گرامیداشت هفته خاک در شهرستان هشترود

به گزارش مجله بیزبینگ، خبرگزاری خبرنگاران-مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود از برگزاری همایش روز جهانی خاک در مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان اطلاع داد.

گرامیداشت هفته خاک در شهرستان هشترود

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ مهندس مجید احمدی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: به مناسبت گرامیداشت 5 دسامبر (14آذر ماه) روز جهانی خاک، همایشی در مدیریت جهادکشاورزی شهرستان هشترود با حضور ادارات تابعه و ذیربط، کارشناسان کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست و کشاورزان پیشرو برگزار شد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت خاک بعنوان یکی از مهمترین اجزا طبیعت و ارج نهادن به خاک و جهت جلوگیری از تخریب و نابودی آن اتحادیه جهانی علوم خاک 5 دسامبر را همه ساله روز جهانی خاک نامیده و سال جاری شعار روز جهانی خاک تاکید بر جلوگیری از شوری و افزایش بهره وری خاک نامگذاری شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود اضافه کرد: آب و خاک اصلی ترین ارکان کشاورزی در هر کشور است که عواملی چون رشد شهرنشینی ، ساخت و سازها و تغییر کاربریهای بی رویه، ازدیاد زباله های شهری و صنعتی ، حفاریهای معادن، چرای بی رویه دامها و استفاده بی رویه از سموم و کودهای شیمیایی تهدیدی برای فرسایش و تخریب خاکها می باشد که برای جلوگیری از نابودی خاک باید تدابیر لازم اتخاذ گردد.

دکتر بزرگ زاده محقق موسسه تحقیقات دیم کشور نیز در این مراسم با اشاره به اهمیت خاک مطالبی را در مورد خاکورزی حفاظتی، رعایت نکات فنی دیمکاری برای حفظ خاک های اراضی دیم و استفاده بهینه از کود های شیمیایی در محصولات دیم ارائه نمود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 2023

به "گرامیداشت هفته خاک در شهرستان هشترود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرامیداشت هفته خاک در شهرستان هشترود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید