اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده

به گزارش مجله بیزبینگ، معاون عمرانی وزیر کشور گفت: خوشبختانه برای بازسازی زیرساخت های شهری و روستایی در استان های سیل زده، مبلغی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد.

اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در گفت وگو با ، درباره اقدامات صورت گرفته برای بازسازی مناطق سیل زده گفت: از ابتدای سال تا کنون سیلاب های مهیبی را در کشور تجربه کردیم؛ ابتدای سال جاری 24 استان درگیر سیل بودند و این اولین بار بود که همزمان این تعداد استان در کشور درگیر سیل شدند.

جمالی نژاد اضافه نمود: با تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی در وزارت کشور و حضور دستگاه های ذی ربط از جمله بنیاد مسکن، وزارت راه، وزارت بهداشت و وزارت نیرو در این قرارگاه، موجب شد تا اقدامات لازم برای بهبود شرایط استان های سیل زده به سرعت انجام گردد.

او در ادامه بیان نمود: خوشبختانه به منظور بازسازی زیرساخت های شهری و روستایی در استان های سیل زده، مبلغی بالغ بر یک هزار میلیارد تومان تخصیص داده شد و خوشبختانه این مبلغ تا حدی به جبران خسارت های ناشی از سیل در شهر های بزرگ و روستا ها یاری کرد.

معاون عمرانی وزیر کشور اضافه نمود: استان هایی هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان متاسفانه در چند ماه اخیر دگیر سیل شدند، به همین منظور برای کنترل و بازسازی خسارات ناشی از سیل، جلسات بسیاری در سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برگزار گردید؛ در این جلسات تمام مسئولان کشوری اعم از رئیس جمهور و وزرای دولت حضور داشتند، خوشبختانه همراهی و هم افزایی دستگاه های اجرایی بسیار خوب بود و همچنین در کنار تلخی حادثه، شیرینی همدلی و همراهی مردم را شاهد بودیم.

او با بیان اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها مبلغی را برای ترمیم خسارت های ناشی از سیل در نظر گرفته است، گفت: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در حال آماده سازی ماشین آلات و تجهیزاتی برای انتقال و یاری رسانی به مناطق سیل زده است.

معاون عمرانی وزیر کشور در خاتمه تأکید کرد: مبالغی که توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری ها به وزارت کشور برای بازسازی مناطق سیل زده تخصیص داده می گردد از منابع داخلی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها بوده و با مبالغی که آقای رئیس جمهور برای ترمیم خسارت های ناشی از سیل تخصیص می دهند، متفاوت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: bizbing.ir شناسه مطلب: 624

به "اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای بازسازی مناطق سیل زده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید