والیبال مدیون مدیران غیروالیبالی است، رئیس باید مدیر باشد

به گزارش مجله بیزبینگ، ناصر شهنازی در مصاحبه با خبرنگاران درباره گزینه مناسب ریاست فدراسیون والیبال و احتمال حضور فرد غیر والیبالی برای این سمت گفت: والیبال ایران پس از انقلاب روسای زیادی به خود دیده است اما یزدانی خرم و داورزنی دو فرد تاثیرگذار در این حوزه بوده اند. راجع به روسای قبل از این دو نظری ندارم چرا که اطلاع دقیقی از آنها ندارم به همین دلیل نمی توانم قضاوت کنم. یزدانی خرم و داورزنی هر دو مدیران بزرگ و تاثیرگذاری بودند که هیچ کدام هم والیبالی نبوده اند ولی مدیران خوبی بودند که والیبال مدیون آنهاست. پس نمی توان ملاک حضور در این پست را والیبالی بودن فرد قرار داد.

والیبال مدیون مدیران غیروالیبالی است، رئیس باید مدیر باشد

کارشناس والیبال تاکید نمود: با توجه به عملکرد یزدانی خرم و داورزنی درست و منطقی نیست که بخواهیم شرط حضور در ریاست این فدراسیون را والیبالی بودن فرد بدانیم. والیبال به شخصی دلسوز احتیاج دارد که بتواند شرایط را به خوبی اداره و در جذب اسپانسرها قوی عمل کند. فردی که روابط عمومی بالایی داشته و توانایی درآمدزایی برای والیبال را نیز داشته باشد و بتواند شرایط ایده آلی برای تیم های والیبالی به وجود آورد. اینها بسیار مهم تر از این است که شخص حتما والیبالی باشد. البته اگر گزینه والیبالی باشد و در کنار آن نیز مدیر قدرتمندی باشد قطعا تاثیرگذارتر خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که چنین گزینه ای که هم والیبالی و هم مدیر قدرتمندی باشد وجود دارد یا خیر؟ گفت: راجع به این موضوع بحث نمی کنم ولی افشار دوست از جمله افرادی است که در دوران دبیری اش در فدراسیون عملکرد مثبتی داشته و کاربلد است. او در شاخه های مدیریتی فعالیت داشته است. قصد بی احترامی به سایر گزینه ها را ندارم ولی از بین گزینه های والیبالی افشار دوست کاربلد است.

شهنازی ادامه داد: اینکه گزینه ریاست مورد قبول جامعه والیبال باشد نیز حائز اهمیت است. یزدانی خرم و داورزنی هر دو به دلیل عملکرد مثبت مورد قبول جامعه والیبال بودند. اگر فردی غیر از والیبال قصد حضور داشته باشد باید مورد تایید جامعه والیبال قرار گیرد و در کوتاه مدت تاثیرگذار باشد. باید سابقه روشن مدیریتی داشته باشد.

کارشناس والیبال در انتها گفت: نباید روی گزینه والیبالی بودن بحث کرد. در موضوع والیبالی بودن افشار دوست فرد تحصیلکرده و مناسبی است و در گزینه غیر والیبالی داورزنی اگر قصد بازگشت داشته باشد عالی می گردد. بحث حضور داوری نیز تعیین نیست و پس از تصمیم گیری درباره آن می توان صحبت کرد. امیدوارم هرکسی که رئیس می گردد بتواند شرایط والیبال را عالی تر کند که این احتیاجمند بودجه و برنامه ریزی هدفمند است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 278

به "والیبال مدیون مدیران غیروالیبالی است، رئیس باید مدیر باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال مدیون مدیران غیروالیبالی است، رئیس باید مدیر باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید