واکنش تیک تاک به تهدید ترامپ

به گزارش مجله بیزبینگ، ایسنا نوشت: اپلیکیشن تیک تاک به اظهارات جنجالی اخیر دونالد ترامپ درخصوص ممنوع کردن فعالیت این اپلیکیشن ویدیویی تحت مالکیت چینی ها در آمریکا واکنش نشان داده و تاکید کرد، این شرکت هیچ برنامه ای برای متوقف کردن فعالیتهایش ندارد.

واکنش تیک تاک به تهدید ترامپ

به گزارش پایگاه هیل، یک سخنگوی اپلیکیشن تیک تاک در بیانیه ای گفت، این اپلیکیشن به میلیون ها آمریکایی خدمات سرگرمی و تماس در طول دوران شیوع کروناویروس ارائه کرده و در عین حال انتقادها درخصوص اینکه مالک چینی آن اطلاعات را در اختیار پکن قرار میدهد، رد کرد.

این سخنگو گفت: داده های کاربران آمریکایی تیک تاک در داخل آمریکا ذخیره می شوند و کنترل های سفت و سختی بر دسترسی کارمندان اعمال می شود. بزرگترین سرمایه گذاران تیک تاک از آمریکا هستند. ما متعهد به حفظ امنیت و حریم شخصی کاربران بوده و به کارمان در راستای شادی بخشیدن به خانواده ها و ارائه شغل های معنادار به کسانی که در پلتفورم ما خلاقیت داشته باشند، ادامه می دهیم.

تیک تاک همچنین روز شنبه ویدیویی را از وانسا پاپاس، مدیرکل بخش آمریکا منتشر کرد که از این اپلیکیشن دفاع کرده و از شغل های ایجاد شده توسط این شرکت در آمریکا و دیگر تدابیر آن در این کشور دفاع می کند. پاپاس در این ویدئو اظهار کرد: ما نمی خواهیم به جای دیگری برویم. ما برای بلند مدت اینجا هستیم.

این واکنش بعد از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه هشدار داد از اختیاراتش درخصوص شرایط اضطراری به منظور صدور یک فرمان اجرایی طی چند روز آینده با هدف ممنوع کردن تیک تاک و فعالیت آن در آمریکا استفاده خواهد کرد. ترامپ در سخنانی به مجله بیزبینگ در هواپیمای ریاست جمهوری خود گفت: در ارتباط با مسئله تیک تاک ما فعالیت آنها را در آمریکا ممنوع می کنیم.

انجمن آزادی های مدنی آمریکا اعلام این تصمیم از سوی ترامپ را محکوم و بیان نمود: ممنوع کردن تیک تاک خطری برای آزادی بیان بوده و به لحاظ تکنولوژیکی غیر عملی است.

پیشتر نیز قانونگذاران دو حزب اصلی در واشنگتن از بابت اینکه اپلیکیشن تیک تاک تحت مالکیت یک شرکت مستقر در پکن به نام بایت دنس قرار گرفته است و ممکن است این اپلیکیشن داده های کاربران را در اختیار دولت چین قرار دهد، ابراز نگرانی کرده بودند. ترامپ روز جمعه همچنین به گزارش ها درباره این که شرکت مایکروسافت در حال مذاکره برای خریدن تیک تاک از بایت دنس است واکنش نشان کرده و بیان نمود، از چنین معامله ای حمایت نمی کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1177

به "واکنش تیک تاک به تهدید ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تیک تاک به تهدید ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید