چین: آمریکا هیچ مدرکی دال بر منشأ آزمایشگاهی کرونا در دست ندارد

به گزارش مجله بیزبینگ به نقل از الجزیره، ظرف روزهای گذشته مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با تکرار انتقادها علیه دولت چین بار دیگر مدعی شد که منشأ ویروس جدید کرونا (کووید -19) آزمایشگاهی در شهر ووهان چین بوده است؛ ادعایی که دولت چین آن را رد کرد.

چین: آمریکا هیچ مدرکی دال بر منشأ آزمایشگاهی کرونا در دست ندارد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

مقامات پکن همچنین اعلام کردند که وزیر خارجه آمریکا برای این ادعای خود هیچگونه مدرک محکمه پسندی در اختیار ندارد.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز، پایگاه دولتی گلوبال تایمز چین در یادداشتی، وزیرخارجه آمریکا را به دروغگویی متهم کرد.

در این یادداشت گفته شده با اینکه مایک پمپئو بنا بر بعضی نقل قول ها یک آوانجیلیست است، اما او ابایی برای دروغ گفتن در جهت اهداف سیاسی خود ندارد.

در ادامه این گزارش به اظهارات اخیر مایک پمپئو درباره وجود شواهدی از نشأت دریافت ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین اشاره شده و با گذاشتن اظهارات اخیر پمپئو در کنار دیگر اظهارات مشابه درباره شیوع کرونا در چین، این طور نتیجه گیری شده که چنین اظهاراتی از سوی دولت ها نمی تواند بر پایه مسائل علمی باشد چون هنوز هیچ دانشمند آمریکایی نتوانسته ثابت کند که ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است. نویسنده براین اساس اظهارات وزیرخارجه آمریکا درباره مدارک موجود از شروع شیوع کرونا در آزمایشگاهی در چین را مورد تردید قرار می دهد.

نویسنده همچنین عملکرد دولت ترامپ در برابر شیوع کرونا را زیر سوال می برد و معتقد است که اگرچه شیوع کرونا در ووهان غیرمنتظره بود، اما در آمریکا فرصت کافی برای کسب آمادگی جهت مقابله با این ویروس وجود داشت، اما دولت واشنگتن کاری مثمرثمر انجام نداد.

در این یادداشت دلیل اظهارات دروغین و فریبکاری مقامات آمریکایی از جمله پمپئو درباره شیوع کرونا، منحرف کردن افکارعمومی در آمریکا از ناتوانی دولت این کشور در مقابله با شیوع این بیماری ویروسی عنوان شده است؛ شگردی که مایک پمپئو به عنوان یک مأمور امنیتی به خوبی با آن آشناست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1016

به "چین: آمریکا هیچ مدرکی دال بر منشأ آزمایشگاهی کرونا در دست ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا هیچ مدرکی دال بر منشأ آزمایشگاهی کرونا در دست ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید