گشتی در محله چینی های اینچئون سئول زیر سایه ویروس کرونا

به گزارش مجله بیزبینگ، محله چینی ها در اینچئون، در حدود 30 کیلومتری غرب سئول، پایتخت کره جنوبی، واقع شده است. این محله با جاذبه هایی که دارد، یک مقصد گردشگری جذاب برای سفرهای یک روزه است؛ هرچند که این روزها مانند بیشتر مکان های کشورهای شرق آسیا، تحت تاثیر شیوع ویروس کرونای جدید، اوقات خوشی را سپری نمی کند.

گشتی در محله چینی های اینچئون سئول زیر سایه ویروس کرونا

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

محله چینی های اینچئون در زمان افتتاح بندر اینچئون در سال 1883 تأسیس شد؛ هنگامی که مهاجران چینی در جست وجوی کار راهی این منطقه شدند. با گذشت سال ها، این منطقه رونق خود را با توجه به تغییر تجارت های دریایی از دست داد؛ به طوری که بسیاری از ساکنان آن در فقر زندگی می کردند؛ تا آنکه اخیرا برای جذب گردشگر مجددا توسعه یافت و صیقل داده شد. اکنون نسل دوم و سوم مهاجران چینی در این منطقه، نه با تجارت خانه ها، بلکه بیشتر با رستوران های شان میزبان مسافرانی از کره و دیگر نقطه های دنیا هستند.

در حالی که طبیعی است اگر فرهنگ سنتی نسل اول به نوعی از بین رفته باشد، اما این منطقه هنوز هم بسیاری از طعم های چینی را حفظ نموده است؛ درواقع مانند دیگر محله های چینی ها در دیگر کشورها (چاینا تاون) درواقع یک لوکیشن شبیه سازی شده فرهنگ و سبک زندگی چینی در جایی غیر از چین است.

نادیده دریافت دروازه ورودی عظیم محله چینی ها، که درست روبه روی ایستگاه مترو هم واقع شده است، عملا ناشدنی است. این دوازه درواقع نوعی اعلام هویت منطقه، در پیشانی آن است. در اواخر قرن نوزدهم، شهرک نشینان محلی چینی در این دروازه ایستاده، عبادت می کردند. اما این دروازه یک کارکرد و هدف دیگر نیز داشت؛ کنترل ورود ارواح!

علاوه بر پله های جالب توجهی که بخش های مختلف و طبقاتی منطقه را به هم وصل می نمایند و نماهای زیبا و در عین حال متفاوت ساختمان های با کارکرد مختلف که هر کدام راوی یک تاریخچه از منطقه های چین و دیگر نقاط مانند ژاپن نیز هستند، دیوارهای نقاشی شده و کاشی کاری شده با رنگ ها و نقش های فریبا، حتا اگر فلسفه و تاریخچه هر یک از آن ها را ندانید، شما را به سوی خود جذب می نمایند.

در این منطقه همچنین مرکز فرهنگی کره و چین برای تسهیل درک متقابل بین کره و چین با ارائه برنامه های آگاهی فرهنگی ساخته شده است. از جمله این موردها، به نمایش های متنوع، نمایشگاه های ویژه، سخنرانی های فرهنگی و نمایش گوشه ای از تجربه فرهنگی چینی می توان اشاره نمود.

در حال حاضر، از پررنگ ترین جاذبه های محله چینی ها در اینچئون، نه بازارها و مغازه ها، بلکه رستوران هایی است که با عرضه غذاهای متنوع چینی، هواداران بسیاری دارند که خیابان های این محله را شلوغ و پر رفت و آمد می نمایند.

هرچند که این روزها با شیوع ویروس کرونای جدید، خیابان های محله از رونق همیشگی برخوردار نیستند، مخصوصا که مدام گفته شده است حرکت اولیه این ویروس جدید، از خوراک و عادات غذایی چینی ها بوده است؛ اما ساکنان محله و همین طور مسؤولان کره ای، امیدوارند که هر چه زودتر و با فرا رسیدن فصل بهار، با غلبه دنیای بر این معضل بین المللی، لحظه های پررونق به گذرها و رستوران های محله چینی های اینچئون باز شود.

منبع : ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 697

به "گشتی در محله چینی های اینچئون سئول زیر سایه ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشتی در محله چینی های اینچئون سئول زیر سایه ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید