کیانوش رستمی: می توانند امتیاز مسابقه سوئیس را برایم زنده نمایند، به من بی محلی می گردد

به گزارش مجله بیزبینگ، قهرمان وزنه برداری المپیک ریو گفت: کشورم اگر بخواهد من به المپیک بروم می توانند امتیاز مسابقات سوئیس را برایم زنده نمایند چون دبیر کل فدراسیون جهانی هم قول داد که یاری می نماید.

کیانوش رستمی: می توانند امتیاز مسابقه سوئیس را برایم زنده نمایند، به من بی محلی می گردد

به گزارش خبرنگاران، کیانوش رستمی پس از طلای 2016 و نقره 2012 تصمیم داشت به سومین مدال المپیک خود برسد که در این راه به یک مشکل عظیم برخورد کرد و آن هم دریافت مجوز حضور در المپیک است. رستمی به دلیل اینکه در دوره دوم مسابقات گزینشی المپیک، امتیازی نگرفت اکنون در شرایط سختی برای رسیدن به سهمیه قرار گرفته است.

او در دوره دوم مسابقات، در قهرمانی جهان اوت کرد و امتیازی نگرفت و در مسابقات سوئیس هم هر چند وزنه زد اما چون فدراسیون او را در مهلت مشخص شده ثبت نام ننموده بود، بنابراین امتیازی که از این مسابقه گرفت برایش محاسبه نشد.

رستمی اکنون 3014 امتیاز دارد و در قهرمانی آسیا 973 امتیاز گرفت که این امتیاز نتواست گره گشای کمبود امتیازات او برای رسیدن به سهمیه باشد.

او اکنون یک مسابقه گزینشی المپیک دیگر را پیش رو دارد که هر چه دارد را باید بگذارد تا بتواند امتیازی بگیرد که بتواند به او یاری کند.

البته کور سوی امیدی هم برای رستمی ایجاد شده است. در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا ازبکستان، مسئولان فدراسیون ایران از دبیر کل فدراسیون جهانی درخواست کردند که فدراسیون جهانی امتیاز مسابقه سوئیس را برای رستمی محاسبه کند و حالا قرار است این درخواست در هیات اجرایی فدراسیون جهانی مورد آنالیز قرار بگیرد.

رستمی فعلا در شرایط نامشخصی از لحاظ کسب سهمیه واقع شده است و این مسئله قطعا روی روحیه او تاثیر گذار بوده است چرا که در مسابقات قهرمانی آسیا نیز با روحیه نه چندان خوب روی تخته مسابقات رفت و وزنه زد.

رستمی در خصوص شرایط خود و شرایطی که برای رسیدن به سهمیه المپیگ واقع شده است تبادل نظریی با خبرنگاران انجام داد که در ادامه این تبادل نظر را می خوانید:

امیدوار هستید امتیاز مسابقه گزینشی المپیک سوئیس را برای شما محاسبه نمایند؟

برای مسابقات سوئیس مبلغ ورودی مسابقات و دیگر هزینه ها نیز واریز شد و نامم در جدول مسابقات بود و وزن کشی کردم و آزمایش دوپینگ نیز دادم. به موقع روی تخته رفتم و وزنه زدم. در واقع تمام کارهای لازم را انجام دادم اما امتیاز این مسابقه را به من ندادند. فکر نکنم دادن این امتیاز کار سخت و پیچیده ای باشد.

فکر نمی کنید این کم کاری از سمت خود فدراسیون بوده که در موعد مقرر ثبت نام برای حضور در مسابقات سوئیس را انجام نداد که حالا این انتظار را داشته باشیم فدراسیون جهانی امتیاز مسابقات سوئیس را محاسبه کند؟

100 درصد کم کاری از سمت فدراسیون ایران بود اما مسئولان برگزاری مسابقه می توانستند به هر نحوی اجازه شرکت کردن من در مسابقه را ندهند.

با توجه به صحبت هایی در ازبکستان انجام گرفت شانسی وجود دارد که امتیاز مسابقه سوئیس را برای شما محاسبه نمایند؟

آقای جلود دبیرکل فدراسیون جهانی و چند نفر دیگر که در جلسه ای که قرار است درخواستم را آنالیز نمایند حضور دارند، همان جا با درخواستم موافقت کردند و گفتند که به نفع من رای می دهند و با بقیه دوستانشان هم صحبت می نمایند که رای مثبت بدهند. یک شب دیگر نیز با آقای مرادی در این مورد صحبت می کردم، جلود هم حضور داشت و قول داد که این کار را انجام می دهد.

با توجه به درخواستی که برای محاسبه امتیاز مسابقات سوئیس داشتید، اکنون برنامه شما برای مسابقات کلمبیا چیست؟

دارم تمرینات را انجام می دهم و تمام تلاشم را می کنم تا در مسابقات کلمبیا و یا هر مسابقه دیگری که شد بروم و به خواسته ام برسم. من از هیچ چیزی نا امید نیستم. من تا الان برای دریافت سهمیه جنگیده ام و تا آخرین لحظه نیز به این جنگیدن ادامه می دهم. با توجه به صحبت هایی که در ازبکستان شد و قول آقای جلود، اگر کشورم بخواهد من به المپیک بروم، می توانند امتیاز مسابقه سوئیس را برای من زنده نمایند جون می دانم این مسئله می تواند درست گردد. البته صحبت هایی هم هست که امیدوارم هیچ موقع زمانش نرسد که آن ها را مطرح کنیم و فقط بتوانیم بدون حاشیه پرچم ایران را به اهتزاز در آوریم و دل مردم را شاد کنیم.

چرا در قهرمانی آسیا با روحیه قوی روی تخته مسابقات نرفتید و چهره شما آرامش زیادی نداشت؟

وقتی در خانواده خودتان به شما بی محلی نمایند و یاری ننمایند تا پیشرفت کنید، مگر روحیه ای برای آدم می گذارند؟ از طرفی وقتی خیلی استرس زیادی داشته باشی اصلا نمی دانی که چه کاری داری انجام می دهی. استرس خیلی بد است.

کسی نبود که یاری کند تا استرس شما کم گردد؟

استرسی که برای من به وجود آوردند، برای امروز و دیروز نیست حداقل برای چهار سال است و در این شرایط کسی می تواند این استرس را در یک هفته کم کند؟

علت به وجود آمدن این استرس چیست؟

علت آن را همه می دانند.

ناراحت بودید که شما را تنها گذاشته اند . وقتی در زندگی ورزشی خود تصمیم گرفتید که تنها تمرین کنید، این احتمال را نمی دادید که ممکن است روزی کسی نخواهد در این جهت با شما باشد؟

زمانی که در المپیک 2016 ریو مدال طلا گرفتم چرا آن لحظه من را تنها نگذاشتند و خوشحالی کردند و الان من تنها گذاشته اند؟

یعنی چون در این سالهای اخیر نتوانستید نتیجه ای که می خواستید بگیرید، الان شما را تنها گذاشته اند؟

100درصد، شک نکنید. البته در این سالها هر چقدر که نتیجه نگرفتم از خیلی ها بهتر بودم و فقط اینکه به آن چیزی که خودم می خواستم نرسیده ام، ناراحتم نموده است. آنالیز کنید ببینید مثلا حسین رضازاده چند سال در عرصه قهرمانی فعالیت نموده است و من چند سال است که دارم همچنان در عرصه قهرمانی می جنگم. اینکه بخواهیم نسبت به ورزشکارمان بی تفاوت باشیم، اصلا خوب نیست.

با این شرایط، وزنه برداری ایران هیچ مدالی در المپیک کسب نمی کند. یعنی کسب مدال وزنه برداری آرزو می گردد. قطر اصلا وزنه برداری نداشت اما امروز می بینیم که وزنه بردارش دارد می تازد و این برای ما باعث تاسف است. من و سهراب مرادی که می توانیم با اقتدار از او جلو باشیم، با شرایطی که پیش آمده نمی توانیم کاری انجام دهیم.

اگر سهمیه المپیک بگیرید امکان دریافت مدال طلا را دارید؟

اگر امروز به من اعلام نمایند که سهمیه را گرفته ام، قول می دهم بهترین نتیجه را بگیرم. البته اگر امروز این را به من بگویند و نگذارند 10 روز مانده به المپیک اعلام نمایند.

با کمیته ملی المپیک در خصوص درخواست محاسبه امتیاز سوئیس صحبت داشته اید که رایزنی انجام دهند؟

وقتی در قهرمانی آسیا مدال گرفتم با آقای صالحی امیری صحبت کردم و به من تبریک گفت. شرایطم را برای او شرح دادم و قرار شد تصمیم گیری کند.

سعی می کنید با روحیه بهتر در مسابقات کلمبیا وزنه بزنید؟

نمی توانم چون چیزی تغییر ننموده است .یک زمانی وزنه برداری را خیلی دوست داشتم اما الان دیگر نه . چون مدال هم بگیرم دیگر برای بعضی ها تفاوتی ندارد. البته مردم همواره پشت من بوده اند و همواره به من انرژی داده اند و بخاطر همین ورزش را کنار نمی گذارم تا دوباره بهترین نتیجه را در جهان بگیرم. امیدوارم اولین آن مدال المپیک باشد.

پس یعنی حتی اگر به المپیک نرسید باز هم در ورزش قهرمانی حضور خواهید داشت؟

100 درصد هستم و ورزش را کنار نمی گذارم و این تصمیم قطعی من است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1687

به "کیانوش رستمی: می توانند امتیاز مسابقه سوئیس را برایم زنده نمایند، به من بی محلی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیانوش رستمی: می توانند امتیاز مسابقه سوئیس را برایم زنده نمایند، به من بی محلی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید