پارلر، شبکه اجتماعی محبوب طرفداران ترامپ از کار افتاد

به گزارش مجله بیزبینگ، بعد از حمله به کنگره آمریکا بخش خدمات وب شرکت آمازون که میزبان اینترنتی پارلر بود خاطرنشان کرد که سرویس خود به این اپلیکیشن را به دلیل ترویج خشونت از سوی بخشی از کاربران و نبود نظارت کافی از سوی مدیران آن متوقف نموده است.

پارلر، شبکه اجتماعی محبوب طرفداران ترامپ از کار افتاد

پارلر محبوبیت فراوانی میان طرفداران دونالد ترامپ و راستگرا ها پیدا نموده بود و به عنوان رقیب و جایگزینی برای توییتر به حساب می آمد

پارلر، شبکه اجتماعی پرطرفدار میان طرفداران دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، با توقف ارائه خدمات از سوی شرکت آمازون از کار افتاد. بعد از حمله به کنگره آمریکا بخش خدمات وب شرکت آمازون که میزبان اینترنتی پارلر بود خاطرنشان کرد که سرویس خود به این اپلیکیشن را به دلیل ترویج خشونت از سوی بخشی از کاربران و نبود نظارت کافی از سوی مدیران آن متوقف نموده است.

پارلر که سال 2018 راه افتاد، در ماه های گذشته محبوبیت فراوانی میان طرفداران ترامپ و راستگرا ها پیدا نموده بود و به عنوان رقیب و جایگزینی برای توییتر به حساب می آمد. دونالد ترامپ خود عضو این شبکه اجتماعی که با شعار آزادی بیان فعالیت می کرد، نبود.

پیشتر گوگل و اپل هم اپلیکیشن پارلر را از دسترس کاربران خود خارج نموده بودند. بعد از حمله به ساختمان کنگره آمریکا شبکه ها و شرکت های عظیم اینترنتی، سرکوب و حذف افراد و گروه هایی را شروع نموده اند که به گفته آن ها در ترویج خشونت دست دارند. رئیس جمهوری آمریکا مهم ترین هدف این شرکت ها بود که حساب کاربری اش در شبکه های اجتماعی اصلی مانند توییتر و فیسبوک به دلیل نگرانی از تحریک احتمالی به خشونت بیشتر حذف شد.

طرفداران ترامپ و گروه های راستگرا در آمریکا اقدام شرکت های عظیم اینترنتی در حذف محتوا و محدود کردن کاربران را مغایر آزادی بیان می دانند و می گویند که این شبکه ها در حال قلع و قمع بخشی عظیمی از کاربران با اهداف سیاسی یا انتقام جویانه هستند.

اما در سوی دیگر بسیاری از سیاستمداران و اعضای شبکه های اجتماعی می گویند نگران بالا دریافت خشونت هستند و ادامه کار افراد و گروه هایی را که در شبکه های اجتماعی تبلیغ خشونت می نمایند، خلاف منافع و امنیت ملی آمریکا می دانند.

حمله به کنگره هم زمان با جلسه سنا برای تایید پیروزی جو بایدن چند گشته به جا گذاشت

انتقاد از انحصار میلیاردرها

تد کروز، سناتور جمهوری خواه که نقشی اصلی در کوشش های ناکام برای جلوگیری از تایید پیروزی جو بایدن در کنگره آمریکا داشت از جمله کاربران پرطرفدار پارلر بود. کروز که روی این شبکه پنج میلیون دنبال نماینده داشت، پیشتر در توییتی به اقدام آمازون و شرکت های عظیم دیگر انتقاد نموده و نوشته بود: چرا باید تنها چند میلیاردر سیلیکون، ولی انحصار ابراز نظر سیاسی را داشته باشند؟

آمازون به پارلر گفته بود که شاهد افزایش پیوسته محتوای خشونت آمیز روی این شبکه است و درباره نبود فرایندی موثر برای مقابله با آن هشدار داده بود. آمازون به عنوان نمونه به پست هایی در پارلر اشاره نموده بود که کاربران در آن خواستار کشتن دموکرات ها، مسلمانان، رهبران جنبش جان سیاه پوستان مهم است و روزنامه نگاران رسانه های پرمخاطب شده بودند.

جان میتز، مدیر عامل پارلر که قبلا گفته بود با قطع خدمات آمازون، این شبکه اجتماعی ممکن است تا حدود یک هفته در دسترس نباشد، روز دوشنبه 11 ژانویه خاطرنشان کرد که احتمالا این شرایط بیش از این ادامه خواهد داشت.

او گفت بعد از اقدام آمازون، اپل و گوگل علیه پارلر، بسیاری از حامیان و ارائه نمایندگان دیگر هم هم حمایت خود را قطع نموده اند و شرکت ها حاضر به میزبانی این اپلیکیشن نیستند.

منبع: فرادید
انتشار: 28 بهمن 1399 بروزرسانی: 28 بهمن 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1466

به "پارلر، شبکه اجتماعی محبوب طرفداران ترامپ از کار افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارلر، شبکه اجتماعی محبوب طرفداران ترامپ از کار افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید