.5 درجه سانتی گراد) را ثبت نموده است.

از سوی دیگر، موج گرما باعث بروز آتش سوزی در این مناطق شده که در پی این آتش سوزی ها دست کم دو نفر کشته شده آند.

مقام های محلی در این مناطق اقدام به بازگشایی مراکز خنک نموده و از مدیران ساختمان ها درخواست نموده اند ساکنانی که ممکن است در خطر باشند به این مناطق منتقل شوند.

ایجاد مراکز خنک در کانادا و آمریکا

موج گرما در جنوب غرب کانادا و شمال غرب آمریکا باعث افزایش مراجعه ها به مراکز درمانی شده است.

در تورنتوی کانادا نیز مقام های محلی هشدارهایی را درباره موج گرما داده اند. مقام های تورنتو اعلام نموده اند که روزهای دوشنبه و سه شنبه دمای هوا بین 31 تا 34 درجه خواهد بود که با توجه به رطوبت هوایی که در این شهر وجود دارد، دمایی که احساس می گردد حدود 40 درجه است.

در پی این موج گرما، مقام های این شهر هشت مرکز خنک را در این شهر بازگشایی نموده اند تا ساکنان بتوانند به این مراکز برای خنک شدن مراجعه نمایند.

مقام های تورنتو به شهروندان هشدار داده اند که موج گرما، باعث بروز مسائلی برای شهروندان خواهد شد که این مسائل می تواند تنش گرمایی، گرما زدگی یا حتی مرگ باشد.

مقام های این شهر کانادا از شهروندان خواسته تا بدن خود را مرطوب نگه داشته، دوش آب سرد بگیرند و جویای احوال افراد سالمند طی ین روزها باشند.

حرارت بالای هوا تنها نگرانی مسئولان کانادایی نیست، بلکه ده ها مورد آتش سوزی های ناشی از گرمای بی سابقه، باعث شده تا روز شنبه ارتش کانادا برای یاری به تخلیه شهرها و مقابله با بیش از 170 مورد آتش سوزی ناشی از گرمای بی سابقه و شرایط خشک آب و هوایی، به حالت آماده باش درآید.

به گفته کارشناسان، تغییرات اقلیمی بر شدت موج گرمای کانادا افزوده و انتظار می رود تغییرات آب و هوایی باعث افزایش تعداد رخدادهای موج گرما و شرایط آب و هوایی شدید گردد، اما به گفته آن ها، ارتباط دادن یک رخداد به طور خاص به گرم شدن زمین پیچیده است.

بر اساس گزارش شبکه سی بی سی کانادا، یک گزارش دولتی در سال 2019 اظهار داشت که کانادا دو برابر بیشتر از میانگین دنیای، در حال گرم شدن است و این در حالی است که منطقه شمال دور در قطب شمال سه برابر سریع تر از میانگین دنیای به سوی گرم شدن می رود.

از طرف دیگر، گزارش ها حاکی از آن است که علاوه بر کانادا، در ایالات متحده آمریکا به ویژه کالیفرنیا که تا به امروز شاهد آتش سوزی های گسترده در فصول گرما بوده هم دمای شدید هوا و متقاعب آن صاعقه و رعد و برق موجب آتش سوزی گسترده در سه ناحیه جنگلی شده است.

ایالت های واشنگتن و اورگن هم با موج گرمای بی سابقه روبرو بوده اند و مقام های ایالت اورگن اظهار داشتند که شمار قربانیان گرما در این ایالت به دست کم 95 نفر رسیده و مقام های ایالت واشنگتن نیز مرگ 30 نفر مرتبط با موج گرما در این ایالت را تأیید نموده اند. مقام های سیاتل نیز در هفته گذشته، دمای هوای بی سابقه 42 درجه سانتیگراد را به ثبت رساندند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1721

به "تور کانادا: موج گرما در آمریکا و کانادا ده ها تلفات بر جا گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: موج گرما در آمریکا و کانادا ده ها تلفات بر جا گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید