32 علت که چرا با وجود کوشش بسیار وزن کم نمی کنید!

به گزارش مجله بیزبینگ، کاهش وزن و لاغری همواره آسان نیست. گاهی اوقات به طور مرتب ورزش نموده و یک رژیم غذایی مناسب را دنبال می کنید، اما با این حال وزن کم نمی کنید. اینجاست که از همه چیز ناامید شده و بی خیال کاهش وزن می شوید. به جای اینکه ناامید شوید، باید در پی علل ناموفقیت خود در وزن کم کردن باشید. اگر علت را پیدا کنید، می توانید به وزن ایدئال خود برسید. در مقاله ای که امروز در خبرنگاران مگ برایتان آماده نموده ایم، قصد داریم شما را با 32 علت رایج ناموفقیت در وزن کم کردن آشنا کنیم. قرار است در این مقاله اطلاعات مفیدی را به دست بیاورید. پس تا سرانجام مقاله در کنار ما باشید.

32 علت که چرا با وجود کوشش بسیار وزن کم نمی کنید!

1. بیش از حد میوه می خورید

همه ما می دانیم که میوه ها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند و فواید متعددی برای سلامتی بدن دارند. خوردن میوه به عنوان میان وعده به جای خوردن چیپس، پفک و سایر میان وعده های ناسالم یک انتخاب عالی است؛ با این حال نکته ای که افراد در نظر نمی گیرند این است که قند موجود در میوه ها به گلوکز تجزیه می شود. هر نوع قند اضافی در بدن به عنوان چربی ذخیره می شود . البته این موضوع نباید باعث شود بی خیال میوه خوردن شوید. در پی خوردن میوه هایی مانند توت ها و موز باشید که حاوی اندازه زیادی آنتی اکسیدان هستند.

2. تمرینات کاردیو را زیاد انجام می دهید

اگر بیشتر تمرینات کاردیو را انجام می دهید و به اندازه کافی تمرینات با وزنه را انجام نمی دهید، به احتمال زیاد در کاهش وزن پیروز نمی شوید. اگرچه تمرینات کاردیو فواید متعددی برای سلامتی بدن دارند، اما در کنار آن ها باید تمرینات با وزنه را هم انجام دهید. تمرینات با وزنه به افزایش قدرت بدنی یاری می نمایند. انحام تمرینات قدرتی به سوزاندن کالری یاری می نماید. زمانی که کالری می سوزانید، نرخ متابولیسم افزایش پیدا می نماید که این موضوع طبیعتا کاهش وزن را در پی دارد.

3 . به اندازه کافی نمی خوابید

همه ما خیلی خوب می دانیم که خوابیدن به اندازه کافی برای بدن فواید زیادی دارد. اگر به اندازه کافی نخوابید، بدنتان دچار مسائل زیادی می شود. خوابیدن باعث می شود بدن انرژی پیدا نموده و خود را ترمیم کند. با این وجود بسیاری از افراد صرف نظر از این موضوع تا دیر وقت بیدار می مانند و صبح زود از خواب بیدار می شوند. تحقیقات علمی به این نتیجه رسیده اند زمانی که فردی می خوابد، سطح هورمونی به نام لپتین که مسؤول چربی سوزی است در بدنش افزایش پیدا کند. اگر به اندازه کافی نخوابید، نمی توانید وزن کم کنید. اگر در خوابیدن مشکل دارید، می توانید قبل از خواب دمنوش های آرام بخش بخورید. در این راستا می توانید مقاله ی زیر را بخوانید. بعلاوه می توانید کتاب خواندن و دوش گرفتن را امتحان کنید.

4. به اندازه کافی چربی نمی خورید

همواره و همه جا شنیده اید که باید از چربی ها دوری کنید. درست است که چربی ها برای بدن مضر هستند، اما این موضوع شامل تمام چربی ها نمی شود. برخی از چربی ها از جمله اسیدهای چرب امگا 3 برای سلامت قلب بسیار مفید هستند. از جمله منابع چربی های سالم می توانیم به مغزها، تخم مرغ، ماهی، آووکادو و… اشاره کنیم. خوردن چربی های سالم به شما در چربی سوزی و تبدیل چربی به انرژی یاری می نماید. برای آشنایی با منابع چربی های سالم می توانید مقاله زیر را بخوانید. توجه کنید که نباید در مصرف چربی های سالم زیاده روی کنید.

5. فقط به ورزش کردن تکیه می کنید

ورزش کردن برای سلامت جسم و روح مفید است و به کاهش وزن یاری می نماید. با این حال اگر می خواهید وزن کم کنید، ورزش کردن به تنهایی کافی نیست. باید در کنار ورزش کردن یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید تا به هدف خود در کاهش وزن برسید. باید در رژیم غذایی خود مواد غذایی چربی سوز و کم کالری را جای دهید.

6. ثابت قدم نیستید

برای اینکه بتوانید وزنتان را کم کنید و از شر چربی اضافی بدنتان خلاص شوید، باید برنامه ورزشی خود را به طور منظم دنبال کنید و به رژیم غذایی خود پایبند بمانید. حتی اگر بعد از مدتی نتیجه نگرفتید، ناامید نشوید. کاهش وزن چیزی نیست که یک شبه به دست بیاید. اگر وسط راه جا بزنید و دوباره بعد از مدتی آغاز به کوشش کردن برای کاهش وزن کنید، دیرتر به هدفتان می رسید. بهتر است یک نفر را که وزن زیادی از دست داده است الگوی خود قرار دهید. این کار به شما در حفظ انگیزه یاری می نماید. خیلی از افراد توانسته اند وزن زیادی را کم نمایند، پس حتما شما هم می توانید. کم نیاورید و امیدتان را از دست ندهید. مطمئن باشید یک روز شما هم به وزن ایدئالتان می رسید.

7. به اندازه کافی غذا نمی خورید

تصور می کنید لاغر شدن به معنای گرسنگی کشیدن است؟ اگر این طور فکر می کنید، باید به شما بگوییم که تصورتان کاملا اشتباه است. اگر به بدنتان گرسنگی دهید، بدنتان چربی را ذخیره می نماید که این موضوع شما را از اهدافتان در لاغری دور می نماید. کاهش وزن بدین معنی نیست که هیچ چیز نخورید. کاهش وزن اصولی یعنی به اندازه کافی غذا بخورید و مواد غذایی سالم را در رژیم غذایی خود جای دهید. در حقیقت باید به اندازه و آنچه که می خورید توجه ویژه ای کنید تا بتوانید وزنتان را کاهش دهید.

8. یک رژیم غذایی سالم را دنبال نمی کنید

بسیاری از افراد در کاهش وزن پیروز نیستند، چون همچنان غذاهای ناسالم می خورند، اما به اندازه کمتر! کاهش وزن به ایجاد تغییر در سبک زندگی نیاز دارد. اگر می خواهید لاغر شوید، باید دور غذاهای ناسالم و چرب از جمله سیب زمینی سرخ نموده، همبرگر، پیتزا، چیپس، پفک، نوشابه و خوراکی ها و نوشیدنی هایی از این دست را خط بکشید. اگر هر چند وقت یک بار اندازه کمی از این خوراکی ها را بخورید ایرادی ندارد، اما اگر در خوردن این خوردنی های ناسالم زیاده روی کنید، باید با وزن ایدئالتان خداحافظی کنید.

9. مواد غذایی رژیمی را مصرف می کنید

برخی از مواد غذایی رژیمی هستند و باعث می شوند افراد به اشتباه تصور نمایند که آن ها سالم هستند. بیشتر مواد غذایی حاوی مونو سدیم گلوتامات هستند که سطح انسولین را افزایش می دهند. این موضوع باعث می شود چربی در بدن ذخیره شود. اگرچه مواد غذایی به اصطلاح رژیمی کالری کمی دارند، اما اندازه قند مصنوعی موجود در آن ها زیاد است. در حقیقت مواد غذایی رژیمی مضرات زیادی دارند. اولین ضرر اینکه مواد غذایی ذکر شده باعث سیر شدن شما نمی شوند، چون کالری موجود در آن ها کم است. دوم اینکه آن ها به شدت فرآوری شده هستند. علاوه بر این در تهیه آن ها به جای قند از شیرین نماینده های مصنوعی استفاده می شود.

برای اینکه مواد غذایی رژیمی طعم خوبی بگیرند، به آن ها اندازه زیادی طعم دهنده اضافه می شود. این طعم دهنده ها باعث می شوند هوستان به غذا خوردن بیشتر شود. در نهایت اینکه مواد غذایی رژیمی در مقایسه با مواد غذایی غنی شده کمتر باعث کالری سوزی می شوند. در یک مطالعه محققان شرکت نمایندگان را به دو گروه تقسیم کردند. به یک گروه از افراد مواد غذایی سبوس دار و به گروه دیگر مواد غذایی رژیمی داده شد. نتایج این مطالعه نشان داد که هضم مواد غذایی سبوس دار سخت تر است، بنابراین بدن مجبور می شود برای هضم آن ها بیشتر کار کند که این نکته مثبتی است.

10. روی غذا خوردن تمرکز نمی کنید

محققان به این نتیجه رسیده اند که غذا خوردن در حین دیدنی تلویزیون یا استفاده از تلفن همراه، لپتاپ و تبلت باعث می شود بیشتر غذا بخورید که نتیجه این موضوع اضافه وزن است. زمانی که فکرتان مشغول چیز دیگری شود، متوجه نمی شوید که دارید غذا می خورید. احتمالا برای شما هم پیش آمده که هنگام دیدن کردن فیلم یا سریال هر آنچه جلویتان بوده را خورده اید. برترین کار این است که هنگام غذا خوردن تمام وسایل الکترونیکی را کنار بگذارید و روی آنچه می خورید تمرکز کنید. این کار باعث می شود از غذایی که می خورید بیشتر لذت ببرید و روی غذا خوردنتان کنترل داشته باشید.

11. روز تقلب ندارید

درست است که گفتیم باید دور غذاهای ناسالم را خط بکشید، اما باید هر از گاهی به علت دنبال کردن رژیم غذایی و روتین ورزشی خود به طور دقیق به خودتان پاداش دهید. روز تقلب همان چیزی است که برای حفظ انگیزه در جهت سخت کاهش وزن به آن نیاز دارید. برای خودتان یک هدف تعیین کنید. برای مثال پیش خودتان بگویید: اگر تا فلان تاریخ توانستم دو کیلو وزن کم کنم، برای خودم پیتزا می خرم. این موضوع باعث می شود برای رسیدن به پیتزا (که غذای مورد علاقه تان است و حسابی هوس خوردن آن را نموده اید) تمام کوششتان را بکنید تا در مدت زمان تعیین 2 کیلو وزن کم کنید. البته حواستان باشد باید دیر به دیر و بعد از رسیدن به یک هدف مهم در کاهش وزن برای خودتان وعده تقلب در نظر بگیرید.

12. به اندازه کافی آب نمی خورید

اندازه توصیه شده جهت مصرف آب در طول روز برای زنان 1.2 لیتر و برای مردان 2 لیتر است. آب به کاهش وزن یاری می نماید و علاوه بر این بدنتان را هیدراته نگه می دارد. نوشیدن یک لیوان آب قبل از وعده غذایی شما را سیر می نماید و باعث می شود کمتر غذا بخورید. آب سرد برترین گزینه است، چون سرعت سوخت وساز بدن را افزایش می دهد.

13. رژیم مد روز (fad diet) را دنبال می کنید

اگر می خواهید به طور اصولی وزن کم کنید، رژیم مد روز را فراموش کنید، چون این رژیم یاریی به کاهش وزن نمی نماید. رژیم مد روز در مراحل اولیه به شما در از دست دادن چربی اضافی یاری می نماید، اما زمانی که دنبال کردن آن را متوقف کنید، چربی که از دست دادید برمی شود. برای کاهش وزن اصولی یک برنامه ورزشی مناسب داشته باشید و حواستان به آنچه می خورید باشد.

14. خانواده تان شما را حمایت نمی نمایند

وزن کم کردنتان را نمی توانیم به طور کامل تقصیر خانواده تان بیندازیم، اما باید بگوییم که خانواده اهمیت زیادی در پیروزیت در کاهش وزن دارد. لازم نیست خانواده تان رژیم غذایی خود را به خاطر شما تغییر دهند، اما همین که شما را حمایت نمایند، باعث می شود انگیزه تان حسابی افزایش پیدا کند. برای مثال اعضای خانواده فردی که در حال کاهش وزن است می توانند جلوی او خوراکی های شیرین و چرب نخورند تا او هوس خدردن آن ها را نکند. بعلاوه می توانند او را تشویق نمایند و به او امید دهند که می تواند در کاهش وزن پیروز شود.

15 . استرس دارید

همه ما استرس را در مرحله ای از زندگیمان تجربه نموده ایم. زمانی که استرس داریم، بدنمان کوتیزول بیشتری فراوری می نماید. اگر هورمون کورتیزول به اندازه زیاد در بدن فراوری شود، با تستوسترون تداخل پیدا می نماید. تستوسترون هورمون دیگری است که مسؤولیت عضله سازی را به عهده دارد. زمانی که اتفاق بالا رخ دهد، نرخ متابولیک کاهش پیدا می نماید که این موضوع باعث می شود سرعت کالری سوزی کاهش پیدا کند و کاهش وزن برایتان سخت شود. استرس فقط مانع کاهش وزن نمی شود و مضرات زیادی برای سلامتی بدن و فکر دارد. سعی کنید از تکنیک های موجود برای کاهش سطح استرس خود بهره ببرید.

پیاده روی کنید، نوشیدنی های آرام بخش بخورید، یوگا و مدیتیشن کنید تا استرستان کاهش پیدا کند. باور کنید هیچ چیز در زندگی ارزش این را ندارد که به خاطرش استرس زیاد داشته باشید و سلامتیتان را به خطر بیندازید. سعی کنید آرامش بیشتری در طول زندگی داشته باشید. خوب است بدانید که بر اساس نتایج مطالعه منتشر شده در healthline نوشیدن آب گرم به کاهش استرس یاری می نماید. می توانید با نوشیدن آب گرم در صبح با شکم خالی با یک تیر دو نشان بزنید؛ یعنی هم وزن کم کنید و هم اندازه استرس خود را کاهش دهید.

16. در مدت زمان کم انتظار زیادی از خود دارید

تبلیغات مختلف ادعا می نمایند که با خرید محصولات آن ها می توانید در مدت زمان کم وزن زیادی را از دست دهید. باید بدانید که این موضوع صحت ندارد. محققان توصیه می نمایند رژیم هایی که باعث کاهش وزن زیاد در زمان کم می شوند را دنبال نکنید، چون بعد از مدتی وزن از دست رفته تان برمی شود. اگر می خواهید یک کاهش وزن اصولی داشته باشید، عجله نکنید و شکیبا باشید. کاهش وزن یک فرآیند تدریجی است. خوردن غذاهای سالم و دنبال کردن یک روتین ورزشی مناسب کاهش وزن را ممکن می نمایند. اگر روی ترازو رفتید و تغییری در وزن خود مشاهده نکردید، امیدتان را از دست ندهید. همچنان به کوشش کردن ادامه دهید. شک نکنید که در کاهش وزن پیروز خواهید شد.

17. کالری شماری نمی کنید

برای اینکه بتوانید در کاهش وزن پیروز باشید، باید کالری شماری را آغاز کنید. برای این کار می توانید از اپلیکیشن های موجود بهره ببرید. البته حواستان باشد کالری مصرفی خود را خیلی کاهش ندهید، چون این کار مضر است. می توانید از یک متخصص تغذیه برای تعیین کردن اندازه کالری مجاز در طدل روز یاری بگیرید.

18. وزنه برداری نمی کنید

وزنه برداری به افزایش سرعت متابولیسم بدن یاری می نماید. علاوه بر این در حفظ توده عضلانی مفید است که معمولا کالری سوزی می نماید.

19. غذا خوردن آگاهانه را تمرین نمی کنید

غذا خوردن آگاهانه یعنی بدون هر گونه عامل حواس پرت کن (از جمله تلفن همراه و تلویزیون) و آرام آرام غذا بخورید و از غذا خوردن در حین گوش دادن به یک موسیقی آرام بخش لذت ببرید. این کار باعث می شود مغز به موقع متوجه سیر شدن شود. مطالعات مختلف به این نتیجه رسیده اند که غذا خوردن آگاهانه منجر به کاهش وزن می شود. شاید فکر می کنید غذا خوردن آگاهانه سخت است، با این حال توجه به توصیه های زیر به شما در این راستا یاری می نماید.

  • هنگام غذا خوردن تمام وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه، تبلت، لپتاپ و بعلاوه تلویزیون را خاموش نموده و فقط روی آنچه می خورید تمرکز کنید.
  • به بو، رنگ و بافت غذایی که می خورید توجه کنید.
  • زمانی که احساس سیری کردید، غذا خوردن را متوقف کنید و یک لیوان آب بنوشید. این کار باعث می شود بیشتر احساس سیری کنید.

20. از داروهای ضدافسردگی تجویزی استفاده می کنید

می خواهیم آماری تعجب برانگیز به شما دهیم. از سال 1988 مصرف داروهای ضدافسردگی 400 درصد افزایش پیدا نموده است. باور کردنش سخت است، نه؟ نکته دیگر اینکه 11 درصد از افرادی که این داروها را مصرف می نمایند، 12 ساله هستند. یکی از عوارض جانبی این داروها این است که منجر به اضافه وزن می شوند. اگر داروهای ضدافسردگی مصرف می کنید و قصد کاهش وزن دارید، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

21. تحرک کافی ندارید

نشستن برای مدت طولانی می تواند مضرات زیادی برای بدن داشته باشد. در حقیقت این کار باعث می شود بدن فراوری هورمونی به نام لیپاز را متوقف کند که مانع از جذب چربی می شود. در یک مطالعه نشان داده شد که انجام تمرینات انعطاف پذیری به صورت روزانه می تواند سوخت وساز بدن را تا 13 درصد افزایش دهد. سعی کنید دست کم هر یک ساعت یک بار از پشت میز کار خود بلند شوید و کمی راه بروید. کم تحرکی نه تنها مانع از کاهش وزن می شود، بلکه شما را در معرض بیماری های مختلف قرار می دهد. سعی کنید هر روز پیاده روی کنید. علاوه بر این تا جایی که برایتان امکان پذیر است، به جای آسانسور از پله ها بهره ببرید. می توانید صبح ها کمی زودتر از خواب بیدار شوید و در محله تان پیاده روی کنید.

22. به اندازه کافی پیاده روی نمی کنید

پیاده روی کردن حتی برای مدت زمان کم هم برای بدن خوب است، اما اگر خیلی کم (به طور مثال فقط 15 دقیقه در روز) پیاده روی کنید، از شر چربی های اضافی بدنتان خلاص نخواهید شد. برای پیروزیت در کاهش وزن مدت زمانی که پیاده روی می کنید را افزایش دهید. هر روز دست کم 30 دقیقه پیاده روی کنید، بدوید یا شنا کنید.

23. در خوردن مواد غذایی سالم زیاده روی می کنید

حتی وقتی که خوراکی های سالم می خورید، باید تعادل را رعایت کنید. نکته مهمی که همواره باید در نظر داشته باشید این است که در خوردن هیچ چیز نباید زیاده روی کنید. حتی سالم ترین خوراکی ها از جمله مغزها، شکلات، آووکادو، پاستای گندم و روغن زیتون هم کالری دارند. برای مثال آووکادو را در نظر بگیرید. این میوه سبز رنگ فواید بیشماری برای سلامتی بدن دارد، با این حال یک عدد آووکادو حاوی تقریبا 200 کالری است. در ادامه اندازه کالری مواد غذایی سالم را آورده ایم.

1. آووکادو

آووکادو غنی از چربی های ضروری برای سلامت قلب است، با این حال باید فقط نصف یک عدد آووکادو در روز بخورید. نصف یک عدد آووکادو حاوی تقریبا 114 کالری است.

2. پاستای سبوس دار

فیبر، پروتئین و ویتامین ها همگی سلامتی بدن را افزایش می دهند، اما این علت نمی شود که در مصرف مواد غذایی حاوی آن ها زیاده روی کنید. نصف فنجان پاستا تقریبا 200 کالری دارد؛ بنابراین برترین کار این است که پاستای کمی در بشقاب خود بکشید.

3 . ماست

ماست غنی از پروتئین و کلسیم است و اندازه زیادی قند دارد. بنابراین بهتر است نوعی از ماست را بخرید که قند اضافه شده کمتری دارد.

4. کره ی مغزها

مالیدن کره مغزها از جمله کره بادام زمینی و کره بادام روی میوه ها باعث دو چندان شدن خوشمزگی آن ها می شود. با این حال فراموش نکنید که فقط یک قاشق کره مغز حدود 200 کالری دارد. کره مغزها سرشار از پروتئین و چربی های سالم هستند، اما نباید از اندازه کالری موجود در آن ها غافل شوید.

5. حمص، پستو یا پنیر خامه ای

حمص، پنیر خامه ای و پستو همگی منابع عالی پروتئین و چربی های سالم به شمار می فرایند، با این حال می توانند کالری مصرفی شما را افزایش دهند. بنابراین در مصرف آن ها زیاده روی نکنید.

6. تخم مرغ

دو عدد تخم مرغ حاوی 160 کالری است. بنابراین باید تعادل را در مصرف تخم مرغ رعایت کنید.

7. سریل (cereal)

دو فنجان سریل یا غلات به همراه شیر به بدن 200 کالری می دهد. خوردن یک کاسه سریل برای صبحانه گزینه خوبی به نظر می آید، اما باید حواستان به اندازه کالری موجود در آن ها باشد.

8. اسموتی میوه ای

اسموتی ها حاوی اندازه زیادی ویتامین هستند، اما از این موضوع غافل نشوید که قند زیادی هم دارند.

24. با شکم خالی ورزش می کنید

تحقیقات مختلف به این نتیجه رسیده اند افرادی که با شکم خالی ورزش می نمایند، از عضلات (و نه چربی) کالری می سوزانند. دفعه بعد که می خواهید به باشگاه بروید یا در خانه ورزش کنید، از قبل یک وعده غذایی متعادل بخورید تا بدنتان توده عضلانی از دست ندهد. می توانید مقاله های زیر را بخوانید تا متوجه شوید قبل و بعد از ورزش کردن چه چیزی باید بخورید.

25. بیرون غذا می خورید

غذاهای بیرون سرشار از چربی های ناسالم، کالری، نمک و سایر ترکیبات مضر هستند که همگی مانع از کاهش وزن می شوند. سعی کنید خودتان در خانه غذاهای سالم و متنوع درست کنید. اینکه هر از گاهی بیرون غذا بخورید ایرادی ندارد، اما این کار نباید تبدیل به عادت شود.

26. بر عادت های بدتان غلبه ننموده اید

وقتی دارید در پی دلایل ناپیروزیت در کاهش وزن می شد، با خودتان صادق باشید. عادت های بد خود را شناسایی نموده و آغاز به تغییر دادن آن ها کنید. عادت های منفی خود را ترک نموده و عادت های مثبت را در خود تقویت کنید. برای مثال اگر عادت دارید موقع غذا خوردن تلوزیون دیدن کنید، به تدریج این عادت خود را ترک کنید.

27. در خوردن محصولات لبنی زیاده روی می کنید

زیاده روی در خوردن محصولات لبنی می تواند یکی از دلایل ناپیروزیت شما در کاهش وزن باشد. در حقیقت محصولات لبنی هم خوب هستند و هم بد. محصولات لبنی برای بدنسازان و ورزشکاران مفید هستند. بهتر است تعادل را در مصرف محصولات لبنی از جمله ماست، پنیر و شیر رعایت کنید.

28. هر روز فقط یک تمرین ورزشی را انجام می دهید

داشتن یک روتین ورزشی تعیین به فیت نگه داشتن بدن یاری می نماید. با این حال نباید فقط یک نوع تمرین ورزشی را انجام دهید، بلکه باید خودتان را با انجام تمرینات ورزشی مختلف به چالش بکشید. با این کار ورزش کردن برایتان مجذوب کننده تر می شود.

29. شدت تمرینات کاردیو که انجام می دهید پایین است

یکی از برترین روش ها برای کاهش وزن این است که تمرینات کاردیو را انجام دهید. البته شدت این تمرینات مهم است. دوچرخه سواری سبک یا پیاده روی کوتاه روی تردمیل یاری خاصی به شما در کاهش وزن نمی نماید. روی تردمیل بدوید یا در کلاس های شنا ثبت نام کنید تا بتوانید وزن کم کنید. انجام تمرینات کاردیو به مدت 60 دقیقه 5 بار در هفته تمام آن چیزی است که برای لاغری به آن نیاز دارید.

30. آنچه می خورید را ثبت نمی کنید

یک دفتر بردارید و در آن هر چه در طول روز می خورید را ثبت کنید. این کار یک روش خوب برای به دست آوردن اندازه کالری مصرفی در طول روز به شمار می رود. ثبت غذای مصرفی روزانه اهمیت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین از انجام این کار غفلت نکنید.

31. دچار مقاومت به انسولین هستید

اگر یک سبک زندگی سالم را دنبال کردید، اما هیچ نتیجه ای در کاهش وزن نگرفتید، ممکن است دچار مقاومت به انسولین یا سندرم متابولیک باشید. بدن افراد مبتلا به مقاومت به انسولین به جای تبدیل کالری به سوخت، آن را ذخیره می نماید. اگر گمان می کنید دچار مقاومت به انسولین یا سندرم متابولیک هستید، حتما با پزشک در این زمینه مشورت کنید.

32. غذایتان را درست نمی جوید

غذا خوردن آگاهانه نقش قابل توجهی در کاهش وزن دارد. باید مدت زمان کافی را به غذا خوردن اختصاص دهید. خوردن هر وعده غذایی باید دست کم 20 دقیقه طول بکشد. آهسته و به اندازه متعادل (نه خیلی کم و نه خیلی زیاد) غذا بخورید. اگر درست غذایتان را نجوید، دچار مسائل زیادی می شوید. بنابراین هر لقمه را درست بجوید.

کلام آخر

کاهش وزن فرآیندی است که به راحتی به دست نمی آید. بنابراین نباید گول تبلیغاتی را بخورید که ادعا می نمایند به شما در کاهش وزن در مدت زمان کوتاه یاری می نمایند. گاهی اوقات هر کاری که از دستتان برمی آید را انجام می دهید، اما هیچ نتیجه ای نمی گیرید. این موضوع باعث می شود امیدتان را از دست دهید و بی خیال همه چیز شوید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کاهش وزن چیزی نیست که زود به دست بیاید. باید صبر داشته باشید. گاهی اوقات برخی از چیزها مانع از کاهش وزن می شوند. آگاهی از این چیزها می تواند به شما یاری کند بتوانید وزن خود را کم کنید. در مقاله ای که امروز در خبرنگاران مگ در اختیارتان قرار دادیم، دلایل ناپیروزیت در کاهش وزن را معرفی کردیم. با برطرف کردن این دلایل می توانید به هدف خود در کاهش وزن برسید.

این مطلب فقط جنبه آموزش و اطلاع رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه برطرف مسؤولیت خبرنگاران مگ را بخوانید.

منبع: femniqe

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 بهمن 1400 بروزرسانی: 28 بهمن 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 1986

به "32 علت که چرا با وجود کوشش بسیار وزن کم نمی کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "32 علت که چرا با وجود کوشش بسیار وزن کم نمی کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید