هشدار قانونگذار ترکیه نسبت به پیامدهای مداخله اردوغان در سوریه

به گزارش مجله بیزبینگ، قائم مقام حزب جمهوریخواه خلق ترکیه گفت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با مداخله آشکار و خطرناک خود در سوریه، مرتکب اشتباهات جدی شده است.

هشدار قانونگذار ترکیه نسبت به پیامدهای مداخله اردوغان در سوریه

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، قائم مقام حزب جمهوریخواه خلق ترکیه گفت که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با مداخلات آشکار و خطرناک خود در سوریه مرتکب اشتباهات جدی شده است.

به نوشته خبرگزاری سانا ولی آق بابا قائم مقام حزب خلق ترکیه روز شنبه در نشست مجلس ترکیه گفت: اردوغان مسئول خونریزی در سوریه و عراق است.

وی اضافه نمود که مداخلات آشکار و خطرناک اردوغان در سوریه بر کشور تاثیر منفی گذاشته و این موارد عامل خرابی در سوریه نیز هستند.

قائم مقام حزب خلق ترکیه درباره نتایج مداخله اردوغان که در نهایت به طور مستقیم و غیرمستقیم به نابودی ترکیه منجر می شود، هشدار داد.

آق بابا اضافه نمود که بحران پناهندگان سوریه نتیجه مستقیم مداخله رژیم اردوغان در امور سوریه بود.

یاشار یاکیش، وزیر خارجه پیشین ترکیه نیز چندی قبل گفت که رئیس جمهور ترکیه مسئول مشکلاتی است که این کشور به دلیل پشتیبانی از تروریست ها، به ویژه در سوریه از آنها رنج می برد.

ماه گذشته اسناد فاش شده از دادگاه عالی جنایی آنکارا اطلاعاتی را در مورد تلاش دولت اردوغان برای محو کردن شواهد مربوط به دخالت وی در تامین سلاح سازمان تروریستی داعش و رابطه وی با سازمان های تروریستی در سوریه و عراق را نشان داد.

گفته می شود شمار نیروهای ترکیه در شمال سوریه به 15 هزار نفر رسیده و ترکیه به طور روزانه نیروهای جدیدی به سوریه اعزام می کند. ارتش ترکیه 6 هزار تانک و نفربر و توپخانه و خودروی نظامی در این مناطق مستقر کرده و نیروهای این کشور با انواع سلاح های هوایی و دریایی و ماهواره و پهپاد حمایت می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1510

به "هشدار قانونگذار ترکیه نسبت به پیامدهای مداخله اردوغان در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار قانونگذار ترکیه نسبت به پیامدهای مداخله اردوغان در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید